Słuchawki Audio-Technica z systemem Pure Digital Drive

Słuchawki Audio-Technica z systemem Pure Digital Drive

Dodano: 17 marzec 2017

Audio-Technica prezentuje pierwsze słuchawki bezprzewodowe z systemem Pure Digital Drive™

Artykuł partnerski

Audio-Technica poszerza swoją ofertę słuchawek o dwa nowe modele bezprzewodowe: ATH-DSR9BT i ATH-DSR7BT - zamknięte konstrukcje wokółuszne, w których debiutuje autorski system Pure Digital Drive™.

Rozwiązanie to, w połączeniu z przeprojektowanymi przetwornikami True Motion, pozwala uzyskać dźwięk w jakości nieosiągalnej dla konwencjonalnych słuchawek bezprzewodowych. Funkcjonalność słuchawek zwiększają: technologia NFC, pojemny akumulator i dotykowy panel ułatwiający obsługę.

Japońscy projektanci z firmy Audio-Technica już od wielu dekad wyznaczają kierunek rozwoju słuchawek. Wprowadzając nowatorskie rozwiązania przenoszą konstrukcje słuchawkowe na nowy poziom możliwości. Potwierdzeniem tej tezy są dwa najnowsze modele bezprzewodowych słuchawek wokółusznych - ATH-DSR9BT i ATH-DSR7BT. Najważniejszym elementem wyróżniającym te zamknięte konstrukcje, kluczowym dla uzyskania najwyższej jakości dźwięku, jest Pure Digital Drive™.

Pure Digital Drive™ i przetworniki True Motion – źródło doskonałego brzmienia

Pure Digital Drive™ jest autorskim rozwiązaniem stworzonym przez firmę Audio-Technica. System ten sprawia, że słuchawki mogą pracować z pominięciem konwertera C/A, układu, który w mniejszym lub większym stopniu obniża jakość dźwięku. Zastosowany chipset Trigence Semiconductor`Dnote odbiera bezprzewodowo przesyłany sygnał audio, przetwarza go i przesyła wprost do przetworników. Następnie cyfrowy moduł, sterując ruchem cewki oraz membrany, generuje w pełni naturalny i niezwykle detaliczny dźwięk. W porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi w konwencjonalnych modelach bezprzewodowych,system Audio-Techniki jest niezwykle istotnym i znaczącym udoskonaleniem.

Audio Technica słuchawki ATH-DSR9BT

Audio Technica słuchawki ATH-DSR9BT

Ogromny udział w dostarczaniu wysokiej jakości dźwięku mają także przeprojektowane przetworniki True Motion. ATH-DSR9BT są wyposażone w 45-milimetrowe głośniki z bardzo lekkimi membranami pokrytymi powłoką DLC (Diamond-like Carbon). Membrany poruszane są przez cewki nawinięte plecionym drutem 4-żyłowym, wykonanym z miedzi beztlenowej o wysokiej czystości (OFC-7N). Przetworniki wyróżniają się bardzo szerokim pasmem przenoszenia (5-45 000 Hz) i pozwalają cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem.

45-milimetrowe przetworniki True Motion znajdziemy również w drugim z modeli. Mimo wykorzystania takiej samej konstrukcji, słuchawki ATH-DSR9BT i ATH-DSR7BT różnią się parametrami technicznymi. Flagowy model wyróżnia się czułością na poziomie 103 dB/mW, a jego impedancja to 38 omów. W przypadku ATH-DSR7BT czułość wynosi 100 dB/mW, a impedancja 35 omów.

W naturalnym odwzorowaniu brzmienia, w całym zakresie obsługiwanych częstotliwości, pomagają także akustyczne rezystory. Ich zadaniem jest kontrola ruchu powietrza z przodu i z tyłu membrany. Aby stworzyć przetwornikom optymalne warunki pracy, konstruktorzy umieścili głośniki wewnątrz specjalnej, warstwowej struktury wykonanej z aluminium. Rozwiązanie to minimalizuje niepożądany rezonans, a dodatkowo pozwala odizolować obwód elektryczny od wpływu obudowy. Efektem tej daleko posuniętej dbałości o szczegóły jest optymalna charakterystyka akustyczna.

Wygodna łączność bezprzewodowa Bluetooth i technologia NFC

Najnowsze słuchawki bezprzewodowe Audio Technica ATH-DSR9BT i Audio Technica ATH-DSR7BT wspierają także kodek Qualcomm® aptX™ HD 48 kHz/24 bity. Rozwiązanie to pozwala zapewnić najwyższą jakość dźwięku bezprzewodowego i pokonać ograniczenia związane z transmisją Bluetooth. Obydwa modele kompatybilne są także z kodekami aptX, AAC i SBC. Samo nawiązanie połączenia bezprzewodowego jest bardzo łatwe.

Dzięki kompatybilności z technologią NFC cała procedura sprowadza się do przyłożenia źródła dźwięku do odpowiednio oznaczonego miejsca na słuchawkach. Najnowsze słuchawki Audio-Techniki pozwalają zapamiętać do ośmiu sparowanych źródeł Bluetooth.

Listę zalet Audio Technica ATH-DSR9BT i Audio Technica ATH-DSR7BT rozszerza możliwość pracy w trybie pasywnym, przewodowym. Podłączając słuchawki do komputera lub innego urządzenia cyfrowego za pomocą dołączonego przewodu (2,0 m), można uzyskać jeszcze wyższą jakość dźwięku niż przy transmisji Bluetooth. Dołączony kabel pozwala także naładować wbudowany akumulator. Litowo-polimerowa bateria gromadzi energię na ok. 15 godzin ciągłej pracy i aż 1000 godzin w trybie czuwania. Naładowanie akumulatora zajmuje ok. cztery godziny.

Audio Technica ATH-DSR7BT

Audio Technica ATH-DSR7BT

Najnowsze modele z logo Audio-Techniki gwarantują nie tylko wysokiej jakości dźwięk, lecz także wysoki komfort użytkowania. Poduszki wokółuszne wypełnione zostały pianką z efektem pamięci, dzięki czemu idealnie dopasowują się do kształtu głowy użytkownika. Zwiększa to komfort, a dodatkowo pozwala odizolować słuchacza od hałasu z zewnątrz. Kołnierze otaczające uszy oraz aluminiowy pałąk nagłowny wykończone są skórą.

Muszle słuchawek skrywają także mikrofony oraz przyciski do zdalnej obsługi. Elementy te umożliwiają sterowanie odtwarzaniem muzyki i prowadzenie rozmów telefonicznych bez konieczności zdejmowania słuchawek. Specjalny suwak służy do regulowania poziomu głośności i przeskakiwania pomiędzy utworami, a dotykowy panel pozwala odbierać/kończyć połączenie telefoniczne oraz rozpoczynać/zatrzymywać odtwarzanie muzyki.

Umieszczone na obudowach trzy diody LED przekazują czytelną informację o statusie pracy, np. parowania i ładowania słuchawek, poziomie naładowania baterii, a także wykorzystywanym kodeku.

Słuchawki Audio-Technica ATH-DSR9BT i Audio Technica ATH-DSR7BT będą dostępne w sprzedaży na polskim rynku w drugim kwartale br. Poglądowe ceny detaliczne obu modeli kształtują się następująco:

- ATH-DSR9BT: 2899 zł
- ATH-DSR7BT: 1699 zł

Logo Audio Klan Audio Klan
ul. Szkolna 45
05-270 Marki k. Warszawy
Tel. 22 777 99 00
aklan@audioklan.com.pl
www.audioklan.com.pl

 

Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Zestawy promocyjne Creek / Epos w salonie Q21

Dodano: 25 czerwiec 2017
Zestawy promocyjne Creek / Epos w salonie Q21
Salon Q21 zaprasza do skorzystania ze swojej kolejnej oferty promocyjnej - tym razem dotyczy ona zestawów Creek / Epos.

Mojo Cable Pack w salonach Top Hi-Fi & Video...

Dodano: 21 czerwiec 2017
Mojo Cable Pack w salonach Top Hi-Fi & Video Design
Mojo Cable Pack, akcesoryjny zestaw adapterów, właśnie pojawił się w ofercie salonów sieci Top Hi-Fi & Video Design.

Definitive Technology - seria Wireless do 25...

Dodano: 21 czerwiec 2017
Definitive Technology - seria Wireless do 25 procent taniej
RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel Definitive Technology, poinformował o wprowadzeniu promocji cenowej na serię bezprzewodowych urządzeń marki.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Audio Center nowym dystrybutorem urządzeń marki Roksan

Audio Center nowym dystrybutorem urządzeń marki Roksan

Dodano: 22 maj 2017
Jedna z legend brytyjskiego audio, firma Roksan, zmieniła właśnie dystrybutora. Od dziś, 22 maja, jest nim krakowska firma Audio Center Poland. Zmiana ta jest związana z nowym właścicielem marki,...
"Słuchaj odpowiedzialnie - Sennheiser wspiera kampanię społeczną

"Słuchaj odpowiedzialnie - Sennheiser wspiera kampanię społeczną

Dodano: 20 kwiecień 2017
Firma Sennheiser ogłosiła start akcji "Słuchaj odpowiedzialnie", która jest częścią kampanii społecznej "Usłysz dobre dźwięki" organizowanej wspólnie z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w...
POLPAK POLAND wyłącznym dystrybutorem XLO na Europę

POLPAK POLAND wyłącznym dystrybutorem XLO na Europę

Dodano: 13 kwiecień 2017
POLPAK POLAND został wyłącznym dystrybutorem na Europę produktów marki XLO.
Premiera najnowszego systemu Marantza - serii 10

Premiera najnowszego systemu Marantza - serii 10

Dodano: 15 marzec 2017
W czwartek 9 marca w warszawskim salonie firmy Marantz odbyła się premiera najnowszego, flagowego systemu serii 10.
Zobacz wszystkie

 

 

 
Audio - czerwiec 2017

Strefa Magazynu

Audio 6/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Paradigm PW Soundbar

Paradigm PW Soundbar

Paradigm PW Soundbar to bezprzewodowy soundbar klasy premium z Bluetooth i streamingiem muzyki przez Wi-Fi. Sprawdzi się...