Samsung QLED TV: 100 % natężenia koloru w jasnych pomieszczeniach

Samsung QLED TV: 100 % natężenia koloru w jasnych pomieszczeniach

Dodano: 5 lipiec 2017

O jakiej porze najczęściej oglądamy telewizję? Badania pokazują, że coraz częściej w ciągu dnia, gdy jest jeszcze jasno, a wieczorem często w oświetlonych wnętrzach. Warto o tym pamiętać wybierając nowy telewizor.

Z badań przeprowadzonych w 2013 roku przez firmę Nielsen, która monitoruje oglądalność telewizji wynikało, że widzowie spędzali czas przed TV przez około dwie godziny wieczorem (między 20:00 a 23:00) i ponad półtorej godziny w dzień (między 11:00 a 15:00)*. Według raportu KRRiT2** cztery najchętniej oglądane stacje telewizyjne w Polsce odnotowują wzrost oglądalności w godzinach 17:00 - 22:00.

Telewizor Samsung QLED

Do niedawna testy telewizorów były przeprowadzane w ciemnych pomieszczeniach, ale jako że preferencje widzów i możliwości technologiczne zmieniają się, producenci testują teraz swoje urządzenia zarówno w ciemnym, jak i jasnym otoczeniu. W efekcie powstają ekrany oferujące wyższy poziom jasności. Poprzez zastosowanie technologii High Dynamic Range (HDR), zwiększa się stosunek światła do cienia, co sprawia, że oglądane filmy w większym stopniu przypominają obrazy, jakie odbiera ludzkie oko. Dzięki temu kadr na ekranie telewizora jest jaśniejszy, ma większy zakres kolorów i głębsze tony. W konsekwencji przekłada się to na lepsze wrażenia podczas oglądania.

Przeprowadzone przez firmę Samsung testy wykazały, że przy typowym natężeniu oświetlenia na poziomie 75 luksów telewizory Samsung QLED wyświetlają niezwykle jasny obraz i głębokie, nasycone kolory. Wiele firm testujących uznało przy tym telewizor Samsung QLED za najlepiej zoptymalizowany pod kątem typowych warunków oglądania. Na przykład which? - czołowa brytyjska agencja oceniająca produkty audio-wideo - wyróżniła Samsunga tytułem "Marki dźwięku i obrazu roku 2017 według which?" właśnie za telewizor QLED.

Inżynierowie w laboratorium firmy Samsung testują jakość obrazu na ekranie telewizora QLED w jasnym i ciemnym pomieszczeniu.

Inżynierowie w laboratorium firmy Samsung testują jakość obrazu na ekranie telewizora QLED w jasnym i ciemnym pomieszczeniu.

Z kolei renomowany niemiecki magazyn poświęcony sprzętowi elektronicznemu powszechnego użytku Video Magazin ocenił telewizor QLED marki Samsung na 920 punktów w 1005‑punktowej skali - co jest najwyższą przyznaną dotychczas oceną. Ponadto telewizor Samsung QLED jest pierwszym produktem recenzowanym przez to czasopismo, który otrzymał wysokie noty we wszystkich trzech kategoriach oceny: innowacyjność, referencyjność i wyjątkowość. Magazyn testuje telewizory zarówno w ciemnym, jak i jasnym otoczeniu, przy natężeniu oświetlenia od 45 do 75 luksów.

Szczytowa jasność ekranu telewizora Samsung QLED wynosząca 1500 do 2000 nitów*** pozwala wyświetlić 100 proc. natężenia koloru - to pierwszy taki wynik dla producenta telewizorów na świecie. W praktyce oznacza to, że urządzenie może wyświetlić 99 proc. kolorów z palety barw DCI‑P3 niezależnie od różnicy poziomów jasności. Dzięki temu widzowie zyskują pewność, że obrazy HDR wyświetlane są zgodnie z zamysłem twórcy treści.

Telewizor Samsung QLED z 2017 roku wyświetla obraz o optymalnej jakości i wyraźnym kontraście zarówno w dzień, jak i wieczorem.

Telewizor Samsung QLED z 2017 roku wyświetla obraz o optymalnej jakości i wyraźnym kontraście zarówno w dzień, jak i wieczorem.

Źródło: Samsung

* Badanie Nielsen, 4 kwietnia 2013 - "How Much TV Do People Watch During the Day?".
** Raport Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - „Najpopularniejsze audycje w I kw. 2017. Dobowa oglądalność programów".
*** W zależności od modelu telewizora.

Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Prezentacja nowej wersji głośników DYNAUDIO -...

Dodano: 19 lipiec 2017
Prezentacja nowej wersji głośników DYNAUDIO - Contour 30
Contour to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalna seria głośników Dynaudio. Jej ostatnie wcielenie przemyca w sobie wiele rozwiązań technologicznych zastosowanych wcześniej w high-endowych Evidence i Confidence m.in wysokotonową jedwabną kopułkę Esotar2.

Wakacyjna promocja HiFiMAN

Dodano: 6 lipiec 2017
Wakacyjna promocja HiFiMAN
Wakacyjna promocja. Teraz słuchawki HiFiMAN He-400i, Edition S i EF100 kupimy w nowych niższych cenach.

Advance Acoustic WTX-MicroStreamer w ofercie...

Dodano: 5 lipiec 2017
Advance Acoustic WTX-MicroStreamer w ofercie salonu Q21
Salon Q21 wprowadził do swojej oferty najmniejszy na świecie bezprzewodowy odtwarzacz strumieniowy Advance Acoustic WTX-MicroStreamer, który pozwoli na rozbudowanie starego wzmacniacza o najnowsze funkcje sieciowe.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Amate Audio na polskim rynku

Amate Audio na polskim rynku

Dodano: 28 czerwiec 2017
Na rynek polski powróciła referencyjna marka Amate Audio, dawniej Master Audio - hiszpańskiego producenta profesjonalnych systemów nagłośnieniowych z ponad 45-letnim doświadczeniem na światowym...
Audio Center nowym dystrybutorem urządzeń marki Roksan

Audio Center nowym dystrybutorem urządzeń marki Roksan

Dodano: 22 maj 2017
Jedna z legend brytyjskiego audio, firma Roksan, zmieniła właśnie dystrybutora. Od dziś, 22 maja, jest nim krakowska firma Audio Center Poland. Zmiana ta jest związana z nowym właścicielem marki,...
"Słuchaj odpowiedzialnie - Sennheiser wspiera kampanię społeczną

"Słuchaj odpowiedzialnie - Sennheiser wspiera kampanię społeczną

Dodano: 20 kwiecień 2017
Firma Sennheiser ogłosiła start akcji "Słuchaj odpowiedzialnie", która jest częścią kampanii społecznej "Usłysz dobre dźwięki" organizowanej wspólnie z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w...
POLPAK POLAND wyłącznym dystrybutorem XLO na Europę

POLPAK POLAND wyłącznym dystrybutorem XLO na Europę

Dodano: 13 kwiecień 2017
POLPAK POLAND został wyłącznym dystrybutorem na Europę produktów marki XLO.
Zobacz wszystkie

 

 

 
Audio - lipiec - sierpień 2017

Strefa Magazynu

Audio 7-8/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Głośnik przenośny Harman Kardon Traveler

Głośnik przenośny Harman Kardon Traveler

Harman Kardon Traveler to kompaktowy i perfekcyjnie głośnik przenośny, który w kryzysowych sytuacjach może posłużyć równ...