Bowers & Wilkins 700S2

Bowers & Wilkins 700S2

Dodano: 6 wrzesień 2017

Bowers & Wilkins prezentuje nową serię 700, którą tworzy subwoofer i osiem modeli kolumn wyposażonych w technologie opracowane dla referencyjnej linii 800 D3. W serii 700 S2 debiutują ponadto nowe rozwiązania.

Pozostałe newsy BOWERS & WILKINS

Z serii Bowers & Wilkins 800 D3 wywodzi się między innymi głośnik średniotonowy z membraną Continuum™ (jest to najlepszy materiał na membranę średniotonową stosowany kiedykolwiek przez Bowers & Wilkins). Odkrywa on detale w muzyce, których klasyczne materiały nie są w stanie odwzorować. Teraz membrana Continuum™ wykorzystywana jest we wszystkich modelach nowej serii.

Bowers & Wilkins 700 S2 korzysta również ze specjalnie opracowanego głośnika niskotonowego o profilu Aerofoil™, a także ulepszonej obudowy głośnika wysokotonowego, która w przypadku flagowych konstrukcji jest wykonana z litego kawałka aluminium i umieszczana na szczytach kolumn głośnikowych. Oba te rozwiązania zadebiutowały wraz z serią 800 D3.

Bowers & Wilkins 702S2

Nowe technologie wprowadzone w serii 700 S2 to przede wszystkim głośnik wysokotonowy Carbon Dome™. Karbonowa kopułka zapewnia jeszcze przyjemniejsze i czystsze brzmienie wysokich tonów w porównaniu z aluminiowymi głośnikami Aluminium Double Dome™. Przetworniki Carbon Dome™ są tuż po diamentowych kopułkach najlepszymi głośnikami wysokotonowymi opracowanymi przez Bowers & Wilkins.

Nowa seria 700 składa się z ośmiu modeli, w tym dwóch wykorzystujących konstrukcję Tweeter-On-Top, tj. flagowej kolumny wolnostojącej 702 S2 i flagowej kolumny podstawkowej 705 S2. Linię tworzą trzy modele wolnostojące, trzy podstawkowe oraz dwa głośniki centralne, opracowane z myślą o systemach kina domowego. Wszystkie modele dostępne są w wykończeniach: błyszcząca czerń, satynowa biel i drewno różane.

Bowers & Wilkins 703S2

Bowers & Wilkins 703S2

Wraz z serią 700 S2 debiutuje również nowy subwoofer. Czwarta konstrukcja z nowej linii DB, model DB4S wyposażony jest w jeden głośnik, który podobnie jak wbudowany moduł przedwzmacniacza i końcówki mocy wywodzi się z dwugłośnikowego DB2D.

Urządzenie wykorzystuje 250-milimetrowy przetwornik Carbon Aerofoil umieszczony na przedniej ściance, który jest zasilany przez wzmacniacz impulsowy o mocy 1000 W. Całość dopełnia cyfrowy przedwzmacniacz z Dynamic EQ, Room EQ i systemem konfiguracji opartym na aplikacji. DB4S oferowany jest w wersjach wykończeniowych dopasowanych do pozostałych modeli serii 700 S2.

 

Bowers & Wilkins 704S2

Bowers & Wilkins 704S2

Bowers & Wilkins 700 S2 - technologia

• Głośnik wysokotnowy Carbon Dome™

Bowers & Wilkins 700 S2 wprowadza całkowicie nowy głośnik wysokotonowy Bowers & Wilkins: Carbon Dome™. Ta najnowsza jednostka jest technologicznym pomostem pomiędzy aluminiową kopułką z serii 600 S2 i diamentową membraną używaną w referencyjnej linii 800 Diamond. Konstrukcja Carbon Dome składa się z dwóch elementów. Część przednią tworzy kopułka aluminiowa o grubości 30 mikronów, która jest usztywniona warstwą karbonu nanoszonego metodą PVD (Physical Vapour Deposition).

Drugą sekcję tworzy karbonowy pierścień o grubości 300 mikronów, specjalnie wyprofilowany i idealnie dopasowany do kopułki, który łączony jest z wewnętrzną częścią struktury. Efektem jest niezwykle sztywny, odporny na zniekształcenia i niezwykle lekki przetwornik, w którym pierwszy punkt break-upu występuje przy częstotliwości 47 kHz.

• Lita obudowa głośników wysokotonowych

Modele 705 S2 i 702 S2 wykorzystują konstrukcję Tweeter-On-Top z litymi obudowami głośników wysokotonowych. W miejsce obudowy z cynku 705 S2 i 702 S2 wykorzystują element wyfrezowany z litego kawałka aluminium, tworzący sztywniejszą i odporniejszą na rezonans strukturę. Dzięki masie przekraczającej 1 kg element ten pozostaje całkowicie bierny. Ponadto konstrukcja ta pozwala wykorzystać masę obudowy tweetera w roli radiatora i może korzystać z takiego samego systemu odizolowującego oraz akustycznie transparentnej maskownicy jak seria 800 Diamond.

Bowers & Wilkins 705S2

Bowers & Wilkins 705S2

• Membrana Continuum™: Konstrukcja membrany Continuum™ opiera się na koncepcji zoptymalizowanej i kontrolowanej elastyczności. Pomaga to uniknąć nagłego przejścia od pracy tłokowej do trybu break-upu, znacząco ograniczającego otwartość i neutralność konwencjonalnych przetworników.

• Kosz głośnika średniotonowego

Bowers & Wilkins 700 S2 obejmuje trzy modele wolnostojące, z których każdy jest wyposażony w głośniki średniotonowe zaprojektowane specjalnie dla tych trzech kolumn. Przetworniki wykorzystują nowe aluminiowe kosze, zoptymalizowane metodą elementów skończonych (FEA), które są sztywniejsze od cynkowych koszy stosowanych w serii CM. Konstrukcja jest dodatkowo wzmocniona specjalnie dostrojoną masą tłumiącą na przedniej ściance kosza. Jej zadaniem jest tłumienie wszelkiego rezonansu pojawiającego się w konstrukcji kosza, co skutkuje czystszym odwzorowaniem zakresu średniotonowego.

Bowers & Wilkins 706S2

Bowers & Wilkins 706S2

• Odizolowanie głośnika średniotonowego

Nowy system odizolowujący głośnik średniotonowy upraszcza konstrukcję stosowaną w serii 800 Diamond i zastępuje drążek napinający używany w kolumnach CM10 S2. Prostsza konstrukcja zapewnia lepsze możliwości, czego konsekwencją jest wprowadzenie systemu odizolowującego głośnik średniotonowy we wszystkich wolnostojących kolumnach głośnikowych z serii 700 S2, aby znacząco poprawić przestrzenność zakresu średniotonowego.

• Nowa membrana Aerofoil™

Seria Bowers & Wilkins 700 S2 wykorzystuje nowo opracowaną wersję membrany z profilem Aerofoil™, dotychczas stosowanej w serii 800 Diamond. W nowej konstrukcji, w miejsce włókien węglowych, projektanci użyli celulozy, a materiałem wypełniającym jest EPS, zamiast pianki, którą znajdziemy w głośnikach niskotonowych serii 800 Diamond i subwooferach serii DB. Wprowadzone rozwiązania znacząco udoskonalają brzmienie basu w porównaniu z serią CM S2.

Bowers & Wilkins 707S2

Bowers & Wilkins 707S2

Głośnik centralny HTM71 S2

Głośnik centralny HTM71 S2

Głośnik centralny HTM72 S2

Głośnik centralny HTM72 S2

Subwoofer Bowers & Wilkins DB4S

Subwoofer Bowers & Wilkins DB4S

Ceny:

- Kolumna wolnostojąca 702 S2: 8949 zł/sztuka
- Kolumna podstawkowa 705 S2: 4949 zł/sztuka
- Kolumna wolnostojąca 703 S2: 6749 zł/sztuka
- Kolumna wolnostojąca 704 S2: 5399 zł/sztuka
- Kolumna podstawkowa 706 S2 3149 zł/sztuka
- Kolumna podstawkowa 707 S2: 2249 zł/sztuka
- Głośnik centralny HTM72 S2: 3349 zł/sztuka
- Głośnik centralny HTM71 S2: 5149 zł/sztuka
- Podstawka głośnikowa FS-700 S2 999 zł/sztuka
- Subwoofer DB4S: 7199 zł/sztuka

Podstawki pod kolumny, do użytku z modelami 707 S2, 706 S2 i 705 S2, są dostępne w czarnym lub srebrnym wykończeniu.

Zobacz też:

Podstawowe dane

BOWERS & WILKINS BOWERS & WILKINS Marka
Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Nowe, niższe ceny na wybrane segmenty...

Dodano: 19 wrzesień 2017
Nowe, niższe ceny na wybrane segmenty stereofoniczne Marantz w salonie Q21
Salon Q21 wprowadza dziś nowe, znacznie niższe ceny na wybrane modele segmentów stereofonicznych marki Marantz.

Salon Q21 zaprasza na prezentacje mobilnych...

Dodano: 18 wrzesień 2017
Salon Q21 zaprasza na prezentacje mobilnych odtwarzaczy audio marki Hidizs
Odtwarzacze przenośne marki Hidizs, a konkretnie modele AP60 i AP100, to najnowsza propozycja pabianickiego salonu audio-video Q21.

Mega Hz zaprasza na prezentację głośników...

Dodano: 15 wrzesień 2017
Mega Hz zaprasza na prezentację głośników Dynaudio Contour 20
Katowicki salon audio-video Mega Hz zaprasza na prezentację głośników Dynaudio Contour 20 - laureata nagrody EISA 2017 w kategorii "Podstawkowy zestaw głośników".
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Amate Audio na polskim rynku

Amate Audio na polskim rynku

Dodano: 28 czerwiec 2017
Na rynek polski powróciła referencyjna marka Amate Audio, dawniej Master Audio - hiszpańskiego producenta profesjonalnych systemów nagłośnieniowych z ponad 45-letnim doświadczeniem na światowym...
Audio Center nowym dystrybutorem urządzeń marki Roksan

Audio Center nowym dystrybutorem urządzeń marki Roksan

Dodano: 22 maj 2017
Jedna z legend brytyjskiego audio, firma Roksan, zmieniła właśnie dystrybutora. Od dziś, 22 maja, jest nim krakowska firma Audio Center Poland. Zmiana ta jest związana z nowym właścicielem marki,...
"Słuchaj odpowiedzialnie - Sennheiser wspiera kampanię społeczną

"Słuchaj odpowiedzialnie - Sennheiser wspiera kampanię społeczną

Dodano: 20 kwiecień 2017
Firma Sennheiser ogłosiła start akcji "Słuchaj odpowiedzialnie", która jest częścią kampanii społecznej "Usłysz dobre dźwięki" organizowanej wspólnie z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w...
POLPAK POLAND wyłącznym dystrybutorem XLO na Europę

POLPAK POLAND wyłącznym dystrybutorem XLO na Europę

Dodano: 13 kwiecień 2017
POLPAK POLAND został wyłącznym dystrybutorem na Europę produktów marki XLO.
Zobacz wszystkie

 

 

 
Audio - wrzesień 2017

Strefa Magazynu

Audio 9/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Kolumny Tonsil Altus 280 wchodzą do sprzedaży

Kolumny Tonsil Altus 280 wchodzą do sprzedaży

Tonsil wprowadza do sprzedaży swój nowy model kolumn, a mianowicie Altus 280.