Kolumny głośnikowe z nowej serii Indiana Line Tesi Vinyl

Kolumny głośnikowe z nowej serii Indiana Line Tesi Vinyl

Dodano: 8 wrzesień 2017

Indiana Line poszerza swoją ofertę o nową serię kolumn głośnikowych, linię Tesi Vinyl. Tworzą ją cztery konstrukcje: jedna wolnostojąca, dwie podstawkowe i głośnik centralny.

Pozostałe newsy INDIANA LINE

Kolumna wolnostojąca została oznaczona numerem 561, podstawkowe 261 i 241, zaś głośnik centralny 761. W każdym z modeli pracują nowe głośniki opracowane specjalnie na potrzeby Tesi Vinyl.

Wolnostojąca kolumna głośnikowa Tesi 561 jest jedyną trójdrożną konstrukcją. Wysokie tony obsługuje tweeter z lekką, jedwabną kopułką współpracującą z mocnym magnesem neodymowym. Elementem wyróżniającym ten 26-milimetrowy głośnik jest tylna, radialna komora wentylacyjna. Tuż pod kopułką wysokotonową projektanci umieścili 160-milimetrowy głośnik średnio-niskotonowy.

Indiana Line Tesi 561 to konstrukcja wykorzystująca polipropylenową membranę, która dzięki dodatkowi miki cechuje się wysoką sztywnością. Głośnik wyposażony jest także w stały korektor fazy, poprawiający odpowiedź i dyspersję średnich tonów. Całość dopełnia również 160-milimetrowy głośnik niskotonowy, wzorowany na jednostce stosowanej we flagowej serii Diva. Przetwornik ten wykorzystuje membranę z pulpy celulozowej i zapewnia - jak mówi producent - świetną dynamikę i potężny bas. Sekcja niskotonowa wspomagana jest przez system bass-reflex z wylotem tunelu na przedniej ściance.

Indiana Line Tesi 561

Indiana Line Tesi 561

Podstawkowe modele Tesi 261 i Tesi 241 są dwudrożnymi konstrukcjami. Pierwsza z nich ma sprawdzać się w niedużych i średniej wielkości pomieszczeniach w roli głośnika surround lub jako podstawkowa kolumna w systemie stereo, druga to idealny głośnik efektowy.

Indiana Line Tesi 261 jest wyposażona w 160-milimetrowy przetwornik średnio-niskotonowy z polipropylenową membraną usztywnioną dodatkiem miki oraz stałym korektorem fazy. Głośnik ten dodatkowo jest wspomagany przez system bass-reflex, którego wylot podobnie jak w Tesi 561 znajduje się na przedniej ściance.

W modelu Indiana Line Tesi 241 projektanci zastosowali zmniejszoną wersję przetwornika średnio-niskotonowego, który w tym przypadku ma średnicę 120 mm. Także tutaj w uzyskaniu mocnego basu pomaga system bass-reflex, ale z wylotem umieszczonym na tylnej ściance. W dostrojeniu niskich tonów do akustyki pomieszczeniach pomaga specjalna piankowa zatyczka, dostarczana wraz z kolumną głośnikową. W obu modelach wysokie tony obsługuje 26-milimetrowy tweeter z jedwabną kopułką.

Indiana Line Tesi 261

Indiana Line Tesi 261

Najnowszą serię Tesi Vinyl dopełnia dwudrożny głośnik centralny Tesi 761. W środkowej części przedniej ścianki projektanci umieścili 26-milimetrowy przetwornik wysokotonowy z jedwabną kopułką, magnesem neodymowym i radialną komorą wentylacyjną. Po jego prawej i lewej stronie znajdują się dwa głośniki średnio-niskotonowe o średnicy 160 mm każdy. Głośnik jest wyposażony w system bass-reflex z wylotem na tylnej ściance i dostarczany wraz ze specjalną zatyczką umożliwiającą dostrojenie dźwięku do akustyki pomieszczenia.

Indiana Line Tesi 761

Indiana Line Tesi 761

Ceny:

- Indiana Line Tesi 561: 2795 zł/para
- Indiana Tesi 261 – 1445 zł/para
- Indiana Tesi 241 – 1145 zł/para
- Indiana Tesi 761 – 825 zł/sztuka

Źródło: Audio Klan

Zobacz też:

Podstawowe dane

INDIANA LINE INDIANA LINE Marka
Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Nowe, niższe ceny na wybrane segmenty...

Dodano: 19 wrzesień 2017
Nowe, niższe ceny na wybrane segmenty stereofoniczne Marantz w salonie Q21
Salon Q21 wprowadza dziś nowe, znacznie niższe ceny na wybrane modele segmentów stereofonicznych marki Marantz.

Salon Q21 zaprasza na prezentacje mobilnych...

Dodano: 18 wrzesień 2017
Salon Q21 zaprasza na prezentacje mobilnych odtwarzaczy audio marki Hidizs
Odtwarzacze przenośne marki Hidizs, a konkretnie modele AP60 i AP100, to najnowsza propozycja pabianickiego salonu audio-video Q21.

Mega Hz zaprasza na prezentację głośników...

Dodano: 15 wrzesień 2017
Mega Hz zaprasza na prezentację głośników Dynaudio Contour 20
Katowicki salon audio-video Mega Hz zaprasza na prezentację głośników Dynaudio Contour 20 - laureata nagrody EISA 2017 w kategorii "Podstawkowy zestaw głośników".
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Amate Audio na polskim rynku

Amate Audio na polskim rynku

Dodano: 28 czerwiec 2017
Na rynek polski powróciła referencyjna marka Amate Audio, dawniej Master Audio - hiszpańskiego producenta profesjonalnych systemów nagłośnieniowych z ponad 45-letnim doświadczeniem na światowym...
Audio Center nowym dystrybutorem urządzeń marki Roksan

Audio Center nowym dystrybutorem urządzeń marki Roksan

Dodano: 22 maj 2017
Jedna z legend brytyjskiego audio, firma Roksan, zmieniła właśnie dystrybutora. Od dziś, 22 maja, jest nim krakowska firma Audio Center Poland. Zmiana ta jest związana z nowym właścicielem marki,...
"Słuchaj odpowiedzialnie - Sennheiser wspiera kampanię społeczną

"Słuchaj odpowiedzialnie - Sennheiser wspiera kampanię społeczną

Dodano: 20 kwiecień 2017
Firma Sennheiser ogłosiła start akcji "Słuchaj odpowiedzialnie", która jest częścią kampanii społecznej "Usłysz dobre dźwięki" organizowanej wspólnie z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w...
POLPAK POLAND wyłącznym dystrybutorem XLO na Europę

POLPAK POLAND wyłącznym dystrybutorem XLO na Europę

Dodano: 13 kwiecień 2017
POLPAK POLAND został wyłącznym dystrybutorem na Europę produktów marki XLO.
Zobacz wszystkie

 

 

 
Audio - wrzesień 2017

Strefa Magazynu

Audio 9/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Kolumny Tonsil Altus 280 wchodzą do sprzedaży

Kolumny Tonsil Altus 280 wchodzą do sprzedaży

Tonsil wprowadza do sprzedaży swój nowy model kolumn, a mianowicie Altus 280.