EISA 2012 - 2013. Nagrody przyznane

EISA 2012 - 2013. Nagrody przyznane

Dodano: 15 sierpień 2012

W tym roku EISA obchodzi okrągłe 30-lecie swojej działalności, podczas gdy "Audio" zalicza 15 rok przynależności do tego Stowarzyszenia. Prezentujemy urządzenia, które w tym sezonie otrzymały odeń zaszczytne wyróżnienia.

EUROPEJSKI SYSTEM STEREOFONICZNY 2012-2013: Cambridge Audio Azur 851C+851A

1_eisa_max

Najlepszy odtwarzacz CD firmy Cambridge Audio - Azur 851C - jest jednak czymś więcej, niż odtwarzaczem CD. To zintegrowany z czytnikiem CD, otwarty na inne źródła cyfrowe, niezwykle zaawansowany DAC z portem USB.

Partnerujący mu wzmacniacz 851A zawiera najnowszą wersję firmowej "Klasy XD", zapewniającej bardzo wysoką moc. O ile więc 851C jest w tej parze źródłem precyzji i subtelności, to 851A jest wilkiem w owczej skórze. Trzyma głośniki pod kontrolą, serwując silny, zwarty i rozciągnięty bas. W obydwu urządzeniach dostajemy najlepszą technikę za cenę znacznie niższą niż w sferach hi-endowych.

EUROPEJSKI ODTWARZACZ STRUMIENIOWY 2013-2013: Pioneer N-50

2_eisa_max

Komponenty hi-fi przygotowane do pracy w sieci pojawiają się całymi stadami, ale Pioneer N-50 jest daleko z przodu i wyznacza standardy w swojej klasie. Jego 2,4-calowy ekran LCD skupia mnóstwo informacji, pokazując okładkę płyty, szczegóły dotyczące pliku i częstotliwość próbkowania. N-50 jest o wiele cięższy niż sugeruje to jego niska i wzmocniona obudowa, również na skutek zastosowania rozbudowanego zasilania.

Ale co najważniejsze, połączenie ethernetowe z DLNA prześle sygnały o rozdzielczości 24 bity/192 kHz we współpracy z innymi zaawansowanymi urządzeniami cyfrowymi. N-50 obsługuje również USB oraz zewnętrzne adaptery Wi-Fi/Bluetooth. Od strony muzycznej, Pioneer tworzy scenę dźwiękową, w którą można wejść – jest wielkim cyfrowym magikiem.

EUROPEJSKI GRAMOFON 2012-2013: Pro-Ject Debut Carbon

3_eisa_max

Wbrew swojej nazwie, Debut nie jest pierwszym gramofonem Pro-Jecta, lecz jednym z całej serii, podstawowej dla marki odnoszącej niebywałe sukcesy w dziedzinie analogu. W swojej najnowszej odsłonie Debut prezentuje obudowę dostępną w siedmiu błyszczących kolorach i odlewany talerz.

Silnik zainstalowano na poprawionym zawieszeniu, ale najbardziej wyróżniającą cechą jest nowe ramię z włókna węglowego, powstałe na bazie popularnego modelu 9cc. Brzmienie tego gramofonu jest tak dojrzałe jak sam projekt, z dynamiką i rytmicznością przypominającą zalety znacznie droższych modeli. Jeśli zainteresowało cię odrodzenie winylu, to Debut Carbon daje Ci doskonałą okazję, abyś zakręcił swoimi płytami.

EUROPEJSKI PRZETWORNIK C/A 2012-2013: Audiolab M-DAC

4_eisa_max

Nowa epoka audio, związana z USB i komputerem, wskrzesiła na nowo gatunek zewnętrznych przetworników cyfrowo-analogowych. Wśród tych nowych USB-DAC-ów niewiele jest tak łatwych do zastosowania lub tak wszechstronnych, jak mały M-DAC Audiolaba. Pracuje bezpośrednio ze wszystkimi komputerami PC i Mac, bez użycia specjalnych driverów USB, a jego duży i piękny wyświetlacz pokazuje komplet informacji o przyjmowanym sygnale.

Zainstalowana regulacja głośności pozwala M-DAC-owi pełnić rolę prostego preampu, a wybór wśród siedmiu trybów filtrów cyfrowych umożliwia cyzelowanie brzmienia. I to jakiego brzmienia! Silnego, wnikliwego i delikatnego zarazem. To urządzenie o wielkich możliwościach, doskonałe zarówno dla nowicjuszy, jak i wymagających entuzjastów.

EUROPEJSKIE BEZPRZEWODOWE Hi-Fi 2012-2013: Dynaudio Xeo

5_eisa_max

Wysokiej klasy hi-fi bez kabli? Jeżeli to twoje marzenie, wówczas Dynaudio ma rozwiązanie, pojawiające się wraz z bezprzewodowym systemem Xeo. O ile Wi-Fi jest tradycyjnie utożsamiane z lo-fi, o tyle Xeo ustanawia wyższy standard, dzięki transmiterowi zdolnemu dostarczać sygnał muzyczny o rozdzielczości do 16 bitów/48 kHz, do zespołów głośnikowych Xeo 3 (podstawkowe) i Xeo 5 (wolnostojące).

Obydwa zawierają po dwa 50-watowe wzmacniacze, niezależne dla obydwu gałęzi układu dwudrożnego, złożonego z doskonale znanych, wyśmienitych przetworników Dynaudio. Transmiter Xeo udostępnia wejścia analogowe, USB i optyczne cyfrowe, zapewniając kompatybilność z szeroką gamą źródeł Hi-Fi, a ponadto może wysyłać sygnał do trzech niezależnych stref.

EUROPEJSKIE SŁUCHAWKI 2012-2013: Sennheiser HD 700

6_eisa_max

Od dziesięcioleci Sennheiser jest jednym z liderów w udoskonalaniu słuchawek, co znajduje odbicie w konstrukcji najnowszego modelu HD 700. Natychmiast rozpoznawalne dzięki eleganckiemu i nowoczesnemu wzornictwu, dookołouszne słuchawki zawierają najlepszą technikę i materiały. Miękkie welurowe poduszki są połączone z pałąkiem wytłumionym silikonem, a za wysoką efektywnością przetworników kryje się wydajny, wentylowany system magnetyczny. Bardzo komfortowe HD 700 podtrzymują tradycję Sennheisera – nadzwyczaj detalicznego przetwarzania - dodając do tego przyjemne, naturalne ciepło brzmienia, które zachęca do długich sesji.

EUROPEJSKI ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY 2012-2013: KEF LS50

7_eisa_max

Przypadkowym obserwatorom może się wydawać, że LS50 to minimalistyczny układ z pojedynczym przetwornikiem. W rzeczywistości jest to słynny dwudrożny układ Uni-Q, w którym przetwornik wysokotonowy znajduje się w centrum przetwornika nisko-średniotonowego. Specjalna wersja, z membraną aluminiowo-magnezową barwioną na złoty kolor, jest przygotowana do pracy z większymi amplitudami, co poprawia przetwarzanie basu. Obudowa została nie tylko pięknie wykonana, ale też solidnie skonstruowana, wzmocniona wewnątrz i starannie wytłumiona.

Zgodnie z obietnicą, LS50 dostarczają duży obraz dźwiękowy z wyrazistym pozycjonowaniem źródeł, wsparty mocnym i dynamicznym basem - niezwykłym dla tak kompaktowych rozmiarów. Zamknij oczy, a uwierzysz, że słuchasz znacznie większych kolumn.

EUROPEJSKI HIGH-END AUDIO 2012-2013: Dali EPICON 8

8_eisa_max

Duńska marka głośnikowa Dali nie jest intruzem w sferach hi-endowych, a najnowsza i największa konstrukcja serii Epicon jest odpowiednio "epicka". Wyniosłe, wielodrożne Epicony 8 zawierają przetworniki średniotonowy i niskotonowe z membranami z włókna drzewnego, a pomiędzy nimi hybrydowy moduł wysokotonowy, składający się z przetwornika kopułkowego i wstęgowego.

Kluczowa innowacja jest niewidoczna z zewnątrz, ale radykalnie redukuje zniekształcenia w szerokim zakresie częstotliwości i dynamiki - w systemach magnetycznych zastosowano nieprzewodzący "miękki magnetyczny kompozyt" (SMC). Obudowa Epicona 8 składa się z sześciu warstw MDF-u i jest wykończona naturalnym fornirem na wysoki połysk lub pokryta lakierem fortepianowym.

Brzmienie jest bardzo efektowne i przekonujące, jednocześnie mocne i delikatne, na szerokiej scenie pojawiają się dźwięki duże i nasycone, jak też precyzyjnie lokowane detale. Duże pomieszczenia z łatwością są napełniane muzyką.

EUROPEJSKI HIGH-END KINA DOMOWEGO 2012-2013: Sony VPL-VW1000ES

9_eisa_max

Marzenia najbardziej zagorzałych kinomaniaków o projektorze 4K spełnia właśnie firma Sony, przedstawiając VPL-VW1000ES. Pierwszy projektor kina domowego w natywnym formacie 4K oferuje rozdzielczość 4096 x 2160 pikseli, bazując na rozwiązaniach z kina profesjonalnego.

Rdzeniem konstrukcji są trzy matryce SXRD, zdolne osiągnąć dynamiczny kontrast 1 000 000:1. Tak jak można oczekiwać po projektorze o takiej rozdzielczości, obróbka obrazu jest nadzwyczajna, pozwala na upscaling z wejść Full HD do pełnego 4K. Najlepsze filmy nigdy nie były tak żywe, detaliczne i realistyczne. To projektor przyszłości, dostępny już dzisiaj.

EUROPEJSKI SYSTEM KINA DOMOWEGO 2012-2013: Samsung HT-E6750W

10_eisa_max

Lampy próżniowe odzyskują znaczenie, pojawiając się nawet w tym nowatorskim systemie Samsunga, łączącym dawną technikę z nowoczesnymi wzmacniaczami w klasie D. HT-E6750W zawiera dwa wejścia oraz jedno wyjście HDMI, kompatybilne z formatem 3D, i szeroko otwiera okno na świat kontaktów w sieci, aplikacji, usług i rozrywki online, przesyłając sygnał do każdego telewizora HD.

Inne media mogą zostać połączone przez Wi-Fi, Bluetooth lub USB, podczas gdy system głośnikowy 5.1 jest uzupełniony o kolejne dwa kanały przednie, wirtualnie rozwijające przestrzeń dźwiękową w płaszczyźnie pionowej. Chociaż HT-E6750W został zaprojektowany jako system kina domowego, jego charakter brzmienia, pełen siły i subtelności, jest odpowiedni również do odtwarzania muzyki. Wszystko to, z dodatkiem dużego wyboru dekoderów najnowszych standardów audio i wideo, zapewnia wspaniałą zabawę.

EUROPEJSKI ODTWARZACZ BLU-RAY 2012-2013: Panasonic DMP-BDT500

11_eisa_max

DMP-BDT500 ma wszystko. Szybki i pewny, gdy czyta płyty CD/DVD/BD, ten wielozadaniowy, nowoczesny odtwarzacz oferuje dodatkowe opcje podłączenia do serwisów internetowych i pozwala ściągać pliki protokołem DLNA. „Rozległe koneksje” obejmują dwa wyjścia HDMI, ułatwiające integrację z systemem.

Obok zaawansowanego procesora wideo, pozwalającego na kalibrację parametrów obrazu, DMP-BDT500 ma specjalny procesor audio, wprowadzający wybór między różnymi profilami brzmieniowymi, charakterystycznymi dla sześciu różnych typów lamp! Konwersja cyfrowo-analogowa bazuje na czterech przetwornikach 32 bity/192 kHz. Odtwarzacz jest przy tym gotów do czytania plików FLAC o rozdzielczości do 24 bitów/192 kHz. Połączenia LAN, Wi-Fi, dotykowe zdalne sterowanie oraz aplikacje dla iOS i Androida dopełniają imponującą funkcjonalność.

EUROPEJSKI AMPLITUNER KINA DOMOWEGO 2012-2013: Pioneer VSX-922

12_eisa_max

Na bardzo konkurencyjnym polu AV trudno jest wygrać, ale Pioneer zasłużył na naszą nagrodę dla Amplitunera Kina Domowego już drugi rok z rzędu! Powierzchowne oględziny nie ujawniają jeszcze poważnych różnic między aktualnym modelem VSX-922 a jego poprzednikiem, ale usprawnienia są w gruncie rzeczy kluczowe.

Obejmują uruchomienie aż sześciu wejść HDMI kompatybilnych z 3D i zestaw nowych opcji w procesorze wideo, poprawiających jakość obrazu; VSX-922 wspiera zarówno DLNA, jak i AirPlay, oferuje cyfrowe łącze dla iPoda, iPada i iPhone’a, odtwarza pliki WAV i FLAC aż do rozdzielczości 24-bit/192 kHz poprzez sieć kablową lub USB. Funkcjonalne i zabawne, interaktywne sterowanie dla smartfonów oraz tabletów jest oferowane pod postacią firmowej aplikacji iControlAV2012.

EUROPEJSKI SUBWOOFER KINA DOMOWEGO 2012-2013: Bowers & Wilkins PVID

13_eisa_max

To nie jest zwykły subwoofer. To bas, który ma klasę. Kulista skorupa B&W PV1D zawiera parę przetworników, zasilanych nowym, 400-watowym wzmacniaczem w klasie D, których wibracje znoszą się dzięki zainstalowaniu ich na przeciwległych ściankach. Same przetworniki są też wyjątkowe; ich lekkie, lecz bardzo sztywne membrany są sandwiczem twardej pianki, aluminiowej warstwy zewnętrznej i pulpy celulozowo-kevlarowej po drugiej stronie.

Zaawansowany procesor DSP zabezpiecza przed przesterowaniem a także słyszalnymi zniekształceniami. Regulacje filtra dolnoprzepustowego i opóźnienia pozwalają zintegrować PV1D zarówno w systemach 2.1, jak i 7.1. Miłośnicy
specjalnych efektów filmowych ucieszą się dodatkowo z czterech ustawień equalizacji. Subwoofer B&W wprowadzi czysty, niski bas nawet w dużych pomieszczeniach.

EUROPEJSKIE GŁOŚNIKI KINA DOMOWEGO 2012-2013: Canton Vento 800.2 System

14_eisa_max

Udowadniając, że doskonałe głośniki mogą być jeszcze lepsze, Canton dostarcza najnowszą generację serii Vento, która może być dedykowana najbardziej wymagającym miłośnikom kina domowego. Nasz wybór obejmuje wolnostojące kolumny 870.2, surroundowe 820.2 i centralny 856.2.

Wszystkie te konstrukcje zawierają ceramiczny głośnik wyskotonowy, opracowany wcześniej dla najdroższej serii Reference. Nowe modele serii Vento 800.2 grają nadzwyczaj żywo i naturalnie, odtwarzając zarówno muzykę, jak i filmowe ścieżki dźwiękowe. Brzmienie łączy wyśmienitą porcję detali, wolną od wszelkiej agresywności, ze swobodną sceną dźwiękową, ważną dla właściwego efektu w kinie domowym.

EUROPEJSKI SOUNDBAR KINA DOMOWEGO 2012-2013: Harman Kardon SB30

15_eisa_max

Kluczem do sukcesu SB30 jest technika "Harman Wave Surround". Mariaż sześciu małych przetworników średniotonowych, siedmiu wysokotonowych i jedenastu wzmacniaczy zapewnia doskonałe odtworzenie akustycznej przestrzeni wraz z dobrym zrównoważeniem tonalnym. Realistycznemu rozciągnięciu basu służy, wchodzący w skład systemu, bezprzewodowy subwoofer, w którym pracuje 8-calowy przetwornik i 100-watowy wzmacniacz w klasie D.

Instalacja jest łatwa - wystarczy podłączyć SB30 do telewizora lub odtwarzacza BD poprzez analogowe lub cyfrowe łącze, i wszystko gotowe. System Dolby Volume zadba, abyś nie spadł z kanapy, kiedy pojawią się reklamy...

EUROPEJSKI ROZWIĄZANIE KINA DOMOWEGO 2012-2013: Loewe Connect ID 46 + Home Cinema Set 5.1

16_eisa_max

Ta stylowa kombinacja kina domowego jest elastycznym rozwiązaniem – łatwo podda się estetycznej integracji w salonie, jako że telewizor Connect ID 46 występuje w 2160 kombinacjach designu i wyposażenia; dostępne są różne podstawki, kolory i funkcje. Obraz łączy się z doskonałymi parametrami systemu Home Cinema Set 5.1, w skład którego wchodzi system Media Vision 3D Blu-ray z dokowaniem iPoda/iPhone’a, pięć głośników satelitarnych i bezprzewodowy subwoofer. Sterowanie będzie łatwe poprzez firmową aplikację Assist Media, kompatybilną z iPadem. To ekskluzywny komplet, demonstrujący materiały i wykonanie najwyżej jakości.

EUROPEJSKI PROJEKTOR 2012-2013: Epson EH-TW9000W

18_eisa_max

To jeden z pierwszych projektorów kina domowego, który zawiera technikę bezprzewodowej transmisji obrazu Full HD 3D, eliminującą kłopot z długimi połączeniami HDMI. Wysokiej mocy lampa E-TORL, połączona z odświeżaniem 480 Hz, kreuje jasny, gładki obraz 3D. Optyczny „silnik” zapewnia duży zakres zoomu i przesunięcia soczewek w poziomie i w pionie, dzięki czemu instalacja i ustawienie są bezproblemowe, podczas gdy doskonała obróbka obrazu gwarantuje pierwszorzędne efekty. Epson EH-TW9000W jest gotowy, by współtworzyć kino domowe twoich marzeń.

EUROPEJSKI ZIELONY TELEWIZOR 2012-2013: Philips 55PFL6007

19_eisa_max

Chociaż dzisiejsze telewizory mają coraz większe ekrany, nie zawsze oznacza to coraz wyższe koszty dla środowiska. Projektując 55PFL6007, Philips wykreował urządzenie o funkcjonalności poprawionej względem poprzednich modeli, zachowując jednocześnie status firmy dbającej o środowisko. 55PFL6007 nie tylko pokonuje rywali w oszczędnym wykorzystaniu energii, ale jest również przykładem efektywnego użycia metali szlachetnych w konstrukcji. Telewizor Philipsa zdobywa po raz trzeci „zieloną” nagrodę EISA.

EUROPEJSKI ZIELONY SMARTFON 2012-2013: Sony Xperia P

20_eisa_max

Rynek smartfonów rozwija się gwałtownie, a kolejne modele są upakowane coraz bogatszym zasobem funkcji. Niestety, trend do stosowania coraz większych ekranów i coraz pojemniejszych baterii utrudnia recykling.

Sony Xperia P pozostawia w tyle konkurencję pod względem oszczędnej konsumpcji energii i efektywnego użycia materiałów, będących przedmiotem troski w walce o zachowanie naturalnego środowiska, takich jak metale szlachetne. Xperia P podąża tropem nagrodzonej w zeszłym roku Xperii Mini.

 

Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Outlet - urządzenia z ekspozycji w obniżonych...

Dodano: 17 marzec 2017
Outlet - urządzenia z ekspozycji w obniżonych cenach w salonach Top Hi-Fi & Video Design
Outlet to miejsce, które pozwoli kupić pełnosprawny sprzęt audio-video w obniżonej cenie. Znajdują się tutaj egzemplarze pochodzące z ekspozycji w salonach Top Hi-Fi & Video Desin i wszystkie objęte są pełną gwarancją.

Audio Physic Tempo Plus w ofercie salonu Q21

Dodano: 14 marzec 2017
Audio Physic Tempo Plus w ofercie salonu Q21
Tylko do końca kwietnia macie szansę stać się posiadaczami kolumn Audio Physic Tempo Plus w nowej odsłonie, a do tego w nowej, obniżonej cenie. Ofertę przygotował salon Q21 z Pabianic.

Marantz Premium 10 w Mega Hz Katowice

Dodano: 6 marzec 2017
Marantz Premium 10 w Mega Hz Katowice
Katowicki salon Mega Hz zaprasza na premierowe odsłuchy urządzeń z nowej referencyjnej serii Marantz Premium 10. Składają się na na nią odtwarzacz SACD/CD/DAC SA-10 oraz wzmacniacz PM-10.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Premiera najnowszego systemu Marantza - serii 10

Premiera najnowszego systemu Marantza - serii 10

Dodano: 15 marzec 2017
W czwartek 9 marca w warszawskim salonie firmy Marantz odbyła się premiera najnowszego, flagowego systemu serii 10.
Specjalista i doradca klienta poszukiwany przez salon Q21

Specjalista i doradca klienta poszukiwany przez salon Q21

Dodano: 9 marzec 2017
Salon audio-video Q21 poszukuje kandydata na stanowisko Specjalista i doradca Klienta.
Hirek Wrona ambasadorem polskiej marki Taga Harmony

Hirek Wrona ambasadorem polskiej marki Taga Harmony

Dodano: 2 marzec 2017
Hirek Wrona, dziennikarz i publicysta muzyczny, DJ oraz producent i reżyser wydarzeń artystycznych oraz koncertów, podpisał kontrakt z polską marką audio TAGA Harmony, zostając jej ambasadorem.
Wrocławski salon Denon jeszcze większy - nowe otwarcie

Wrocławski salon Denon jeszcze większy - nowe otwarcie

Dodano: 8 luty 2017
W ramach akcji "Zmieniamy się dla Ciebie" przeprowadzanej przez Salony Firmowe Denon, sklep we Wrocławskiej Magnolii zmienił się nie do poznania. W ostatnią sobotę 4 lutego rozrósł się do...
Zobacz wszystkie
 
Audio - marzec 2017

Strefa Magazynu

Audio 3/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
HEOS Bar oraz HEOS Sub

HEOS Bar oraz HEOS Sub

Denon zaprezentował nowe dwa urządzenia - HEOS Bar oraz HEOS Subwoofer.