Nagrody EISA 2013 - 2014 rozdane

Nagrody EISA 2013 - 2014 rozdane

Dodano: 15 sierpień 2013

W warszawskim hotelu Sheraton odbyły się dyskusje, głosowania i podjęto wszystkie decyzje, dotyczące głównie nagród dla najlepszych produktów nadchodzącego sezonu. Nagrody EISA 2013 - 2014 zostały przyznane!

W warszawskim hotelu Sheraton odbyły się dyskusje, głosowania i podjęto wszystkie decyzje, dotyczące głównie nagród dla najlepszych produktów nadchodzącego sezonu. Nagrody EISA 2013 - 2014 zostały przyznane!

W zeszłym roku rozpisałem się we wstępie nieco dłużej na temat EISA, ponieważ Stowarzyszenie obchodziło okrągły jubileusz 30-lecia swojej działalności, podczas gdy "Audio" zaliczyło 15. rok członkostwa. Nie sądziłem wówczas, że rok później, czyli właśnie teraz, będę jeszcze bardziej zaangażowany w relacjonowanie kolejnego spotkania, ba, w jego przygotowanie! W czerwcu 2013 wszyscy redaktorzy naczelni pism stowarzyszonych w EISA spotkali się bowiem w Warszawie.

Były atrakcje ponadprogramowe, które członkowie Stowarzyszenia odkrywali poruszając się w grupach większych, mniejszych i indywidualnie (stąd też nie mogłem być świadkiem wszystkich), natomiast oficjalny program zwiedzania, obejmujący całą pięćdziesięcioosobową załogę, został zaplanowany na ostatni dzień pobytu, już po zakończeniu wszystkich prac. Pogoda dopisała - była odpowiednio słoneczna dla pieszej części trasy (z hotelu Sheraton, gdzie była nasza baza, czyli z placu Trzech Krzyży, na plac Zamkowy), ale i nie nazbyt upalna, aby nie ugotować się w zabytkowym autobusie typu "ogórek", który wypełniliśmy szczelnie i udaliśmy się nim w dalszą podróż, m.in. na prawobrzeżną część Warszawy, w jej bardziej "urokliwe" zakątki.

A same nagrody? Wyśmienite, i też poszło gładko, bez poważnych kontrowersji, jakby tym razem wszystkim odrobinę mniej zależało na "swoich" typach, a bardziej na rozsądnym kompromisie i przede wszystkim na dobrej atmosferze. A przecież wokół kryzys, recesja, w najlepszym razie stagnacja... Tyle powodów do nerwów i zawziętości, a tutaj luz i zgoda. Czy to Warszawa tak wszystkich udobruchała, czy tylko mnie się zdawało?

W salach konferencyjnych warszawskiego hotelu Sheraton odbyły się wszystkie dyskusje, głosowania i podjęte zostały wszystkie decyzje, dotyczące głównie nagród dla najlepszych produktów nadchodzącego sezonu. Przypomnę, że nagradzane mogą być tylko produkty nowe (młodsze niż rok), a zarazem takie, które zostały kompletnie przetestowane przez kilka redakcji i są przez nie rekomendowane. Jednak ostateczne wyroki zapadają w głosowaniu, w którym biorą udział wszyscy członkowie danego panelu.

Wiele z nagrodzonych urządzeń testowaliśmy. Naliczyłem ich sześć i są to właśnie te nagrody, do przyznania których przyczyniliśmy się w największym stopniu.

http://www.eisa.eu

Europejski SYSTEM STEREOFONICZNY 2013-2014
Pioneer PD-50 / A-70

Urządzenia i systemy stereofoniczne nie tylko odzyskują popularność, ale zdobywają też nowe możliwości. Odtwarzacz PD-50 i wzmacniacz A-70 Pioneera doskonale pokazują nam elastyczność współczesnego stereo. PD-50 kręci płytami CD i SACD, ale na froncie ma też wejście USB do odczytu muzyki z podręcznych pamięci.

Z tyłu znajdują się cyfrowe wejścia prowadzące do przetwornika C/A i pozwalające uzyskać wyższą jakość dźwięku z zewnętrznych cyfrowych źródeł. A-70 dostarcza w każdym kanale 90 W mocy, a klasa D zapewnia nie tylko wysoką sprawność, ale też mocne i rytmiczne brzmienie. Również wzmacniacz oferuje wejścia cyfrowe, konwencjonalne i asynchroniczne USB, samemu stając się nowoczesną "centralą" hi-fi.

 

Europejski ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY 2013-2014
Sonus faber Venere 2.5

Venere 2.5, mająca za patrona high-endową Aidę, to jedna z dwóch kolumn wolnostojących w nowej serii Sonusa. Atrakcyjne wzornictwo z efektownym kształtem obudowy, zwężającym się ku tyłowi, z pochyloną górną ścianką wykończoną szkłem, łączy piękno z solidnością i redukcją rezonansów.

Klasyczny i wydajny układ dwuipółdrożny składa się z dwóch 18-cm nisko-średniotonowych i 28-mm tekstylnej kopułki wysokotonowej. Brzmienie Venere 2.5 jest żywe, barwne i zarazem wyrafinowane, atrakcyjne w pierwszym wrażeniu, ale i niemęczące przy długich sesjach. Kolumny są dostępne w wykończeniu błyszczącym lakierem - czarnym lub białym - a także w naturalnej okleinie. Ucieszą oko i ucho, dadzą wiele radości i satysfakcji.

 

Europejski BEZPRZEWODOWY SYSTEM GŁOŚNIKOWY 2013-2014
DALI KUBIK FREE

Wraz z nową serią miniaturowych dwudrożnych zespołów głośnikowych Kubik Free, Dali dostarcza funkcjonalność i dobrą zabawę. Aktywne, wyposażone we własne zasilanie i wzmacniacze Kubiki Free łączą się bezprzewodowo z każdym urządzeniem zaopatrzonym w Bluetooth;

Głośnik nisko-średniotonowy z membraną wzmocnioną włóknem drzewnym i jedwabna kopułka oddają soczyste, słodkie oraz subtelne brzmienie. Wyposażenie Kubika Free obejmuje wejście USB i optyczne (odpowiednie do komunikacji z telewizorem), a także stereofoniczną parę RCA do integracji z poważnymi urządzeniami audio.

Specjalny kabel pozwala na podłączenie do Kubika Free drugiego Kubika – pasywnej wersji Kubik Free Xtra. Dostępne jest też wyjście subwooferowe, pozwalające stworzyć pełny system 2.1. Maskownica obejmująca trzy ścianki urządzenia występuje w różnych kolorach, pozwalając dopasować Kubiki do nowoczesnych pomieszczeń.

 

Europejski HIGH-END AUDIO 2013-2014
T+A MP 3000 HV / PA 3000 HV

High-endową nagrodę EISA może zdobyć tylko produkt, który łączy najlepszą technikę z wyśmienitym brzmieniem. W tym roku głównym faworytem i ostatecznym zwycięzcą jest nadzwyczajny komplet firmy T+A, z serii HV (High Voltage). Masywne i jednocześnie dopracowane w najdrobniejszych detalach aluminiowe obudowy skrywają cyfrowy odtwarzacz MP 3000 HV i wzmacniacz zintegrowany PA 300 HV.

Sercem odtwarzacza jest high-endowy DAC, urządzenie oferuje wielką gamę wejść cyfrowych, napęd CD, klienta UPnP do strumieniowania muzyki z komputera, radio internetowe i na dodatek tuner FM. Partnerujący mu wzmacniacz ma 300-watowe końcówki mocy, a cały system może być obsługiwany przez wyśmienity interaktywny sterownik FD100, wyposażony w wyświetlacz. Seria HV definiuje high-endową formę i treść!

 

Europejski CYFROWY ODTWARZACZ AUDIO 2013-2014
Marantz NA-11S1

O ile sieciowe systemy audio są projektowane zwykle pod kątem łatwości dostępu do muzycznych zasobów, a nie najwyższej jakości dźwięku, to nowy odtwarzacz Marantza wyznacza punkt zwrotny w ewolucji domowego hi-fi. Otwierając porty USB typu A i B na produkty Apple, przenośne pamięci i połączenia z PC lub Makiem, zawiera również gniazdo Ethernet zapewniając dostęp do serwerów NAS i pozwalając włączyć się w domową sieć kablową.

Wspierany jest nowy protokół, pozwalający przesłać sygnał DSD przez wejście USB. Oczywiście, jest zapewniona komunikacja AirPlay i DLNA, można więc bezprzewodowo przesyłać muzykę z komputera i urządzeń przenośnych. Urządzenie zostało wykonane bezbłędnie - adekwatnie do gładkiego, detalicznego brzmienia. NA-11S1 to, bez wątpienia, nadzwyczajny odtwarzacz strumieniowy.

 

Europejski MIKROSYSTEM AUDIO 2013-2014
LG CM3430

W kompaktowym, bezprzewodowym systemie LG znajduje się o wiele więcej techniki, niż to widać na pierwszy rzut oka. Zestaw 2.1 (para stereo plus subwoofer), z dwoma przetwornikami subniskotonowymi, wraz ze zmacniaczami klasy D o mocy 40 W wkomponowano w obudowę o bardzo niskim profilu, dostępną w wielu kolorach.

Mechanizm szczelinowy przyjmuje płyty CD, do dyspozycji jest też tuner FM a także gniazdo USB, pozwalające na odtwarzanie nieskompresowanych plików. Na niektórych rynkach jest też dostępna wersja z radiem DAB. Jeszcze większą elastyczność zapewnia strumieniowanie muzyki przez Bluetooth lub AirPlay. Jakiekolwiek źródło zostanie wybrane, wszechstronność CN3430, znacznie większa niż jego masa, objawia się też w emitowaniu zaskakująco potężnego i angażującego dźwięku.

 

Europejski KOMPAKTOWY SYSTEM HI-FI 2013-2014
Panasonic SC-PMX9

Dowodząc, że komunikacja bezprzewodowa nie musi rodzić komplikacji, system Panasonica SC-PMX9 osiąga pełną kompatybilność z domową siecią DLNA, wspierając strumieniowanie przez Bluetooth i AirPlay. Firmowa aplikacja Panasonica - Music Streaming - dostępna dla urządzeń Androida jak też iOS, daje pełną kontrolę, a że SC-PMX9 jest kompletnym systemem hi-fi, odtwarza również płyty CD, oddaje do dyspozycji radio cyfrowe i wejście USB, niezależnie od zintegrowanego dokowania iPoda/iPhone’a.

Trójdrożne zespoły głośnikowe, wzmacniacze w klasie D i firmowa technika MASH dbają o bogaty dźwięk. Jakiekolwiek źródło wybierzemy, jakikolwiek sposób transmisji, Panasonic SC-PMX9 przekona nas o tym, że jest na wskroś nowoczesnym rozwiązaniem.

 

Europejski USB DAC 2013-201
Meridian Explorer

Komputery są odpowiednie do przechowywania muzyki, ale nie są projektowane pod kątem wymagań hi-fi. Przenośny przetwornik Meridiana - Explorer - łączy dwa światy, przyjmując pliki do 24 bitów/192 kHz z komputerowego wyjścia USB i zamieniając je w doskonałą muzykę stereo. Explorer jest zasilany bezpośrednio przez USB, nie wymaga żadnych baterii ani zewnętrznych zasilaczy.

Trzy diody LED wskazują rozdzielczość konwertowanego pliku, a dwa wyjścia 3,5 mm wypuszczają sygnał analogowy - jeden o stałym poziomie, drugi regulowany, przeznaczony dla słuchawek. Jest też optyczne wyjście cyfrowe. Naturalny i przejrzysty dźwięk Explorera jest podobnie solidny i elegancki jak jego całkowicie aluminiowa, stylowa obudowa.

 

Europejskie AKCESORIA HI-FI 2013-2014
AudioQuest Carbon USB cable

Każdy doświadczony audiofil wie, że interkonekty i kable głośnikowe mają wpływ na brzmienie systemu hi-fi; podobnie jest z kablami do transmisji sygnału cyfrowego. Wzrost popularności USB DAC-ów spowodował wysyp różnej maści i jakości kabli USB, a w tej dziedzinie AudioQuest może występować jako autorytet.

Carbon USB, nazwany tak z powodu zewnętrznej koszulki, wykonanej z plecionki z włókna węglowego, plasuje się w połowie silnej serii pięciu modeli. Zawiera posrebrzane miedziane przewodniki i spełnia dokładnie specyfikację USB, zapewniając doskonałą kompatybilność i pomagając osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty, oczywiście wraz z odpowiedniej klasy USB DAK-iem. Jeśli chcesz to usłyszeć, odłóż na bok "zwykły" kabel USB i weź AudioQuesta.

 

Europejskie SŁUCHAWKI BEZPRZEWODOWE 2013-2014
AKG K935

Jeżeli chcesz się cieszyć muzyką swojego systemu hi-fi tylko osobiście, ale nie zostać przywiązanym do gniazda słuchawkowego, bezprzewodowe słuchawki AKG K935 będą idealnym rozwiązaniem. W bazie, która może być zamontowana na ścianie, są ukryte magnesy trzymające słuchawki podczas ich ładowania, a czas działania bezprzewodowego, przy wysokiej jakości transmisji w pasmie 2,4 GHz, sięga ośmiu godzin.

Do dyspozycji są wejścia RCA i 3,5 mm wraz z przełącznikiem czułości, pozwalające na podłączenie różnych urządzeń źródłowych. K935 dostarczają detaliczny, przestrzenny a także przyjazny dźwięk, ponadto są bardzo wygodne i miłe – miękkie welwetowe poduszki oraz niewielka masa zapewniają wysoki komfort.

 

Europejska INNOWACJA KINA DOMOWEGO 2013-2014
Philips Fidelio HTL9100

To nie jest zwykły soundbar. Jeżeli tego zechcemy, jego odłączalne, skrajne części, zasilane bateryjnie (ładowane, gdy są przyłączone), mogą zostać umieszczone gdziekolwiek w pokoju, aby tworzyć przestrzeń dźwiękową, emitując dźwięk kanałów surroundowych – przy bezprzewodowej
transmisji sygnału z centralnej części soundbara, gdzie umieszczono też dekodery 5.1 Dolby i DTS.

Systemowy subwoofer jest również integrowany bezprzewodowo, a połączenie z zewnętrznymi źródłami dźwięku obejmuje Bluetooth, dwa wejścia HDMI (z wyjściem ARC). Instalacja jest szybka i "idiotoodporna". Czujnik "Smart Equalization" dostroi subwoofer zależnie od sposobu jego montażu - inaczej przy zawieszeniu na ścianie, inaczej przy położeniu na półce. To urządzenie innowacyjne, wychodzące naprzeciw różnym potrzebom i sytuacjom. Żeby się o tym przekonać, wystarczy podłączyć telewizor - i rozrywka zapewniona.

 

Europejski UNIWERSALNY ODTWARZACZ KINA DOMOWEGO 2013-2014
OPPO BDP-103EU

BDP-103EU firmy Oppo to dzieło sztuki wśród odtwarzaczy Blu-ray - łączy luksusową, ciężką konstrukcję z nadzwyczajnym zakresem funkcji. Jako dodatek do dwóch wyjść HDMI, pojawiają się dwa wejścia HDMI, dzięki którym zewnętrzne źródła mogą skorzystać z zaawansowanego procesora pracującego w odtwarzaczu.

Gniazda USB, Ethernet i opcja Wi-Fi ułatwiają odtwarzanie plików. Jako odtwarzacz w pełni uniwersalny, BDP-103EU zakręci płytami SACD i DVD-Audio równie dobrze, jak Blu-ray. Jego możliwości, wspomagane rozległymi regulacjami dostępnymi dla użytkownika, są bardzo wysublimowane. Upskalowanie 4K i przesyłanie sygnału HDMI oznacza, że odtwarzacz ten może znaleźć się w samym sercu high-endowego kina domowego i współpracować z najnowszymi projektorami oraz telewizorami.

 

Europejski ZESTAW GŁOŚNIKOWY KINA DOMOWEGO 2013-2014
KEF E305

Uwodzicielski zestaw "jajek" KEF-a to idealny system głośnikowy 5.1 do dyskretnego kina domowego. Jego tajną bronią jest firmowy układ Uni-Q, łączący 12-cm przetwornik nisko-średniotonowy z 19-mm aluminiową kopułką wysokotonową w konfiguracji koncentrycznej, zapewniającej precyzyjne odwzorowanie sceny dźwiękowej z systemu pięciu satelitów.

Realistyczny, niski bas dodaje aktywny subwoofer z 250-watowym wzmacniaczem i 20-cm przetwornikiem o dużym skoku membrany, który doskonale integruje się z satelitami. System E305 jest łatwy do instalacji, prosty w użyciu i wszechstronny - sprawdza się zarówno w ścieżkach filmowych, jak też w materiale muzycznym, kreując brzmienie obszerne i dokładne.

 

Europejski AMPLITUNER KINA DOMOWEGO 2013-2014
Sony STR-DA5800ES

Referencyjny amplituner Sony jest ciężki, ale i finezyjny w swoich wielokanałowych możliwościach. Zapewnia filmowym ścieżkom dźwiękowym, a także muzyce, brzmienie pełne zdrowej energii i żywych detali. STR-DA5800ES jest przygotowany do obsługi konfiguracji 9.2 i napakowany mnóstwem opcji, oferując dziewięć wejść i trzy wyjścia HDMI, asynchroniczne wejście USB, a także, co unikalne w amplitunerach AV, funkcję wideo na życzenie - Sony Entertainment Network.

Wydajny procesor audio pozwala regulować wirtualną wysokość kanału centralnego, ułatwiając jego instalację, podczas gdy odtwarzacz plików wspiera WAV i FLAC do 192 kHz/24 bity. Wyśmienity, intuicyjny graficzny interfejs użytkownika i skuteczna autokalibracja ułatwiają opanowanie tej niezwykle zaawansowanej, najnowszej "maszyny" Sony.

 

Europejski SOUNDBAR KINA DOMOWEGO 2013-2014
Bowers & Wilkins Panorama 2

Panorama 2 pięknie demonstruje tradycję i umiejętności firmy Bowers & Wilkins. To high-endowy soundbar, który potrafi zagrać zarówno energetycznie, jak też gładko i detalicznie, stale inspirując i dostarczając mocnych wrażeń.

W jego solidnej, zakrzywionej obudowie umieszczono dziewięć nowego typu przetworników, napędzanych wzmacniaczami w klasie D, zaaranżowanych w sposób zapewniający szerokie rozpraszanie i kreowanie dźwięku  przestrzennego. Panel podłączeniowy Panoramy 2 obejmuje trzy wejścia HDMI z wyjściem ARC, co pozwala na równoczesne podłączenie odtwarzacza Blu-ray, konsoli, set-top boxa oraz oczywiście telewizora - rzecz jasna, dużego i bardzo płaskiego, któremu potrzebny jest jeszcze dobry i niepłaski dźwięk z takiego soundbara, jak Panorama 2. Bowers & Wilkins to świetna kombinacja luksusu, stylu, wygody i wysokiej jakości brzmienia.

 

Europejski HIGH-END KINA DOMOWEGO 2013-2014
Krell Foundation

7.1-kanałowy procesor/przedwzmacniacz Krell Foundation jest kierowany do pasjonatów kina domowego, którzy godzą się tylko na to, co najlepsze. Dziesięć wejść HDMI i dwa wyjścia gwarantują elastyczność konfiguracji, włączając w to automatyczne przełączanie źródeł, podczas gdy firmowy system equalizacji ARES dopasowuje charakterystykę do akustycznych warunków pomieszczenia.

Właściciel kompatybilnego wzmacniacza może wykorzystać wyjścia zbalansowane. Tak jak tego oczekujemy po produkcie high-endowym, projekt i wykonanie są bezbłędne, niski profil obudowy ułatwi znalezienie odpowiedniego miejsca. Foundation dostarcza dźwięk wielokanałowy o zadziwiającej czystości i precyzji, a sygnały wideo przepuszcza z pełną dokładnością.

 

Europejski PROJEKTOR 2013-2014
JVC DLA-X55R

Zaprojektowany dla entuzjastów kina domowego DLA-X55R dostarcza obraz o jakości niespotykanej wcześniej w tym zakresie ceny. Jasność i natywny kontrast są bardzo inspirujące, a reprodukcja kolorów - naturalna i zniuansowana.

Ostrość jest kolejnym mocnym punktem; "e-Shift2" to drugiej generacji, firmowa technika podkreślania detali, która pozwala zobaczyć potencjał materiału Full HD, zbliżając się do Ultra HD. Instalacja DLA-X55R jest wspomagana zasobem dobrze przygotowanych opcji regulacyjnych, w tym zmotoryzowaną zmianą położenia obiektywu w pionie i w poziomie, dwukrotnym zoomem i funkcją pamięci położenia obiektywu; jest też zaawansowana kalibracja parametrów obrazu oraz doskonałe, firmowo zaprogramowane "presety".

 

Europejskie ROZWIĄZANIE KINA DOMOWEGO 2013-2014
Individual 55 Slim Frame / 3D Orchestra 5.1 IS

Loewe starało się zawsze dostarczać systemy domowej rozrywki audiowizualnej, które łączą specjalne wzornictwo z łatwością obsługi oraz jakością dźwięku i obrazu. Nowy telewizor Individual 55 Slim Frame oferuje obraz 3D, zintegrowany PVR i funkcję Smart TV, plus możliwości
dopasowania wyglądu do gustu i pomieszczenia.

3D Orchestra 5.1 IS opiera się na bezprzewodowym systemie głośników o dookólnej charakterystyce kierunkowej, co zapewnia intensywny efekt dźwięku przestrzennego, podczas gdy mocny bas dochodzi z dedykowanego subwoofera. Nie ma potrzeby angażowania zewnętrznego procesora, jako że dekodowanie jest w gestii telewizora Loewe. Dostajemy przyjemne i bezproblemowe rozwiązanie.

Europejski ZIELONY TELEWIZOR 2013-2014
Philips 50PFL5008

Na rynku, na którym przekątne ekranów wciąż rosną, Philips kontynuuje politykę firmy przyjaznej środowisku. Telewizor 50PFL5008 jest wyraźnie lepszy od konkurentów w redukcji poboru
energii i wprowadzaniu do użycia materiałów nieszkodliwych dla środowiska. Philips ponownie i w pełni zasłużenie zdobywa "zieloną nagrodę".

Europejski ZIELONY TELEFON 2013-2014
Samsung GALAXY S4

Samsung za pomocą Galaxy S4 pokazuje, że możliwe jest produkowanie smartfonów o dużych ekranach przy minimalnych kosztach dla środowiska. W S4 wykorzystano tylko bardzo ograniczoną ilość metali szlachetnych i materiałów toksycznych, wyróżnia się on wyjątkowo niskim poborem mocy, co jest też wygodne dla użytkownika. Jury EISA jest również zadowolone z faktu, że bateria jest wyjmowana - wbrew aktualnemu, a niekorzystnemu trendowi wbudowywania baterii na stałe.

POZOSTAŁE NAGRODY EISA 2013-2014

NAGRODY PANELU WIDEO

TELEWIZOR: Sony BRAVIA KDL-55W905A
TELEWIZOR KINA DOMOWEGO: Panasonic VIERA TX-P60ZT60
TELEWIZOR “SMART": Samsung UE55F8000
TELEWIZOR ULTRA HD: Philips 65PFL9708
TELEWIZOR “DESIGN": LG 55EA980V
KAMERA: JVC GC-PX100
KAMERA FOTO-VIDEO: Panasonic LUMIX DMC-GH3
AKCESORIA FOTO-VIDEO: Manfrotto MVH500AH
KAMERA AKCJI: GoPro HERO3 Black Editio

NAGRODY PANELU FOTO

APARAT FOTOGRAFICZNY: Nikon D7100
ZAAWANSOWANY APARAT FOTOGRAFICZNY: Sony Alpha SLT-A99
APARAT SLR: Canon EOS 100D
ZAAWANSOWANY APARAT SLR: Canon EOS 6D
KOMPAKTOWY APARAT SYSTEMOWY: Samsung NX300
ZAAWANSOWANY KOMPAKTOWY APARAT SYSTEMOWY: Olympus PEN E-P5
APARAT KOMPAKTOWY: Sony Cyber-shot DSC-HX50/HX50V
ZAAWANSOWANY APARAT KOMPAKTOWY: Fujifi lm X100S
APARAT DLA PODRÓŻUJĄCYCH: Olympus TOUGH TG-2
OBIEKTYW: Tamron SP 90 mm F2.8 Di VC USD Macro 1:1
PROFESJONALNY OBIEKTYW: Canon EF 200-400 mm F4L IS USM Extender 1.4x
OBIEKTYW ZOOM: Tamron SP 70-200 mm F2.8 Di VC USD
KOMPAKTOWY OBIEKTYW SYSTEMOWY: ZEISS Touit 12 mm F2.8
KOMPAKTOWY OBIEKTYW SYSTEMOWY ZOOM: Panasonic LUMIX G Vario 14-140 mm F3.5-5.6
INNOWACJA FOTO: Samsung GALAXY NX
OPROGRAMOWANIE FOTO: DxO Optics Pro 8

NAGRODY PANELU SPRZĘTU SAMOCHODOWEGO

JEDNOSTKA CENTRALNA: Kenwood DNN9230DAB
SYSTEM NAWIGACYJNO-MEDIALNY: Parrot ASTEROID Tablet
WZMACNIACZ SAMOCHODOWY: Hertz HCP 5D
SAMOCHODOWY SYSTEM GŁOŚNIKOWY: Focal PS 165FX
SUBWOOFER SAMOCHODOWY: GLADEN ZERO 12 PRO
SAMOCHODOWE ROZWIĄZANIE STRUMIENIUJĄCE: MOSCONI DSP-AMAS
SYSTEM INTEGRACJI SAMOCHODOWEJ: Focal DSA 500RT
SAMOCHODOWY KOMPONENT HIGH-END: Ground Zero GZPA Reference 2T

NAGRODY PANELU SPRZĘTU PRZENOŚNEGO

SŁUCHAWKI: JVC HA-FXZ200
PRZENOŚNY SYSTEM AUDIO: Harman Kardon Onyx
TABLET: Sony Xperia Tablet Z
ZAAWANSOWANY SMARTFON: HTC One
SMARTFON: Huawei Ascend P6
TELEFON SPOŁECZNOŚCIOWY: Samsung GALAXY S4 mini

T+A wprowadza urządzenia z serii E 1000

T+A wprowadza urządzenia z serii E 1000

W październiku do sprzedaży w Polsce trzy nowe urządzenia marki T+A z serii E 1000 mające zastąpić serię E. Są to wzmacn...

Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Naim Statement + Monitor Audio Platinum PL500 na...

Dodano: 24 październik 2016
Naim Statement + Monitor Audio Platinum PL500 na Audio Video Show
Firma Audio center Poland, dystrybutor firmy Naim, zaprasza na odsłuchy wielokrotnie nagradzanego systemu Naim Statement.

Odtwarzacze strumieniowe Onkyo NS-6130 i NS-6170...

Dodano: 19 październik 2016
Odtwarzacze strumieniowe Onkyo NS-6130 i NS-6170 w salonie Q21
Salon audio-video Q21 z Pabianic wprowadził do swojej oferty najnowsze odtwarzacze strumieniowe firmy Onkyo, modele NS-6130 oraz NS-6170.

Monitor Audio PL 300 II w salonie RTVmax

Dodano: 19 październik 2016
Monitor Audio PL 300 II w salonie RTVmax
W ofercie salonu audio-video RTVmax pojawiły się kolumny Monitor Audio PL 200 II. Zainteresowani mogą brać udział w odsłuchch zestawu wyżej wymienionych ze wzmacniaczem Luxman L-590AX II.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Trimex na Audio Video Show 2016

Trimex na Audio Video Show 2016

Dodano: 20 październik 2016
Prezentację na jednej ekspozycji dwóch linii produktów tak różnych jak wzmacniacze lampowe i urządzenia streamingowe Trimex uznał za niekoniecznie dobre rozwiązanie i w tym roku zmienił adres...
AUDIO VIDEO SHOW 2016

AUDIO VIDEO SHOW 2016

Dodano: 14 październik 2016
Na miesiąc przed rozpoczęciem jubileuszowej, 20. edycji Audio Video Show, pobity został zeszłoroczny, niezwykle wyśrubowany rekord wynajętej powierzchni. Wystawcy już zarezerwowali aż 165 sal!
50 lat dźwięku. Brytyjski producent głośników Bowers & Wilkins świętuje półwiecze swojej działalności

50 lat dźwięku. Brytyjski producent głośników Bowers & Wilkins świętuje półwiecze swojej działalności

Dodano: 5 październik 2016
50 lat od momentu, gdy założyciel John Bowers zaczął urzeczywistniać ideę "True Sound", innowacyjny producent audio Bowers & Wilkins świętuje półwiecze dźwiękowej doskonałości. Tym wydarzeniem...
Definitive Technology BP-9080x z najważniejszym wyróżnieniem instalatorów audio-video w USA

Definitive Technology BP-9080x z najważniejszym wyróżnieniem instalatorów audio-video w USA

Dodano: 30 wrzesień 2016
Kolumny Definitive Technology BP9080x otrzymały nagrodę CE Pro 2016. Została ona wręczona podczas targów CEDIA 2016 - najważniejszej imprezy skupiającej instalatorów systemów audiowizualnych i...
Zobacz wszystkie
 
Audio - listopad 2016

Strefa Magazynu

Audio 10/2016

Numer listopadowy z pełnym przekonaniem polecam w całości; największy test poświęcony jest zespołom głośnikowym, ale znajdziecie też dużą porcję słuchawek, amplitunerów...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio