3Logic

www.3logic.pl

Zakopiańska 153
30-435 Kraków

12 640 20 00

Lokalizacja

C3 / C4 / C5 / C6

CORNERED AUDIO C3 / C4 / C5 / C6

Zespoły głośnikowe

Technika głośnikowa to duńska specjalizacja. Chociaż nie tylko Duńczycy się nią zajmują, to "per capita" mają chyba najlepszy wynik na świecie. Od lat znamy duńskie firmy produkujące same przetworniki, jak i kompletne kolumny.
E-370

ACCUPHASE E-370

Wzmacniacze stereo

Styl Accuphase nie jest dzisiaj przełomowy ani nawet nowoczesny, ale osadzony w latach złotej epoki Hi-Fi, kiedy firma powstała. Chociaż dostępne materiały i sposoby ich obróbki są dzisiaj zupełnie inne, to ilekroć spojrzymy na niemal dowolne urządzenie (choć przede wszystkim wzmacniacze) Accuphase, zabiera nas ono w sentymentalną podróż tam, gdzie audiofil czuje się najlepiej.
E-470

ACCUPHASE E-470

Wzmacniacze stereo

Produkowany dzisiaj sprzęt audio jest pod wieloma względami nowocześniejszy, lepiej wyposażony i bardziej elegancki, niż ten sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Nowe funkcje i systemy, nowe formaty i układy cyfrowe wierniej odwzorowujące muzyczny sygnał, korektory akustyki, zdalne sterowanie, strumieniowanie... Można by długo wymieniać.
Challenger mk3

ACOUSTIC SIGNATURE Challenger mk3

Gramofony

Cyfra 3 w symbolu wskazuje, że to już kolejna wersja konstrukcji, która sprawdziła się i warto w nią dalej inwestować. Acoustic Signature rozwija się przede wszystkim w dwóch kierunkach - poprawiając zasilanie oraz łożyskowanie.
P-4200 + C-2120

ACCUPHASE P-4200 + C-2120

Wzmacniacze stereo

Zmiany, jakie zachodzą w wyglądzie urządzeń Accuphase`a, są niewielkie i w ciągu 40 lat istnienia tej marki można wskazać zaledwie kilka znaczących modyfikacji. Zasadnicze założenia projektu plastycznego pochodzą z lat 70. - charakterystyczny kształt gałek, przycisków i stosowane liternictwo. Nie ma już wprawdzie drewnianych obudów, ale w najdroższych seriach boczne ścianki są oklejane naturalnym fornirem. Złote fronty, z którymi kojarzymy Accuphase`a, nie od razu stały się obowiązkowe, bo kiedyś można było kupić urządzenia z czarną lub srebrną ścianką przednią. Dzisiaj jednak innych wersji...
WOW!

ACOUSTIC SIGNATURE WOW!

Gramofony

Firma Acoustic Signature wprowadziła niedawno nowy model WOW!, pokazany po raz pierwszy podczas zeszłorocznej wystawy High-End w Monachium.
!ECCO

ACOUSTIC SIGNATURE !ECCO

Gramofony

Jeżeli w dorobku firmy są już wysokiej jakości konstrukcje, to jest szansa na to, że i tańsze modele na tym skorzystają. Niektóre elementy można bowiem "podebrać", ich opracowanie i wdrożenie do produkcji zostało już przecież sfinansowane. Najtańszy gramofon AS przypomina z zewnątrz model Barzetti. W obydwu podstawą jest lakierowana na czarno, gruba (50-mm) płyta z mdf-u; choć to zwykła "deska" (bez odsprzęgnięcia), to wykonana wyjątkowo starannie, a jej pospolity, prostokątny kształt urozmaicon zaobleniem przedniej ścianki, blisko której doklejono aluminiową tabliczkę z logo firmy i nazwą...
TANGO mk3

ACOUSTIC SIGNATURE TANGO mk3

Przedwzmacniacze gramofonowe

Acoustic Signature TANGO mk3 jest niewielki, zgrabny, niemal bezobsługowy - poza pierwszym momentem, w którym trzeba się przebić przez dwa ośmiopunktowe przełączniki DIP - możemy w nich ustawić obciążenie wkładki. Firma podaje, że wszystkie kondensatory elektrolityczne, jakich w nim użyto, mają równolegle nalutowane kondensatory foliowe, poprawiające charakterystyki w zakresie wysokich częstotliwości.
A-200

ACCUPHASE A-200

Wzmacniacze stereo

Kiedy 1 czerwca 1972 roku grupka zapaleńców z firmy Trio-Kenwood, na czele z Nakaichi Kasugą oraz Jiro Kasugą, w domu tego ostatniego zakładała firmę zajmującą się sprzętem audio, na pewno nie mieli pojęcia, do czego dojdą za 40 lat; że ich firma będzie jednym z filarów nie tylko Hi-Endu, ale też pewnej filozofii projektowania urządzeń najwyższej klasy.
DP-900 + DC-901

ACCUPHASE DP-900 + DC-901

Odtwarzacz CD + wzmacniacz

Urządzenia wykonane z niezwykłą precyzją i wyróżniające się ponadczasowym projektem plastycznym stały się trwałym elementem rynku high-end, jednym z jego filarów. Uczestniczący w tym dziele ludzie nie byli już wtedy nowicjuszami. Bracia Nakaichi i Jiro Kasugi wiele lat wcześniej założyli inną japońską legendę świata audio - firmę Kenwood, którą przez większy okres jej istnienia kierowali.
VICTORIA EVO

WATERFALL VICTORIA EVO

Zespoły głośnikowe

Kolumny Victoria Evo to czysta prowokacja, zarówno estetyczna jak i akustyczna. Zmuszają nie tylko do zajęcia indywidualnego stanowiska w sprawie ich niezwykłej urody, ale też do myślenia - każdego, kto liznął trochę wiedzy z zakresu techniki głośnikowej.
E-560

ACCUPHASE E-560

Wzmacniacze stereo

Bliższe spotkanie przynajmniej z jednym urządzeniem Accuphase`a jest dla każdego zainteresowanego hi-endem obowiązkowym punktem programu audiofislkiego szkolenia. Żadne opisy nie oddadzą precyzji ich wykonania. Solidność Accuphase jest tradycyjna, podczas gdy technika - jak najbardziej współczesna.
E-250

ACCUPHASE E-250

Wzmacniacze stereo

W przypadku niektórych producentów, opisywanie najtańszych urządzeń DP-400 + E-250 otwierających ich ofertę jako "przystępnych cenowo, jest nieprecyzyjne lub wręcz nieprawdziwe. Potrzebne jest tutaj jeszcze co najmniej zgrabne słówko: "relatywnie".
DP-400

ACCUPHASE DP-400

Odtwarzacze CD (CD/SACD)

W przypadku niektórych producentów, opisywanie najtańszych urządzeń DP-400 + E-250 otwierających ich ofertę jako "przystępnych cenowo, jest nieprecyzyjne lub wręcz nieprawdziwe. Potrzebne jest tutaj jeszcze co najmniej zgrabne słówko: "relatywnie".
DP-700

ACCUPHASE DP-700

Odtwarzacze CD (CD/SACD)

Urządzenia Accuphase skłaniają do zadumy i nostalgii, ich wzornictwo w jednoznaczny i zarazem wyrafinowany sposób nawiązuje do lat 70. Nie inaczej jest w przypadku odtwarzacza DP-700 - duży, ciężki, zawiera kilka niespodzianek konstrukcyjnych, a przede wszystkim sonicznych. DP-700, realizując japoński paradygmat (jest odtwarzaczem SACD, a format ten jest tam bardzo popularny), łączy w jednej obudowie to, co wcześniej było dostępne tylko oddzielnie: jako transport DP-800 oraz przetwornik D/A DC-801.
DP-500 + E-450

ACCUPHASE DP-500 + E-450

Odtwarzacz CD + wzmacniacz

Obydwa urządzenia Accuphase to nowości. Wzmacniacz E-450 zastąpił model E-408, ale jest kompletnie inną konstrukcją: całkowicie zbalansowana droga sygnału, układ regulacji głośności AAVA II z referencyjnego przedwzmacniacza C-2810 - to najważniejsze usprawnienia. Sercem odtwarzacza jest opracowany w Accu, piękny napęd. Pewne rzeczy się zmieniają, inne nie - czyli wzornictwo charakterystyczne dla późnych lat 70. ubiegłego wieku.
DP-800/DC-801

ACCUPHASE DP-800/DC-801

Odtwarzacze CD (CD/SACD)

Kręcąc własnym napędem
Accuphase już od dawna ma w ofercie dzielone systemy cyfrowe z najwyższej półki. Najpierw były to odtwarzacze CD (DP-80/DC-81 - rok 1986, potem DP-90/ DC-91 - rok 1992), a od dwóch generacji - SACD. Pierwszym był DP-100/ DC-101, zaprezentowany w roku 2000 roku, a teraz jego następcą jest testowany DP-800/DC-801. Patrząc na najnowszą kombinację, widzimy urządzenia podobne do poprzednich - ale tylko zewnętrznie.
D200

PARASOUND D200

Odtwarzacze DVD i wieloformatowe

Cenowa pozycja odtwarzaczy DVD oferowanych przez amerykańską firmę Parasound jednoznacznie wskazuje na profil producenta. Pierwszy, droższy pochodzi z linii Halo, drugi z popularniejszej serii New Classic. Ten drugi ma symbol D200, jest odtwarzaczem uniwersalnym, a jego cena spadła ostatnio o 1000 zł – kosztował 7000, a teraz jedynie 6000...
CHALLENGER

ACOUSTIC SIGNATURE CHALLENGER

Gramofony

Niemieckie środowisko analogowego audio jest jednym z najsilniejszych na świecie. Za każdym razem, kiedy jestem na wystawie High End, odkrywam kolejną, jak się okazuje w Niemczech dobrze już znaną, markę, nowe gramofony, wkładki itp.
 E-213 + DP-57

ACCUPHASE E-213 + DP-57

Odtwarzacz CD + wzmacniacz

Nareszcie! Można westchnąć z ulgą, bo kilkuletni brak oficjalnego dystrybutora tej zasłużonej marki był co najmniej dziwny. Rozpoznawalna na równi z amerykańskim McIntoshem, japońska firma dorobiła się swojego własnego, niepowtarzalnego stylu i grona oddanych wielbicieli.
GOLDEN REFERENCE

CARDAS GOLDEN REFERENCE

Interkonekty

Firma Cardas postrzegana jest jako jedna z "rozsądniejszych" marek - żadnych tajemnic, zdrowy rozsądek i "przyjazne" (o, słodka bogini względności!) ceny. Poprosiłem dystrybutora o najdroższy set - Golden Reference. Pomimo, że do tanich nie należy, jego cena utrzymuje się w stanach średnich kablowej "arystokracji".
HALO A52

PARASOUND HALO A52

Wielokanałowe końcówki mocy

Na tle C1 końcówka A52 wygląda nudnie i podejrzanie skromnie. Podejrzenia częściowo się sprawdzają - ponieważ jest to urządzenie pięciokanałowe, więc chcąc skorzystać ze wszystkich możliwości C1, należy zakupić dodatkowo stereofoniczną końcówkę, również przez Parasounda w ramach linii Halo oferowaną.
HALO C1

PARASOUND HALO C1

Procesory AV

Procesor Parasounda jest jednym z najpełniej wyposażonych tego typu urządzeń. Posiada wszystkie możliwe certyfikaty i obsługuje niemal wszystkie systemy dekodowania i obróbki (postprocessingu) dźwięku.
CROSSLINK 2X

CARDAS CROSSLINK 2X

Kable głośnikowe

Crosslink 2X amerykańskiego Cardasa jest jedynym kablem tej firmy sprzedawanym ze szpuli - jego konfekcją zajmuje się dystrybutor.
GOLDEN REFERENCE

CARDAS GOLDEN REFERENCE

Kable głośnikowe

Firma Cardas postrzegana jest jako jedna z "rozsądniejszych" marek - żadnych tajemnic, zdrowy rozsądek i "przyjazne" (o, słodka bogini względności!) ceny. Poprosiłem dystrybutora o najdroższy set - Golden Reference. Pomimo, że do tanich nie należy, jego cena utrzymuje się w stanach średnich kablowej "arystokracji".

 

 

Audio - październik 2017

Strefa Magazynu

Audio 10/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio