3Logic

www.3logic.pl

Zakopiańska 153
30-435 Kraków

12 640 20 00

Lokalizacja

E-370

ACCUPHASE E-370

Wzmacniacze stereo

Styl Accuphase nie jest dzisiaj przełomowy ani nawet nowoczesny, ale osadzony w latach złotej epoki Hi-Fi, kiedy firma powstała. Chociaż dostępne materiały i sposoby ich obróbki są dzisiaj zupełnie inne, to ilekroć spojrzymy na niemal dowolne urządzenie (choć przede wszystkim wzmacniacze) Accuphase, zabiera nas ono w sentymentalną podróż tam, gdzie audiofil czuje się najlepiej.
E-470

ACCUPHASE E-470

Wzmacniacze stereo

Produkowany dzisiaj sprzęt audio jest pod wieloma względami nowocześniejszy, lepiej wyposażony i bardziej elegancki, niż ten sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Nowe funkcje i systemy, nowe formaty i układy cyfrowe wierniej odwzorowujące muzyczny sygnał, korektory akustyki, zdalne sterowanie, strumieniowanie... Można by długo wymieniać.
Challenger mk3

ACOUSTIC SIGNATURE Challenger mk3

Gramofony

Cyfra 3 w symbolu wskazuje, że to już kolejna wersja konstrukcji, która sprawdziła się i warto w nią dalej inwestować. Acoustic Signature rozwija się przede wszystkim w dwóch kierunkach - poprawiając zasilanie oraz łożyskowanie.
P-4200 + C-2120

ACCUPHASE P-4200 + C-2120

Wzmacniacze stereo

Zmiany, jakie zachodzą w wyglądzie urządzeń Accuphase`a, są niewielkie i w ciągu 40 lat istnienia tej marki można wskazać zaledwie kilka znaczących modyfikacji. Zasadnicze założenia projektu plastycznego pochodzą z lat 70. - charakterystyczny kształt gałek, przycisków i stosowane liternictwo. Nie ma już wprawdzie drewnianych obudów, ale w najdroższych seriach boczne ścianki są oklejane naturalnym fornirem. Złote fronty, z którymi kojarzymy Accuphase`a, nie od razu stały się obowiązkowe, bo kiedyś można było kupić urządzenia z czarną lub srebrną ścianką przednią. Dzisiaj jednak innych wersji...
WOW!

ACOUSTIC SIGNATURE WOW!

Gramofony

Firma Acoustic Signature wprowadziła niedawno nowy model WOW!, pokazany po raz pierwszy podczas zeszłorocznej wystawy High-End w Monachium.
!ECCO

ACOUSTIC SIGNATURE !ECCO

Gramofony

Jeżeli w dorobku firmy są już wysokiej jakości konstrukcje, to jest szansa na to, że i tańsze modele na tym skorzystają. Niektóre elementy można bowiem "podebrać", ich opracowanie i wdrożenie do produkcji zostało już przecież sfinansowane. Najtańszy gramofon AS przypomina z zewnątrz model Barzetti. W obydwu podstawą jest lakierowana na czarno, gruba (50-mm) płyta z mdf-u; choć to zwykła "deska" (bez odsprzęgnięcia), to wykonana wyjątkowo starannie, a jej pospolity, prostokątny kształt urozmaicon zaobleniem przedniej ścianki, blisko której doklejono aluminiową tabliczkę z logo firmy i nazwą...
TANGO mk3

ACOUSTIC SIGNATURE TANGO mk3

Przedwzmacniacze gramofonowe

Acoustic Signature TANGO mk3 jest niewielki, zgrabny, niemal bezobsługowy - poza pierwszym momentem, w którym trzeba się przebić przez dwa ośmiopunktowe przełączniki DIP - możemy w nich ustawić obciążenie wkładki. Firma podaje, że wszystkie kondensatory elektrolityczne, jakich w nim użyto, mają równolegle nalutowane kondensatory foliowe, poprawiające charakterystyki w zakresie wysokich częstotliwości.
A-200

ACCUPHASE A-200

Wzmacniacze stereo

Kiedy 1 czerwca 1972 roku grupka zapaleńców z firmy Trio-Kenwood, na czele z Nakaichi Kasugą oraz Jiro Kasugą, w domu tego ostatniego zakładała firmę zajmującą się sprzętem audio, na pewno nie mieli pojęcia, do czego dojdą za 40 lat; że ich firma będzie jednym z filarów nie tylko Hi-Endu, ale też pewnej filozofii projektowania urządzeń najwyższej klasy.
DP-900 + DC-901

ACCUPHASE DP-900 + DC-901

Odtwarzacz CD + wzmacniacz

Urządzenia wykonane z niezwykłą precyzją i wyróżniające się ponadczasowym projektem plastycznym stały się trwałym elementem rynku high-end, jednym z jego filarów. Uczestniczący w tym dziele ludzie nie byli już wtedy nowicjuszami. Bracia Nakaichi i Jiro Kasugi wiele lat wcześniej założyli inną japońską legendę świata audio - firmę Kenwood, którą przez większy okres jej istnienia kierowali.
VICTORIA EVO

WATERFALL VICTORIA EVO

Zespoły głośnikowe

Kolumny Victoria Evo to czysta prowokacja, zarówno estetyczna jak i akustyczna. Zmuszają nie tylko do zajęcia indywidualnego stanowiska w sprawie ich niezwykłej urody, ale też do myślenia - każdego, kto liznął trochę wiedzy z zakresu techniki głośnikowej.
E-560

ACCUPHASE E-560

Wzmacniacze stereo

Bliższe spotkanie przynajmniej z jednym urządzeniem Accuphase`a jest dla każdego zainteresowanego hi-endem obowiązkowym punktem programu audiofislkiego szkolenia. Żadne opisy nie oddadzą precyzji ich wykonania. Solidność Accuphase jest tradycyjna, podczas gdy technika - jak najbardziej współczesna.
E-250

ACCUPHASE E-250

Wzmacniacze stereo

W przypadku niektórych producentów, opisywanie najtańszych urządzeń DP-400 + E-250 otwierających ich ofertę jako "przystępnych cenowo, jest nieprecyzyjne lub wręcz nieprawdziwe. Potrzebne jest tutaj jeszcze co najmniej zgrabne słówko: "relatywnie".
DP-400

ACCUPHASE DP-400

Odtwarzacze CD (CD/SACD)

W przypadku niektórych producentów, opisywanie najtańszych urządzeń DP-400 + E-250 otwierających ich ofertę jako "przystępnych cenowo, jest nieprecyzyjne lub wręcz nieprawdziwe. Potrzebne jest tutaj jeszcze co najmniej zgrabne słówko: "relatywnie".
DP-700

ACCUPHASE DP-700

Odtwarzacze CD (CD/SACD)

Urządzenia Accuphase skłaniają do zadumy i nostalgii, ich wzornictwo w jednoznaczny i zarazem wyrafinowany sposób nawiązuje do lat 70. Nie inaczej jest w przypadku odtwarzacza DP-700 - duży, ciężki, zawiera kilka niespodzianek konstrukcyjnych, a przede wszystkim sonicznych. DP-700, realizując japoński paradygmat (jest odtwarzaczem SACD, a format ten jest tam bardzo popularny), łączy w jednej obudowie to, co wcześniej było dostępne tylko oddzielnie: jako transport DP-800 oraz przetwornik D/A DC-801.
DP-500 + E-450

ACCUPHASE DP-500 + E-450

Odtwarzacz CD + wzmacniacz

Obydwa urządzenia Accuphase to nowości. Wzmacniacz E-450 zastąpił model E-408, ale jest kompletnie inną konstrukcją: całkowicie zbalansowana droga sygnału, układ regulacji głośności AAVA II z referencyjnego przedwzmacniacza C-2810 - to najważniejsze usprawnienia. Sercem odtwarzacza jest opracowany w Accu, piękny napęd. Pewne rzeczy się zmieniają, inne nie - czyli wzornictwo charakterystyczne dla późnych lat 70. ubiegłego wieku.
DP-800/DC-801

ACCUPHASE DP-800/DC-801

Odtwarzacze CD (CD/SACD)

Kręcąc własnym napędem
Accuphase już od dawna ma w ofercie dzielone systemy cyfrowe z najwyższej półki. Najpierw były to odtwarzacze CD (DP-80/DC-81 - rok 1986, potem DP-90/ DC-91 - rok 1992), a od dwóch generacji - SACD. Pierwszym był DP-100/ DC-101, zaprezentowany w roku 2000 roku, a teraz jego następcą jest testowany DP-800/DC-801. Patrząc na najnowszą kombinację, widzimy urządzenia podobne do poprzednich - ale tylko zewnętrznie.
D200

PARASOUND D200

Odtwarzacze DVD i wieloformatowe

Cenowa pozycja odtwarzaczy DVD oferowanych przez amerykańską firmę Parasound jednoznacznie wskazuje na profil producenta. Pierwszy, droższy pochodzi z linii Halo, drugi z popularniejszej serii New Classic. Ten drugi ma symbol D200, jest odtwarzaczem uniwersalnym, a jego cena spadła ostatnio o 1000 zł – kosztował 7000, a teraz jedynie 6000...
CHALLENGER

ACOUSTIC SIGNATURE CHALLENGER

Gramofony

Niemieckie środowisko analogowego audio jest jednym z najsilniejszych na świecie. Za każdym razem, kiedy jestem na wystawie High End, odkrywam kolejną, jak się okazuje w Niemczech dobrze już znaną, markę, nowe gramofony, wkładki itp.
 E-213 + DP-57

ACCUPHASE E-213 + DP-57

Odtwarzacz CD + wzmacniacz

Nareszcie! Można westchnąć z ulgą, bo kilkuletni brak oficjalnego dystrybutora tej zasłużonej marki był co najmniej dziwny. Rozpoznawalna na równi z amerykańskim McIntoshem, japońska firma dorobiła się swojego własnego, niepowtarzalnego stylu i grona oddanych wielbicieli.
GOLDEN REFERENCE

CARDAS GOLDEN REFERENCE

Interkonekty

Firma Cardas postrzegana jest jako jedna z "rozsądniejszych" marek - żadnych tajemnic, zdrowy rozsądek i "przyjazne" (o, słodka bogini względności!) ceny. Poprosiłem dystrybutora o najdroższy set - Golden Reference. Pomimo, że do tanich nie należy, jego cena utrzymuje się w stanach średnich kablowej "arystokracji".
HALO A52

PARASOUND HALO A52

Wielokanałowe końcówki mocy

Na tle C1 końcówka A52 wygląda nudnie i podejrzanie skromnie. Podejrzenia częściowo się sprawdzają - ponieważ jest to urządzenie pięciokanałowe, więc chcąc skorzystać ze wszystkich możliwości C1, należy zakupić dodatkowo stereofoniczną końcówkę, również przez Parasounda w ramach linii Halo oferowaną.
HALO C1

PARASOUND HALO C1

Procesory AV

Procesor Parasounda jest jednym z najpełniej wyposażonych tego typu urządzeń. Posiada wszystkie możliwe certyfikaty i obsługuje niemal wszystkie systemy dekodowania i obróbki (postprocessingu) dźwięku.
CROSSLINK 2X

CARDAS CROSSLINK 2X

Kable głośnikowe

Crosslink 2X amerykańskiego Cardasa jest jedynym kablem tej firmy sprzedawanym ze szpuli - jego konfekcją zajmuje się dystrybutor.
GOLDEN REFERENCE

CARDAS GOLDEN REFERENCE

Kable głośnikowe

Firma Cardas postrzegana jest jako jedna z "rozsądniejszych" marek - żadnych tajemnic, zdrowy rozsądek i "przyjazne" (o, słodka bogini względności!) ceny. Poprosiłem dystrybutora o najdroższy set - Golden Reference. Pomimo, że do tanich nie należy, jego cena utrzymuje się w stanach średnich kablowej "arystokracji".

 

 

Audio - wrzesień 2017

Strefa Magazynu

Audio 9/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio