Eisa 2017-2018

DENON AH-C751

DENON AH-C751

Choć Denon nie należy do ścisłego grona firm specjalizujących się tylko i wyłącznie w produkowaniu słuchawek, to działalność firmy na tym polu wyraźnie się ostatnio ożywiła. Dowodem chociażby testowane dwa miesiące temu referencyjne AH-D7000. To model drogi, duży i przeznaczony do użytkowania w domowym zaciszu, w towarzystwie nie mniej zaawansowanej elektroniki. W najnowszym katalogu Denona można  odnaleźć słuchawki, które do użytku ulicznego pasują znacznie lepiej, wciąż zapewniając noszącemu  prestiż.

Denon wyprodukował tym samym jedne z najdroższych małych słuchawek dousznych, rzadko kiedy za takie  "pchełki" producenci żądają kwoty niedalekiej 1000 zł, sam rozmiar to jednak za mało, by Denona  oceniać. Słuchawki Denon AH-C751 mają królewską oprawę, w sporym opakowaniu znajdują się dwa mniejsze kartoniki,  wydzielono bowiem dodatkowe miejsce na eleganckie, wyścielone miękką tkaniną etui. W głównym  pudełeczku znajdują się słuchawki z krótkim 50 cm przewodem oraz 80 cm dodatkowy przedłużacz.

Takie rozdzielenie kabla ma duży praktyczny sens, gdyż wiele  zestawów dołączonych do odtwarzaczy  przenośnych wyposażonych jest w tzw. pilota - mały sterownik umieszczany mniej więcej w połowie kabla.  Często można z niego wypiąć fabryczne, marne słuchaweczki i podłączyć coś lepszego. W komplecie są  także trzy różniące się średnicą wkładki, które zapewniają komfort noszenia i dopasowanie do naszego  ucha. Same słuchaweczki wyglądają nie mniej imponująco, wtyk mini jack ma metalową obudowę, styki są  złocone. Obudowy słuchawek wykonane są z aluminium (w kolorze srebrnym bądź czarnym) i sprawiają, że  produkt jest cięższy i robi wrażenie poważniejszego od typowych dousznych "wkładek". Przetworniki mają  średnicę 11 mm. 16-omowa impedancja zagwarantuje dobrą współpracę z wszystkimi odtwarzaczami.

Słuchawki Denon AH-C751 nie dążą do neutralności tak jak ATHEW9, mają własny pomysł na dźwięk. Najważniejszy wydaje  się w nim "niższy środek" który sprawia, że muzyka brzmi mocno, czasami lekko tłustawo, gdy dołączy do  tego bas. Ten niemal zaprzecza naturalnym ograniczeniom tak małych słuchaweczek - brzmią one jak  konstrukcja znacznie większa.

DENON AH-C751

  • Produkowany Tak
  • Pamięć Flash
  • Radio Tak
 
 

Podstawowe dane

  • 870 zł

Nasza ocena

  • Wykonanie:
  • Laboratorium:
  • Brzmienie:

Galeria zdjęć

TEAC HA-P90SD

TEAC
HA-P90SD

Cena: 2 500 zł

PIONEER XPD-100R

PIONEER
XPD-100R

Cena: 3 600 zł

HiFiMAN HM-802u

HiFiMAN
HM-802u

Cena: 3 500 zł

Astell & Kern AK120 TITAN

Astell & Kern
AK120 TITAN

Cena: 5 500 zł

 

 

Audio - lipiec - sierpień 2017

Strefa Magazynu

Audio 7-8/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
OPERA LOUDSPEAKERS Quinta SE

OPERA LOUDSPEAKERS
Quinta SE

Wśród wszystkich konstrukcji tego testu Opera Quinta SE wcale nie jest "naj" pod żadnym oczywistym względem. Nie jest na...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio