POLK AUDIO BOOM ROGUE

POLK AUDIO BOOM ROGUE

Produkty Boom to nowy pomysł United Sound, właściciela firm Polk Audio i Definitive Technology. Znak Boom został podpięty pod Polk Audio, czasami pojawia się w ramach tej marki, ale występuje również samodzielnie.

Boom jest kierowany do młodego klienta. Na razie oferta obejmuje zaledwie kilka produktów, m.in. basenowy głośnik bezprzewodowy, niezniszczalne słuchawki, które można wyginać na wszystkie strony czy miniaturowy głośniczek dla sportowców.

W tej awanturnicznej ofercie słuchawki Boom Rogue jawią się jako coś w miarę normalnego. Reklamowane są jako "miastoodporne" czyli produkt przenośny i przeznaczony do użytkowania w trudnych warunkach. W związku z tym, również Rogue można wyginać, do czego zachęca film na Youtube. Po tym, co zobaczyłem, ostro przećwiczyłem pałąk dostarczonego egzemplarza - faktycznie, nic się nie stało, za każdym razem wracał do oryginalnego kształtu.

Polk Audio Boom Rogue są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej oraz jasnoszaroniebieskiej. Słuchawki mają bardzo masywny pałąk z poliwęglanu oraz ogromne muszle w całości zakrywające uszy.

Pokrycie wnętrza pałąka oraz muszli zrobiono z tworzywa, którym nie usiłowano imitować skóry, ale jest ono niezwykle delikatne w dotyku. Szkielet pałąka stanowi stalowa, sprężysta prowadnica. Rozsuwając plastikowe elementy pałąka, regulujemy wielkość. Wydaje się, że prowadnica przesuwa się trochę zbyt luźno.

W komplecie są dostarczane dwa przewody - obydwa ciekawe. Pierwszy jest bardzo cienki, kolorystycznie dopasowany do słuchawek (szary kabel, niebieskie wtyczki), ma długość 1,2 m i sterownik do obsługi nagrań oraz odbierania rozmów na telefonie z iOS. Drugi przewód ma nominalnie 1,8 m, ale w znacznej części jest sprężystą spiralą. W założeniu ma służyć didżejom i muzykom.

Wtyczka od strony słuchawek ma wycięcia pozwalające na przekręcenie jej i zablokowanie po włożeniu w gniazdo (w zwyczajnym kablu nie ma takiej blokady). Od strony urządzenia wtyczka jest kątowa i ma gwint służący do pewnego założenia (także gwintowanej) przejściówki z 3,5 mm na 6,3 mm.

Do przenoszenia miastoodpornych słuchawek służy jasnoszara, neoprenowa torebka.

Odsłuch

Polk Audio Boom Rogue są dość ciężkie i "stale obecne"- po założeniu na głowę ściśle i odczuwalnie przylegają, dokładnie okalając uszy. Brzmienie jest równie obszerne, masywne, ale też miękkie, więc da się przeżyć, a nawet poprzeżywać... Boom Rogue szykują dla nas sporo muzycznych emocji, wcale nie topiąc ich w basowej lawinie.

Owszem, bas zwraca na siebie uwagę, jest głęboki i soczysty, wciska się w różne zakamarki nagrań, między dźwięki średniotonowe, tworzy swoistą "podlewę", co zwykle uprzyjemnia brzmienia, chociaż w dynamicznych momentach wpływ jest dwuznaczny; gdy ważniejsza jest potęga, robi się wspaniale i groźnie, a gdy szybkość - trochę zbyt tłusto. To, że najniższy bas nie utrzymuje pełnej kontroli, jest w zasadzie typowe dla podobnego charakteru.

Średnica "wynurza" się z basu; im wyżej, tym jest lepiej czytelna, na przejściu do wysokich tonów jest już bardzo wyrazista, a sama góra pasma - jaśniutka i wesolutka. Okazuje się, że utemperowanie basu zwykłą regulacją barwy daje bardzo dobre rezultaty. Tym sposobem można ustalić brzmienie dobrze zrównoważone, a wciąż gęste, barwne i bogate w detale.

Grzegorz Rogóż

POLK AUDIO BOOM ROGUE

  • Typ Zamknięte
  • Poduszka Wokółuszne
  • Masa 266
  • Impedancja (Ω)* 32
  • Pasmo przenoszenia (Hz) 20-10 000
  • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona
 
 

Podstawowe dane

  • 500 zł

Nasza ocena

  • Wykonanie: Prawie wyłącznie tworzywo sztuczne, ale wykonanie solidne. Bardzo przyjemny materiał poduszek i na pałąku.
  • Funkcjonalność: Pozwalają się wyginać i brutalnie traktować. W komplecie torba i dwa kable: jeden obsługuje iOS, drugi (dłuższy, ze spiralną wstawką) zachęca do wykorzystania przez didżejów i muzyków amatorów.
  • Brzmienie: Dużo emocji, chociaż większość płynie z potężnego basu. Wysokie tony cichsze, ale ładnie zróżnicowane.
DENON AH-D7200

DENON
AH-D7200

Cena: 3 500 zł

AUDIO-TECHNICA ATH-A2000Z

AUDIO-TECHNICA
ATH-A2000Z

Cena: 3 400 zł

ULTRASONE PRO 550i

ULTRASONE
PRO 550i

Cena: 1 000 zł

SENNHEISER HD599

SENNHEISER
HD599

Cena: 1 000 zł

Audio - maj 2017

Strefa Magazynu

Audio 4/2017

Pięć wzmacniaczy w okolicach 4000 zł pokazuje różnorodność współczesnych konstrukcji. Dawny audiofilski minimalizm nie jest już modą powszechnie obowiązującą, gdyż...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
AUDIO-TECHNICA ATH-SR5

AUDIO-TECHNICA
ATH-SR5

Audio-Technica to potężny japoński koncern, dla którego słuchawki są jedną z podstawowych specjalności. Firma jest też d...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio