Ze śmietnika analogowej historii

Ze śmietnika analogowej historii

Fonica to jedna z najbardziej zasłużonych marek polskiego audio lat powojennych. Producent gramofonów, wzmacniaczy - zarówno do użytku domowego, jak i estradowego, a pod koniec lat 90. ubiegłego wieku także odtwarzaczy CD.
Opcja krzesła

Opcja krzesła

Małe, średnie czy duże zespoły głośnikowe powinny być ustawione PRAWIDŁOWO. Uniwersalna zasada, ważna zarówno dla odtworzenia sceny stereofonicznej, jak i uzyskania możliwie najlepszej charakterystyki, to ulokowanie obydwu głośników w tej samej odległości i pozycji (symetrycznie), na tej samej wysokości.
Analogowo rzecz ujmując

Analogowo rzecz ujmując

Dokładne rozgraniczenie pomiędzy audiofi lem i melomanem jest trudne, łatwiej określić kim jest kolekcjoner. Ale przecież kolekcjoner może być - i nawet jest najczęściej - melomanem, a bywa również audiofilem.
Pro Publico Mono

Pro Publico Mono

Na zakończenie poprzedniego numeru podzieliłem się może trochę obrazoburczymi skojarzeniami, jakie wzbudziła w mojej głowie, skołatanej zaduszno-szołowymi atrakcjami pierwszej połowy listopada, kalendarzowa bliskość Dnia Wszystkich Świętych i dni Audio Show, a przede wszystkim podobieństwo pewnych elementów tworzących nastrój tych wydarzeń...
Przesterowanie zaawansowane

Przesterowanie zaawansowane

To miejsce jest odpowiednie na odprężający felieton, a nie ciężki wykład. Postaram się więc uniknąć zagłębiania w terminy techniczne, a tym bardziej we wzory i wykresy, choć ze względu na temat, nie da się uniknąć objaśniania pewnych pojęć i zjawisk. Takie wybraliśmy sobie hobby, o tym jest audio, pisane małą czy dużą literą, łączy naszą wrażliwość na muzykę - poprzez brzmienie, poprzez dźwięk - z techniką.
Masowa żądza jakości, czyli jadę po całości

Masowa żądza jakości, czyli jadę po całości

Gdy spytać znajomego albo nieznajomego, pasjonującego się sprzętem i muzyką, czy jest audiofilem... Albo nie, nawet go o to nie pytać, ale zacząć z nim rozmowę na ten temat, to dość szybko zadeklaruje, że audiofilem to on nie jest, bo to raczej wstydliwa choroba, a zdrowe to jest słuchanie muzyki.
Philips w objęciach Gibsona

Philips w objęciach Gibsona

Niezwykły produkt Philipsa, który opisujemy bardzo obszernie, zasłużył sobie na jeszcze dodatkowe miejsce w "Audio", ponieważ zawiera nie tylko intrygujące rozwiązania konstrukcyjne, ale wiąże się też z ciekawym podejściem biznesowym.
Takie prawo, że można

Takie prawo, że można

W środkach komunikacji miejskiej można zobaczyć spot, którego tekst brzmi mniej więcej następująco: "Wyobraź sobie, że kupujesz lodówkę, sprawdzasz ceny, wybierasz najlepszą ofertę, zamawiasz... i lodówka jest, i jesteś szczęśliwy...albo nie... bo na przykład jest za duża... albo za mała... albo zwyczajnie się rozmyśliłeś. Nie martw się, teraz możesz odesłać każdy towar w ciągu 14 dni, bez podania przyczyny. Takie prawo! Że można!".
Głośnik - to brzmi dumnie, czyli bezprzewodowa konfrontacja

Głośnik - to brzmi dumnie, czyli bezprzewodowa konfrontacja

Najpierw zaprosiło mnie Polskie Radio - miałem opowiadać o współczesnych głośnikach. Drugie spotkanie było nie mniej nobilitujące - jedna z bardzo znanych firm, której nazwy nie mogę ujawnić, poprosiła mnie o konsultacje w sprawie zupełnie nowego w jej asortymencie urządzenia: głośnika bezprzewodowego.
W środku głowy

W środku głowy

Na początku wspomniałem o zawartości kilku ostatnich numerów "Audio" i spostrzegłem, w gruncie rzeczy mało odkrywczo, że sprzęt wielokanałowy chyba trwale stracił na znaczeniu. Pierwszoplanowym graczem, dosłownie i w przenośni, jest znowu stereo, ale w wydaniu wyraźnie innym niż w epoce "przedkinodomowej".

FAQ

Leksykon

Reportaże i wywiady

 

 

Audio - maj 2017

Strefa Magazynu

Audio 5/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio