Masowa żądza jakości, czyli jadę po całości

Masowa żądza jakości, czyli jadę po całości

Gdy spytać znajomego albo nieznajomego, pasjonującego się sprzętem i muzyką, czy jest audiofilem... Albo nie, nawet go o to nie pytać, ale zacząć z nim rozmowę na ten temat, to dość szybko zadeklaruje, że audiofilem to on nie jest, bo to raczej wstydliwa choroba, a zdrowe to jest słuchanie muzyki.
Philips w objęciach Gibsona

Philips w objęciach Gibsona

Niezwykły produkt Philipsa, który opisujemy bardzo obszernie, zasłużył sobie na jeszcze dodatkowe miejsce w "Audio", ponieważ zawiera nie tylko intrygujące rozwiązania konstrukcyjne, ale wiąże się też z ciekawym podejściem biznesowym.
Takie prawo, że można

Takie prawo, że można

W środkach komunikacji miejskiej można zobaczyć spot, którego tekst brzmi mniej więcej następująco: "Wyobraź sobie, że kupujesz lodówkę, sprawdzasz ceny, wybierasz najlepszą ofertę, zamawiasz... i lodówka jest, i jesteś szczęśliwy...albo nie... bo na przykład jest za duża... albo za mała... albo zwyczajnie się rozmyśliłeś. Nie martw się, teraz możesz odesłać każdy towar w ciągu 14 dni, bez podania przyczyny. Takie prawo! Że można!".
Głośnik - to brzmi dumnie, czyli bezprzewodowa konfrontacja

Głośnik - to brzmi dumnie, czyli bezprzewodowa konfrontacja

Najpierw zaprosiło mnie Polskie Radio - miałem opowiadać o współczesnych głośnikach. Drugie spotkanie było nie mniej nobilitujące - jedna z bardzo znanych firm, której nazwy nie mogę ujawnić, poprosiła mnie o konsultacje w sprawie zupełnie nowego w jej asortymencie urządzenia: głośnika bezprzewodowego.
W środku głowy

W środku głowy

Na początku wspomniałem o zawartości kilku ostatnich numerów "Audio" i spostrzegłem, w gruncie rzeczy mało odkrywczo, że sprzęt wielokanałowy chyba trwale stracił na znaczeniu. Pierwszoplanowym graczem, dosłownie i w przenośni, jest znowu stereo, ale w wydaniu wyraźnie innym niż w epoce "przedkinodomowej".
Zawartość postępu w postępie

Zawartość postępu w postępie

Nachwaliłem się S5, bo zasłużyły sobie - tak neutralnie grających kolumn czy tak liniowej charakterystyki nie słyszy się i nie widzi na co dzień. Ale zawsze, kiedy opadną emocje, przychodzi refleksja, jak fala powrotna - chęć poszukania jakichś braków, nawet przysłowiowej dziury w całym, tak dla sportu, dla ćwiczenia krytycznego spojrzenia i słyszenia.
Masowa żądza małości, czyli znowu muszę się przejechać

Masowa żądza małości, czyli znowu muszę się przejechać

Naszymi gustami rządzą różne nurty, często przeciwne. Stara jak świat jest dychotomia, która dyktuje nam podziw dla tego, co wielkie, albo dla tego, co malutkie. To, co średnie, jest najmniej ciekawe, chociaż zwykle najpraktyczniejsze i w gruncie rzeczy najwartościowsze. Na szczęście "średniactwo" (gabarytowe) często z wielu powodów wygrywa, mimo że nasze sympatie zwykle zmierzają ku skrajnościom.
Legenda licencji, licencja legendy. Licencja kosztuje, legendę kreuje

Legenda licencji, licencja legendy. Licencja kosztuje, legendę kreuje

W naszym świecie audio jest miejsce dla wielu nurtów i wielu opinii. Zróżnicowanie jest tak ogromne, jakiego nie można spotkać w żadnej innej branży.
Technics z kosmosu

Technics z kosmosu

Mijający czas zamazał część wspomnień, a inne wypaczył. Przywołać je wszystkie - niepodobna. Każdy ma własne doświadczenia i skojarzenia, ale w imieniu wszystkich miłośników Hi-fiz całą pewnością można napisać jedno - marka Technics to ważna część naszej tradycji.

FAQ

Leksykon

Reportaże i wywiady

 

 

Audio - październik 2017

Strefa Magazynu

Audio 10/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio