l

Lampa elektronowa

Aktywny element elektroniczny, historycznie pierwszy, który zrewolucjonizował i pozwolił na rozwój elektroakustyki. Jest to szklana (najczęściej) bańka z dwiema lub więcej elektrodami wzajemnie na siebie oddziaływającymi. Z wnętrza wypompowano powietrze (lampa próżniowa), lub wypełniono gazem pod niewielkim ciśnieniem (lampa gazowana). Lampy elektronowe służą do wzmacniania, generacji, przekształcania sygnału itp. Obecnie najbardziej popularną i stosowaną lampą jest kineskop telewizyjny.
Pozostałe hasła na literę "l"
Luminancja Jest wartością określającą jasność obrazu, występuje więc zawsze pomiędzy całkowitą bielą a czernią.
LAN Local Area Network - niezbyt rozległa sieć lokalna, fizyczna, tj. prowadzona za pomocą kabli, zazwyczaj ograniczona do jednego budynku.
Loudness Mode Układ umożliwiający wzmocnienie tonów niskich i wysokich dla małych głośności odtwarzanej muzyki. Pozwala to dostosować odtwarzany dźwięk do...
LP Oznaczenie trybu pracy magnetowidów i kamer umożliwiające wydłużenie czasu nagrania. Również określenie drobnorowkowej płyty długogrającej o...

FAQ

Reportaże i wywiady

Felietony

 

 

Audio - październik 2017

Strefa Magazynu

Audio 10/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio