Radio Wrocław rozdaje wejściówki na Cohena

Radio Wrocław rozdaje wejściówki na Cohena

Newsy

Dodano: 25 wrzesień 2008
Leonard Cohen wraca w wielkim stylu. Z okazji pierwszego po 23 latach koncertu w Polsce Radio Wrocław rozdaje wśród słuchaczy wejściówki na występ legendarnego wykonawcy. W związku z wrocławskim koncertem stacja zmieniła też całkowicie swój program.

Leonard Cohen wraca w wielkim stylu. Z okazji pierwszego po 23 latach koncertu w Polsce Radio Wrocław rozdaje wśród słuchaczy wejściówki na występ legendarnego wykonawcy. W związku z wrocławskim koncertem stacja zmieniła też całkowicie swój program.

Mimo że - zdaniem niektórych - do tournee zmusiła Leonarda Cohena bieda, wszyscy przyznają, że jego koncerty to wyjątkowe wydarzenia muzyczne. Ostatnio był w Polsce 23 lata temu. Przez 15 lat nie koncertował wcale.

"Pierwsza wizyta Leonarda Cohena w Polsce w 1985 roku stała się prawdziwą sensacją Bilety rozeszły się błyskawicznie, a ci, którzy nie zdobyli wejściówek wpadali w rozpacz." - mówi Ewa Zając, dziennikarka muzyczna Radia Wrocław. Teraz Cohen odwiedzi nasz kraj w ramach światowej trasy. "Ci którzy widzieli już te występy twierdzą, że jest to najlepsze tournee Cohena w jego karierze" - dodaje Ewa Zając.

Pieśniarz jest w świetnej formie, towarzyszą mu dzięwięcioosobowy zespół znakomitych muzyków oraz trzy fantastyczne wokalistki w chórku. Dlatego też koncerty spotykają się z żywiołowym przyjęciem publiczności i zbierają entuzjastyczne recenzje.

Można się spodziewać, że koncert Cohena we wrocławskiej Hali Stulecia będzie wydarzeniem bez precedensu, dlatego też Radio Wrocław zmienia całkowicie swoją ramówkę. W dniu koncertu (poniedziałek 29 września) z miejsca występu nadawany będzie specjalny program. Stacja jest też jedyną, która rozdaje wśród swoich słuchaczy wejściówki na imprezę. Przy okazji na antenie zorganizowano zabawę w której wybierany jest największy przebój Leonarda Cohena. "Tym, którym nie uda się zdobyć wejściówek na żywo przekażemy klimat wydarzenia o którym będą mówić wszyscy" - zapowiada Paweł Majcher, redaktor naczelny Radia Wrocław.

Leonard Cohen jest niekwestionowaną legendą muzyki. Zaczynał pod koniec lat 50. ubiegłego stulecia, od tworzenia poezji i prozy. Jak sam często podkreśla "wziął się za śpiewanie, bo trudno było wyżyć z pisania". Pierwszy wydany album "The songs of Leonard Cohen" przynosi mu wielką sławę i piosenki znane do dziś - na przykład "Suzanne". Następne lata to kolejne sukcesy i przeboje - "Hallelujah", "Dance Me to the End of Love" czy "In My Secret Life". Sam Leonard Cohen skromnie mówi: "Chciałbym, żeby moje piosenki przetrwały tyle czasu, ile przeciętne volvo. Czyli 30 lat". Tymczasem od wydania pierwszej płyty minęło ponad 40 lat, a tysiące ludzi na całym świecie nadal słuchają jego utworów.

Program specjalny Radia Wrocław z koncertu Leonarda Cohena Poniedziałek (29 września 2008) od godziny 18:00.

Polskiego Radia Wrocław można słuchać:

• We Wrocławiu i Legnicy na 102,3 FM
• w Jeleniej Górze Polskiego Radia Wrocław można słuchać na 96,7 FM
• w Bolesławcu Polskiego Radia Wrocław można słuchać na 103,6 FM
• w Kotlinie Kłodzkiej Polskiego Radia Wrocław można słuchać na 96,0 FM
• w Wałbrzychu Polskiego Radia Wrocław można słuchać na 95,5 FM
• na całym świecie Polskiego Radia Wrocław można słuchać on-line na www.prw.pl

Leonard Cohen - Avalanche

Black Record Store
Audio Video Show 2017
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>JOEP BEVING</span> Solipsism

JOEP BEVING Solipsism

<span>KRYSTIAN ZIMERMAN</span> Schubert: Piano Sonatas

KRYSTIAN ZIMERMAN Schubert: Piano Sonatas

<span>ROBIN TICCIATI</span> Debussy & Faure

ROBIN TICCIATI Debussy & Faure

<span>GARY PEACOCK TRIO</span> Tangents

GARY PEACOCK TRIO Tangents

<span>GARY BURTON</span> Live in Olympia, 1976

GARY BURTON Live in Olympia, 1976

<span>LURA</span> Heranca

LURA Heranca

<span>TONY ALLEN</span> A Tribute to Art Blakey and the Jazz Messengers

TONY ALLEN A Tribute to Art Blakey and the Jazz Messengers

<span>GREGG ALLMAN</span> Southern Blood

GREGG ALLMAN Southern Blood

 

 

Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio