La Coka Nostra, czyli jump around w Stodole. Nasza relacja

27 kwietnia 2010 Newsy
W ostatnim tygodniu kwietnia, który zbytnio nie obfitował w koncerty, jedną z niewielu  perełek był występ supergrupy  La Coka Nostra. Pytając znajomych (zwłaszcza starszych ) o LCN słyszałem - "a co to jest?", a dopiero hasło Everlast i House of Pain wzbudzało zainteresowanie wydarzeniem. Nie mniej oczekiwałem, że publiczność nie zawiedzie. I tak się stało lecz nie do końca. Ale o tym za chwilę.

W ostatnim tygodniu kwietnia, który zbytnio nie obfitował w koncerty, jedną z niewielu  perełek był występ supergrupy La Coka Nostra. Pytając znajomych (zwłaszcza starszych ) o LCN słyszałem - "a co to jest?", a dopiero hasło Everlast i House of Pain wzbudzało zainteresowanie wydarzeniem. Nie mniej oczekiwałem, że publiczność nie zawiedzie. I tak się stało lecz nie do końca. Ale o tym za chwilę.

Po wejściu do klubu nie czekaliśmy długo na występ jedynego tego wieczoru supportu. Szczecińska załoga PMM grała przed zaledwie garstką (nawet na suportach pustka w Stodole należy do rzadkości), ale radość jaką czerpali Głowa i Wężu z grania w Warszawie dawała się odczuć. Z wielką przyjemnością wysłuchałem kawałków jak "Energia" czy "Mamy prawo", nie mogło też zabraknąć "Daj mi bit", przy którym w studio PMM wsparł O.S.T.R .  Występ szczecińskich MC`s odkładam w mojej pamięci do szuflady z napisem "bardzo udane" i wychodzę skorzystać z przerwy przed występem LCN na uzupełnienie płynów : )

Niemal kwadrans później na scenę wyszli  Everlast i spółka, startując z "Get outta of my way". Danny Boy wywiesił przy tym biało-czerwoną flagę, a Ill Bill wspomniał o swoich polskich korzeniach. Ten i inne gesty  podgrzały atmosferę, a to dopiero początek. Z przyjemnością obserwowałem publiczność i wspólne refreny podczas mieszanki klasyki House Of Pain ("Back From The Dead",  "Who's the Man", ) i świeżych numerów znanych z płyty "A Brand You Can Trust" jak "Bloody Sunday", "Chose Your Side czy I`m american i "Once Upon A Time", które DJ Lethal zgrabnie połączył w całość . W dalszej części koncertu przeważała klasyka - utwory znane z "składów-matek" raperów  LCN jak "Coke Leader" Non Phixion, w którym niegdyś działał Ill Bill.

Gdy koncertowy szmer na sali rozdarł charakterystyczny dźwięk trąbki, stało się jasne, że zaraz zabrzmi chyba największy rapowy szlagier lat 90., czyli "Jump Around", przy którym publiczność oszalała. Na palcach jednej ręki można było policzyć ludzi. którzy stali. Mało kto  przypuszczał jednak, że będzie to ostatni numer!

Gdy cała piątka zeszła ze sceny i gdy zapalono światła, stało się jasne, że to koniec. Choć nie dla wszystkich, bo część osób z niedowierzaniem wyczekiwała powrotu Coki na scenę.

Przyznam, że pewien niedosyt przez to pozostał, mimo tego koncert zaliczam do udanych - choć krótki, to bardzo intensywny, powiedziałbym "treściwy". Czterystuosobowa publiczność (mówiąc szczerze, niezbyt liczna) godnie przywitała zespół, szkoda tylko, że większość przybyłych to starsze pokolenie słuchaczy pamiętające początek lat 90. (nie zabrakło też znanych polskich raperów). Widocznie dla większości rap zaczyna się i kończy się na 50 Cent, który bez problemu zapełnia Torwar. Ale to już zupełnie inny temat…

Koncert La Coka Nostra odbył się 26 kwietnia w Stodole w Warszawie.

Marcin Mojski

 

 

 

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu