Dzień pierwszy Open Mind Festival: jak to było na The Cult

13 sierpnia 2010 Newsy
Za nami pierwszy dzień Open Mind Festival, imprezy, o którą obawiałem się do  ostatniej chwili - ze względu "syndrom Hunterfestu" OMF przeniesiono bowiem ze Szczytna do Warszawy, a konkretniej klubu Stodoła. Mimo mniejszej liczby publicznoci (wszak stadion WSPol to stadion, pomieści wiele głów), koncerty naprawdę się udały - nie mogło być inaczej. Atmosfera piknikowa i dwa pokolenia fanów The Cult rozwiały moje obawy i potwierdziły słuszność wyboru gwiazdy festiwalu.

Jako rozgrzewacz przed  gwiazdą wieczoru wystąpił m. in. stoner metalowy Corruption. Ciekawy głos wokalisty Rufusa i solówki Opatha w połączeniu z bardzo przystępnym ale i  ciężkim rock`n`rollem nie wystarczyły, by zgromadzić na deskach klubu tłumy, bo większość ludzi dopiero zbierało się, by zobaczyć The Cult. Poza dobrą muzyką serwowaną przez ekipę z krajowego zagłębia win owocowych (a jakże - Sandomierz!) zarejestrowałem całkiem ciekawy "performance" podczas kawałka "Lucy Fair" . Na scenie wiły się mianowicie dwie półnagie diablice popijające piwo i popalające papierosy. Miło było i dla oka.

Pół godziny po występie Corruption już przy zapełnionej po brzegi sali na scenę wyszli The Cult. Początek skromny, publiczność (wśród niej dostrzegłem część składu Behemotha) nieco się "obijała", by dopiero przy trzecim szlagierze - "Sweet Soul Sister", rozruszać się na dobre. Ian Asbtbury od czasu do czasu używający tamburyna okazał się lepszym wokalistą niż mówcą,więc po odpaleniu przez zespół takich kawałków jak "Every Man and Woman is a Star" czy "Dirty Little Rockstar" chyba nikt nie miał mu za złe, że koncert przebiega bez częstych pogawędek z publicznością.

Z braku przerywników, rozmówek i innych przedłużających występ sztuczek zespół zszedł ze sceny już po około godzinie, jednak tłum niczym w Koloseum gardłem i tupaniem wymógł jego powrót. Dawno nie widziałem tak zajadle domagającej się bisowania publiki. Nie można się więc dziwić, że po chwili The Cult wrócili na kilka kawałków.  Pomimo swoich lat dali świetny występ, po którym z czystym sumieniem mogli definitywnie zejść ze sceny.

Po występie brytyjskiej legendy z niecierpliwością czekam na koncert deathmetalowych wyjadaczy z Florydy czyli Obituary i spodziewam się prawdziwej szkoły życia w pogo pod sceną. Miejmy nadzieję że frekwencja i atmosfera utrzyma się przez cały festiwal. Czas pokaże.

Marcin Mojski

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu