Toruń wśród wielkich. Rod Stewart 11 czerwca

Newsy

Koncert Roda Stewarta na toruńskiej Motoarenie będzie dopiero drugim występem tego artysty w Polsce. To wydarzenie z kilku powodów będzie znakomitą promocją miasta.

Dodano: 21 grudzień 2010

Rod Stewart to wielki artysta i do tej pory, w całej swojej karierze, koncertował przede wszystkim w dużych ośrodkach. Jego największy koncert odbył się na plaży Copacabana w Rio de Janerio. Wtedy szkockiego solistę podziwiało 3.500.000 widzów. W Toruniu takiej frekwencji wprawdzie nie będzie, ale można przypuszczać, że Motoarena wypełni się do ostatniego miejsca i klimat będzie równie znakomity. - Mamy przygotowane 20.000 miejsc dla słuchaczy, którzy będą chcieli uczestniczyć 11 czerwca w tym wydarzeniu. Jest także niewielka rezerwa dla tych, którzy będą chcieli dołączyć w ostatnich dniach przed koncertem - mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

Na koncercie Roda Stewarta skorzystają wszyscy. Przede wszystkim jego polscy fani, którzy dopiero po raz drugi zobaczą w Polsce tego artystę. Ogromne korzyści promocyjne odniesie także Toruń, który znajdzie się wśród wielkich. Nazwa miasta będzie wymieniana obok największych światowych ośrodków. – Rod Stewart to artysta, który bez przerwy bije wszystkie możliwe rekordy. Dotyczy to zarówno sprzedaży płyt, ale także frekwencji podczas koncertów. Do tej pory występował przede wszystkim w dużych ośrodkach i ta tendencja w przypadku tego artysty z pewnością zostanie zachowana. Oznacza to, że Toruń będzie wymieniany obok największych światowych ośrodków. Przy okazji koncertu Roda Stewarta znajdzie się z nimi na równi – mówi organizator koncertu Janusz Stefański z firmy Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miejskim w Toruniu przygotowuje koncert.

W tym roku Rod Stewart występował między innymi w Dublinie, Sztokholmie, Moskwie, Zurychu, Belfaście, Budapeszcie, Londynie, Berlinie, Dortmundzie, Liverpoolu, Manchesterze czy Las Vegas. – Z pewnością równie znane miasta pojawią się na liście koncertów Roda Stewarta w 2011 roku. Już dziś warto podkreślić, że do tej listy będzie można na pewno dopisać Toruń – mówi Jarosław Galewski, rzecznik prasowy firmy Prestige MJM.

11 czerwca w Toruniu pojawią się nie tylko polscy fani Roda Stewarta. Nie zabraknie z pewnością gości zza zagranicy, którzy już dziś pytają o czerwcowy występ solisty na Motoarenie. - Takie zapytania rzeczywiście do nas docierają. Fani Roda Stewarta zza granicy pytają przede wszystkim o miejsce koncertu. W tym momencie nazwy Toruń i Motoarena przestają być dla nich anonimowe – mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.

Toruń zaistnieje w świadomości wielu osób także dzięki informacjom, które pojawiają się w mediach. W tym przypadku siła dotarcia jest ogromna. Zagraniczne media niemal natychmiast poinformowały o przyszłorocznym występie Roda Stewarta w Polsce i po raz kolejny nazwy Toruń i Motoarena zaistniały w świadomości tysięcy osób. Warto podkreślić, że działania promocyjne związane z koncertem nie będą ograniczać się do nagłaśniania tego wydarzenia tylko w Polsce. – Na pewno będziemy docierać z informacjami o koncercie Roda Stewarta także do jego zagranicznych fanów. Zagraniczne media już teraz informują o występie artysty w Toruniu, ale postaramy się, żeby tych informacji pojawiało się jak najwięcej. Poza tym, właśnie rusza akcja promocyjna koncertu na portalach społecznościowych, której celem jest dotarcie do jak największej liczby osób i utrwalenie w ich świadomości haseł: Rod Stewart, 11 czerwca, Toruń, Polska - tłumaczy Aleksandra Iżycka z Urzędu Miasta w Toruniu.

Bilety na koncert Roda Stewarta są już w sprzedaży! Ich ceny to: 86, 160, 220, 260 i 610 (VIP) złotych. Można je nabywać za pośrednictwem strony www.ticketpro.pl.

W związku ze świętami Bożego Narodzenia organizatorzy przygotowują niespodziankę dla fanów Roda Stewarta, którzy 11 czerwca 2011 roku chcieliby pojawić się w Toruniu. W najbliższych dniach na portalu społecznościowym facebook, gdzie już od kilku dni prężnie funkcjonuje profil o występie artysty w Toruniu, odbędzie się konkurs. Zwycięzca otrzyma dwa bilety na czerwcowy koncert. Szczegóły na www.rodstewart.com.pl.

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj