Rod Stewart jak wino

Rod Stewart jak wino

Newsy

Dodano: 21 styczeń 2011

32 miliony dolarów zarobił w 2010 roku Rod Stewart dzięki występom na żywo. Na jego wszystkie ubiegłoroczne koncerty sprzedano łącznie 314 tysięcy biletów. Średnio każdy z nich podziwiało ponad 16 tysięcy fanów. Bez wątpienia można powiedzieć, że Rod Stewart przeżywa renesans popularności.

Świadczy o tym kilka czynników. Notowania list przebojów, liczba sprzedanych płyt czy częstotliwość pojawiania w środkach społecznego przekazu. Artysta swoje prawdzie oblicze pokazuje jednak w trakcie koncertów, kiedy ma bezpośredni kontakt z fanami. To również liczba słuchaczy w trakcie występów muzyka na scenie jest wyznacznikiem jego wartości. – W przypadku Roda Stewarta popularność jego występów najlepiej obrazują rankingi. Można powiedzieć, że czas płynie, ale jedno pozostaje niezmienne. Koncerty jednego z najpopularniejszych solistów drugiej połowy XX wieku ciągle cieszą się ogromną popularnością - tłumaczy Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miasta w Toruniu jest organizatorem koncertu Roda Stewarta w Toruniu.

Zestawienie ilustrujące 50 wykonawców, których trasy koncertowe w 2010 roku cieszyły się największą popularnością sporządzone dla brytyjskiego dziennika "The Guardian" mówi samo za siebie. Wprawdzie w światowej muzyce pojawia się obecnie wiele gwiazd młodego pokolenia, jednak nie oznacza to, że weterani schodzą na dalszy plan. Wręcz przeciwnie, rzeczywistość jest zgoła odmienna. To spełnieni, aczkolwiek ciągle żądni kolejnych doświadczeń artyści dominują w rankingach. Wystarczy powiedzieć, że na czele zestawienia "The Guardian" znajduje się Bon Jovi, który na 80 koncertach zarobił ponad 200 milionów dolarów. Dalej plasują się AC/DC czy U2. Tymczasem królująca na listach przebojów Lady Gaga jest dopiero za tą trójką. 

Jak przedstawiają się z kolei notowania Roda Stewarta?

Bez wątpienia  liczby, które widnieją przy jego nazwisku, robią duże wrażenie. Na swoich występach w 2010 roku zarobił ponad 32 miliony dolarów. Łącznie sprzedał około 314 tysięcy biletów na swoje koncerty. Średnio każdy jego występ oglądało ponad 16 tysięcy fanów. Te liczby muszą budzić podziw, tym bardziej, że w rankingu "The Guardian", który przygotowała firma Pollstar, Rod Stewart zarobił więcej i wyprzedza takie gwiazdy jak Depeche Mode, Alicia Keys czy Simply Red – podkreśla jeden z organizatorów koncertu Roda Stewarta w Toruniu Mateusz Pawlicki.

- Ranking "The Guardian" tylko potwierdza niesłabnącą popularność Roda Stewarta, który pod względem zainteresowania jego występami niczym nie ustępuje zarówno tym wschodzącym, jak i obecnym już dłużej na rynku gwiazdom muzyki. Ranking potwierdza też fakt, że do Torunia przyjedzie w czerwcu prawdziwa gwiazda światowej muzyki  – mówi Aleksandra Iżycka, rzecznik prasowy prezydenta Torunia.

Przypomnijmy, że bilety na koncert Roda Stewarta (11 czerwca, Toruń), można nabywać za pośrednictwem strony Ticketpro.pl oraz w sieci salonów EMPIK i MEDIA MARKT na terenie całego kraju.

Więcej szczegółów na temat koncertu na oficjalnej stronie imprezy - www.rodstewart.com.pl

Rod Stewat - Sailing

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
 A Tribute to Art Blakey and the Jazz Messengers

A Tribute to Art Blakey and the Jazz Messengers

<span>GREGG ALLMAN</span> Southern Blood

GREGG ALLMAN Southern Blood

<span>CZESŁAW NIEMEN</span> Niemen vol. 1 vol. 2

CZESŁAW NIEMEN Niemen vol. 1 vol. 2

<span>STUART MCCALLUM & MIKE WALKER</span> The Space Between

STUART MCCALLUM & MIKE WALKER The Space Between

<span>MORTEN SCHANTZ</span> Godspeed

MORTEN SCHANTZ Godspeed

<span>VAN MORRISON</span> Roll With The Punches

VAN MORRISON Roll With The Punches

<span>VERNERI POHJOLA</span> Pekka

VERNERI POHJOLA Pekka

<span>KRZYSZTOF HERDZIN</span> Look Inward

KRZYSZTOF HERDZIN Look Inward

 

 

 
Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio