Rod Stewart: przed Toruniem w Madison Square Garden

Newsy

Los Angeles, Nowy Jork, Chicago i Montreal to tylko niektóre z miast, które znalazły się na imponującej tegorocznej trasie koncertowej Roda Stewarta. W tym niezwykle doborowym towarzystwie jest także Toruń, gdzie artysta zaśpiewa 11 czerwca.

Dodano: 24 styczeń 2011

Znana jest już spora część planów koncertowych Roda Stewarta na 2011 rok. Przed wizytą w Polsce piosenkarz będzie koncertował przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Lista miast, które odwiedzi, przedstawia się imponująco. - Rod Stewart wystąpi między innymi w Atlancie, nowojorskim Madison Square Garden, Bostonie, Montrealu, Toronto, Philadelphi, Chicago, Detroit, Phoenix czy Los Angeles. Można powiedzieć, że to najbardziej znane ośrodki w USA i Kanadzie. Warto dodać, że na mapie jego podróży niewiele później pojawi się również toruńska Motoarena - mówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miasta Toruniu jest organizatorem tegorocznego koncertu Roda Stewarta w Polsce.

Można spodziewać się, że wyjątkowy przebieg będą miały wszystkie wymienione koncerty. W kalendarzu Roda Stewarta warto jednak zwrócić uwagę na występ w nowojorskim Madison Square Garden. Hala, w której na co dzień odbywają się mecze NBA i NHL, gościła już nie tylko znakomitych sportowców, lecz także wiele doskonale znanych na całym świecie osobistości. W tym obiekcie koncertowali między innymi: Jimi Hendrix, John Lennon, Bob Dylan, Elvis Presley, Eric Clapton, Metallica, Linkin Park, Pearl Jam, Red Hot Chili Peppers, Madonna, Bon Jovi, Queen, Sting, Tina Turner, Britney Spears, czy wreszcie król muzyki pop Michael Jackson. W 1979 roku gościł tam z kolei papież Jan Paweł II. Hala Madison Square Garden, w której 26 marca wystąpi Rod Stewart, została wybudowana za 123 miliony dolarów.

Imponującym obiektem jest także Philips Arena w Atlancie, w której Rod Stewart zaśpiewa 24 marca. Hala została wzniesiona w 1999 roku za ponad 213 milionów dolarów! Kilkukrotnie odbywały się już w niej Mecze Gwiazd koszykarskiej ligi NBA oraz hokejowej ligi NHL. Kolejny niezwykle reprezentacyjny obiekt to United Center w Chicago – miejsce koncertu Roda Stewarta 9 kwietnia. W tej hali organizowano już nie tylko wielkie imprezy sportowe i wspaniałe koncerty, ale także … Narodową Konwencję Partii Demokratycznej - jedno z najważniejszych wydarzeń politycznych w USA.

To tylko pokazuje, jak renomowanym artystą jest Rod Stewart. Bez wątpienia więc Toruń, dzięki koncertowi Roda Stewarta, znalazł się w bardzo ekskluzywnym towarzystwie - tłumaczy Andrzej Pietrowski, szef Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Toruniu.

Występy Roda Stewarta w Ameryce Północnej zakończy koncert w Los Angeles w znanym z filmów kinowych i telewizyjnych Hollywood Bowl, którego najbardziej charakterystycznym elementem jest muszla koncertowa. Za nią można zobaczyć napis "Hollywood" umieszczony w górach Santa Monica.

Wizytę artysty w Polsce poprzedzi koncert w brytyjskim Norwich na stadionie Carrow Road Stadium. Na obiekcie, który może pomieścić około 27 tys. kibiców, swoje mecze na co dzień rozgrywa walcząca o awans do Premier League drużyna Norwich City

Bilety na koncert Roda Stewarta w Toruniu można nabywać za pośrednictwem strony ticketpro.pl oraz w sieci salonów EMPIK i MEDIA MARKT na terenie całego kraju. Więcej szczegółów na temat koncertu na: www.rodstewart.com.pl

materiały prasowe

Rod Stewart - Have You Ever Seen The Rain

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj