Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Paramore, Heroes Get Remembered i Rotten Bark już w poniedziałek

Paramore, Heroes Get Remembered i Rotten Bark już w poniedziałek

Newsy

Dodano: 30 czerwiec 2011

Już w poniedziałek 4 lipca odbędzie się pierwszy polski koncert formacji Paramore. Długo wyczekiwany występ będzie drugą tegoroczną odsłoną imprezy Rock In Summer w Warszawie. Jako supporty wystąpią Heroes Get Remembered i Rotten Bark.

Początki Paramore sięgają roku 2004, kiedy to do założycieli zespołu, braci Josha i Zaca Farro, dołączyła charyzmatyczna wokalistka Hayley Williams. W tym samym roku zespół podpisał kontrakt z amerykańską wytwórnią Fueled by Ramen, który zaowocował wydaniem pierwszego długogrającego albumu "All We Know Is Falling". Debiutancki krążek, mający swoją premierę 24. lipca 2005 roku, okazał się strzałem w dziesiątkę, błyskawicznie sytuując się na wysokich miejscach listy Billboardu.

Prawdziwym przełomem w dziejach formacji Paramore było jednak wydanie drugiego studyjnego albumu "RIOT!", który ujrzał światło dzienne w połowie czerwca 2007 roku, podbijając serca odbiorców i zyskując status Platynowej Płyty m.in. w U.S.A, Australii, Kanadzie i Japonii.

Na "RIOT!" złożyły się zarówno kompozycje pełne charakterystycznej dla Paramore młodzieńczej energii i spontaniczności, jak otwierająca płytę "For A Pessimist, I`m Pretty Optimistic", jak i nieco bardziej stonowane i melancholijne utwory "We are broken" czy "Hallelujah". Trasę koncertową promującą "RIOT!" zwieńczyło wydanie w 2008 roku koncertowego DVD zespołu "The Final Riot! Tour", który sprzedał się w ponad 50.000 egzemplarzach, zyskując tym samym status Złotej Płyty.

Kolejnym zwrotnym momentem w dziejach formacji okazał się rok 2008, w którym to dwie piosenki zespołu - "Decode" oraz "I Caught Myself" - znalazły się na ścieżce dźwiękowej do bijącego rekordy filmu "Zmierzch". Udział w soundtracku dostarczył Paramore ogromnej popularności, pozwalając trafić ich muzyce do słuchaczy na całym świecie.

Premiera najnowszego albumu Paramore "brand new eyes" miała miejsce pod koniec września 2009 roku. Na krążku znalazło się 11 kompozycji, w tym m.in. takie hity jak promujący płytę dynamiczny utwór "Ignorance" czy wybrana na trzeci singiel akustyczna ballada "The Only Exception". Inspiracją dla muzyków podczas powstawania płyty były wpływy muzyczne takich zespołów jak Mew, Jimmy Eat World czy Death Cab For Cutie. Wkrótce po premierze "brand new eyes" Paramore wyruszyli w trasę koncertową promującą najnowsze wydawnictwo, która objęła niemal wszystkie kontynenty.

Formacja ma również na swoim koncie rozliczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia, takie jak m.in. dwukrotna nominacja do nagrody Grammy,  czy nagroda Teen Choice Awards 2009 w kategorii "Rock Group" oraz "Rock Track". Zespół podkreśla jednak, iż nie zamierza osiąść na laurach dotychczasowego sukcesu i z niecierpliwością patrzy w swoją muzyczną przyszłość.

21 marca formacja rozpoczęła nagrywanie nowego albumu. Zapewne podczas koncertu warszawskiego można więc spodziewać się wykonania nowych piosenek Paramore.

Obecnie Paramore występuje w składzie: Hayley Williams (wokal prowadzący), Jeremy Davis (gitara basowa), Taylor York (gitara rytmiczna). Bracia Farro opuścili zespół pod koniec 2010 roku.

Bilety na koncert Paramore w ramach Rock In Summer (Park Sowińskiego) kosztują aktualnie 130 zł (do końca czerwca), od 1 lipca kosztować będą 140 zł.

Rozpiska godzinowa koncertu przedstawia się następująco:

Wejście od 18:00
Heroes Get Remembered 19:00 - 19:30
Rotten Bark 19:45 - 20:15
Paramore 20:45  - 22:20

Go-Ahead

Paramore - Decode

Black Record Store
Audio Video Show 2017
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>STEFANO BOLLANI TRIO</span> Mediterraneo

STEFANO BOLLANI TRIO Mediterraneo

<span>CLOSTERKELLER</span> Viridian

CLOSTERKELLER Viridian

<span>KARI SÁL</span> Betesda

KARI SÁL Betesda

<span>PAULINA PRZYBYSZ</span> Chodź tu

PAULINA PRZYBYSZ Chodź tu

<span>THE WAR ON DRUGS</span> A Deeper Understanding

THE WAR ON DRUGS A Deeper Understanding

<span>DAVID GILMOUR</span> Live at Pompeii

DAVID GILMOUR Live at Pompeii

 Elevate

Elevate

<span>POGODNO</span> Sokiści chcą miłości

POGODNO Sokiści chcą miłości

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio