Paramore, Heroes Get Remembered i Rotten Bark już w poniedziałek

30 czerwca 2011 Newsy

Już w poniedziałek 4 lipca odbędzie się pierwszy polski koncert formacji Paramore. Długo wyczekiwany występ będzie drugą tegoroczną odsłoną imprezy Rock In Summer w Warszawie. Jako supporty wystąpią Heroes Get Remembered i Rotten Bark.

Początki Paramore sięgają roku 2004, kiedy to do założycieli zespołu, braci Josha i Zaca Farro, dołączyła charyzmatyczna wokalistka Hayley Williams. W tym samym roku zespół podpisał kontrakt z amerykańską wytwórnią Fueled by Ramen, który zaowocował wydaniem pierwszego długogrającego albumu "All We Know Is Falling". Debiutancki krążek, mający swoją premierę 24. lipca 2005 roku, okazał się strzałem w dziesiątkę, błyskawicznie sytuując się na wysokich miejscach listy Billboardu.

Prawdziwym przełomem w dziejach formacji Paramore było jednak wydanie drugiego studyjnego albumu "RIOT!", który ujrzał światło dzienne w połowie czerwca 2007 roku, podbijając serca odbiorców i zyskując status Platynowej Płyty m.in. w U.S.A, Australii, Kanadzie i Japonii.

Na "RIOT!" złożyły się zarówno kompozycje pełne charakterystycznej dla Paramore młodzieńczej energii i spontaniczności, jak otwierająca płytę "For A Pessimist, I`m Pretty Optimistic", jak i nieco bardziej stonowane i melancholijne utwory "We are broken" czy "Hallelujah". Trasę koncertową promującą "RIOT!" zwieńczyło wydanie w 2008 roku koncertowego DVD zespołu "The Final Riot! Tour", który sprzedał się w ponad 50.000 egzemplarzach, zyskując tym samym status Złotej Płyty.

Kolejnym zwrotnym momentem w dziejach formacji okazał się rok 2008, w którym to dwie piosenki zespołu - "Decode" oraz "I Caught Myself" - znalazły się na ścieżce dźwiękowej do bijącego rekordy filmu "Zmierzch". Udział w soundtracku dostarczył Paramore ogromnej popularności, pozwalając trafić ich muzyce do słuchaczy na całym świecie.

Premiera najnowszego albumu Paramore "brand new eyes" miała miejsce pod koniec września 2009 roku. Na krążku znalazło się 11 kompozycji, w tym m.in. takie hity jak promujący płytę dynamiczny utwór "Ignorance" czy wybrana na trzeci singiel akustyczna ballada "The Only Exception". Inspiracją dla muzyków podczas powstawania płyty były wpływy muzyczne takich zespołów jak Mew, Jimmy Eat World czy Death Cab For Cutie. Wkrótce po premierze "brand new eyes" Paramore wyruszyli w trasę koncertową promującą najnowsze wydawnictwo, która objęła niemal wszystkie kontynenty.

Formacja ma również na swoim koncie rozliczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia, takie jak m.in. dwukrotna nominacja do nagrody Grammy,  czy nagroda Teen Choice Awards 2009 w kategorii "Rock Group" oraz "Rock Track". Zespół podkreśla jednak, iż nie zamierza osiąść na laurach dotychczasowego sukcesu i z niecierpliwością patrzy w swoją muzyczną przyszłość.

21 marca formacja rozpoczęła nagrywanie nowego albumu. Zapewne podczas koncertu warszawskiego można więc spodziewać się wykonania nowych piosenek Paramore.

Obecnie Paramore występuje w składzie: Hayley Williams (wokal prowadzący), Jeremy Davis (gitara basowa), Taylor York (gitara rytmiczna). Bracia Farro opuścili zespół pod koniec 2010 roku.

Bilety na koncert Paramore w ramach Rock In Summer (Park Sowińskiego) kosztują aktualnie 130 zł (do końca czerwca), od 1 lipca kosztować będą 140 zł.

Rozpiska godzinowa koncertu przedstawia się następująco:

Wejście od 18:00
Heroes Get Remembered 19:00 - 19:30
Rotten Bark 19:45 - 20:15
Paramore 20:45  - 22:20

Go-Ahead

Paramore - Decode

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu