Ladies Jazz Festival 2012 w Gdyni

Newsy

Lato pełne imprez, kolejną odsłonę będzie mieć także gdyński Ladies Jazz Festival. W  tym roku wystąpią Gabin i Mia Cooper, Lena Ledoff, Hanna Banaszak, Patricia Barber i Gabriela Anders.

Dodano: 11 czerwiec 2012

Gabin feat. Mia Cooper

Włoski nu jazzowy duet stworzony przez Massimo Bottini i Filippo Clary, oddający swą nazwą hołd dla talentu francuskiego aktora, Jeana Gabin. Współpracowali z takimi artystami jak znana wszystkim fanom Ladies' Jazz Festival Dee Dee Bridgewater, China Moses, Edwyn Collins czy Chris Cornell. Największe przeboje nagrali jednak z Mia Cooper i to właśnie z nią Gabin będzie pierwszą gwiazdą ósmej edycji Ladies' Jazz Festival.

Hanna Banaszak

Jest z nami od końca lat 1970. Jedna z największych gwiazd polskiej estrady. Z jednakową perfekcją i uczuciem śpiewa Przyborę, Koftę, Młynarskiego, Preisnera, Stabat Mater czy Dzieci Sancheza. Jest ceniona za kunszt, niebywały smak, kulturę. Z równą dezynwolturą interpretuje poezję Jana Kochanowskiego, J. Brodskiego, W. Szymborskiej, J. Kaczmarskiego, mierzy się z muzyką M. Daviesa, Vivaldiego, Mozarta, Metheny-ego, Gershwina, Ellingtona...Wydała tomik wierszy, fotografuje.

Gabriela Anders

Pochodzi z muzycznego domu. Urodziła się w Argentynie. Jej ojciec był saksofonistą, a dziadkowie uczyli gry na fortepianie i wiolonczeli. Skończyła Konserwatorium Muzyczne w Buenos Aires w klasie gitary klasycznej i fortepianu. Od dziecka chłonęła muzykę brazylijską, kubańską, argentyńskie tango.

Kontynuowała wykształcenie klasyczne u Dona Sobesky na Hunter College w NYC, ale jej pierwszy lżejszy materiał okazał się tak atracyjny, że ujrzał światło dzienne jako debiutancka płyta wydana przez Warner Brother's Jazz w 1999r pod tytułem "Wanting" i było to bardzo udane połączenie muzyki latynoamerykańskiej z jazzem.

Patricia Barber

Amerykańska wokalistka i pianistka jazzowa. Jej ojciec był saksofonistą i członkiem orkiestry Glenna Millera. Działalność muzyczną w zespole klubowym Gold Star Sardine Bar. W 1988 wystąpiła ze swoim triem na Chicago Jazz Festival, a rok później na haskim North Sea Jazz Festival. W tym samym roku własnym kosztem wydała swój pierwszy album – Split (dzisiaj praktycznie niedostępny w sprzedaży i poszukiwany przez kolekcjonerów).

Lena Ledoff

Pianistka i kompozytorka. Urodziła się w St. Petersburgu. Jest absolwentką wydziału fortepianowego Akademii Muzycznej w Woroneżu w klasie prof. Tatiany Gaponienko. W 1994 r. na stałe zamieszkała w Polsce i poświęciła się komponowaniu oraz graniu jazzu. W 2000 roku założyła zespół "Lena Ledoff Trio".

Koncerty będą się odbywać na pl. Grunwaldzkim i klubie UCHO. Informacje na temat programu imprezy i biletów są dostępne na stronie www Festiwalu.

Ladies Jazz Festival

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj