Największa w Polsce impreza gitarowa rozpocznie się 22 sierpnia i potrwa trzy dni. W tym czasie zagrają m.in. Zbigniew Czwojda, Tanto Flamenco i Wojciech Waglewski.
Przywódcą tego jedynego w Polsce wydarzenia jest Tommy Emmanuel, gitarzysta numer jeden fingerstyle na świecie, który wrocławską Wyspę Słodową upatrzył sobie jako idealne miejscce na żywiołowe gitarowe koncerty. Pierwszego dnia imprezy zaprezentuje nowy projekt z kwartetem smyczkowym.
Drugi dzień festiwalu wypełnią popisy gitarowych wirtuozów, zaś trzeci upłynie pod znakiem flamenco. Pierwszy raz zaprezentuje się w Polsce rewelacyjna międzynarodowa formacja "Jaleo" stworzona przez Louisa Winsberga. Nie zabraknie także rodzimych gwiazd sztuki flamenco włącznie ze zmysłowo tańczącą Anną Mendak.
independent.pl
Tommy Emmanuel - Angelina