Co roku 35-osobowy chór gospel wyrusza w trasę koncertową po całym świecie i zbiera fundusze na cele charytatywne. Polski na szczęście nie ominie. Najbardziej utalentowani śpiewacy z Nowego Jorku wystąpią w grudniu w Warszawie i Krakowie.
Chór sięga do korzeni muzyki gospel - matki jazzu i bluesa, ubarwiając ją brawurowymi popisami solowymi. W swoim repertuarze łączy stare pieśni gospel ze współczesną czarną muzyką R&B i własnymi utworami. W ich brzmieniu słychać jazzowe i bluesowe rytmy oraz muzyczne aluzje do twórczości takich legend, jak Billie Holiday czy Louis Armstrong. Występował z wieloma gwiazdami estrady, m.in. Steviem Wonderem, Dianą Ross, czy Lauryn Hill.
W tym roku Harlem Gospel Choir przyjeżdża do Polski z zupełnie nowym repertuarem, bogatym w porywające hity, jak chociażby "Aint No Mountain High Enough", i utwory Steviego Wondera.
Koncerty odbędą się 21 i 23 grudnia. Cena biletów: 70-250 zł.
ticketonline.pl
Harlem Gospel Choir - Oh when The Saints