Gooral, Coria, Lari Lu - polscy wykonawcy na Orange Warsaw Festival

Koncerty

Podczas Orange Warsaw Festival 2015 na trzech scenach zagra 49 artystów. Do line-upu dołączyło właśnie sześciu polskich wykonawców - Gooral, Carrion, Coria, Cosovel, Lari Lu i K Bleax.
Dodano: 27 luty 2015

GOORAL to polski producent muzyczny i pionier łączenia muzyki elektronicznej (elektro, drum&bass, dubstep) z tradycyjnymi, góralskimi melodiami.

CARRION istnieje od 2003 roku. Ma już na swoim koncie cztery bardzo dobrze przyjęte albumy i ponad 250 koncertów w Polsce, UK oraz USA. 6 października 2014 roku ukazał się najnowszy album Carrion pt. "Dla idei". Znalazło się na nim 11 mocno rockowych utworów.

CORIA to formacja tworzona przez byłych muzyków polskiej grupy rockowej Symetria (dwa albumy studyjne, support m.in. Guns`N Roses) i wokalistę znanego z programu X-Factor oraz MBTM Tomasza Mrozka. Pod skrzydłami Metal Mind Productions zespół wydał album "Teoria Splątania", który został uznany poprzez serwis Heavyrock i jego czytelników za najlepsze Polskie wydawnictwo 2014 roku.

COSOVEL to zespół grający eksperymentalny pop, którego utwory są przetłumaczonymi na języki polski i angielski tekstami słoweńskiego poety, Srecko Kosovela. Formacja ma na swoim koncie niezwykle ciepło przyjętą EPkę "Live in Studio" oraz kilkadziesiąt koncertów w klubach i na festiwalach. Autorką muzyki i słów jest Izolda Sorenson (ex Julia Marcell, Drekoty), której w występach na żywo towarzyszą basista Aleks Polak i perkusista Jose Manuel Alban Juarez.

LARI LU zadebiutowała w ubiegłym roku albumem "11". Jej muzyka jest połączeniem nowoczesnej elektroniki z perkusją i rzadkimi instrumentami akustycznymi jak dulcimer, sitar, czy viola da gamba. Laru Lu stylistycznie najbliżej do artystów takich jak Lamb, Apparat, Bonobo, Björk.

K BLEAX to tajemnicza postać, która właśnie wychodzi z podziemia. Komponuje z daleka i skutecznie ukrywa informacje na swój temat. Przedstawia nowe spojrzenie na muzykę dark ambient. Obecnie jest w europejskiej trasie z legendą brytyjskiego trip-hopu - Tricky`m oraz jest tuż przed wydaniem debiutanckiego krążka Legal Worldwide.

Orange Warsaw Festival 2015 odbędzie się w dniach od 12 do 14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

Dotychczas ogłoszeni wykonawcy to Muse, The Chemical Brothers, Incubus, Noel Gallagher’s High Flying Birds, Bastille, Mark Ronson (DJ Set), Hey, Nosowska, Paloma Faith, Parkway Drive, Papa Roach, Three Days Grace, Asking Alexandria, Mela Koteluk, Łąki Łan, Gooral, Wolf Alice, Sheppard, Kamp!, Kadebostany, Birth of Joy, Carrion, Coria, Cosovel, Lari Lu oraz K Bleax.

materiały prasowe

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj