Dir en Grey jednak w "Stodole"

Dir en Grey jednak w "Stodole"

Koncerty

Dodano: 27 maj 2009
Po fantastycznym koncercie w 2007 roku w katowickim Spodku Dir en Grey znów powraca do Polski. Wtedy zespół wystąpił u boku rewelacyjnego Toola i mocno wstrząsnął tłumnie zgromadzoną publicznością.  Wkrótce zagra w Warszawie, jednak nie jak planowano w "Progresji", lecz w klubie "Stodoła". Koncert postanowiono przenieść z powodu skomplikowanych wymagań technicznych zespołu i dużego zainteresowania publiczności.

Po fantastycznym koncercie w 2007 roku w katowickim Spodku Dir en Grey znów powraca do Polski. Wtedy zespół wystąpił u boku rewelacyjnego Toola i mocno wstrząsnął tłumnie zgromadzoną publicznością.  Wkrótce zagra w Warszawie, jednak nie jak planowano w "Progresji", lecz w klubie "Stodoła". Koncert postanowiono przenieść z powodu skomplikowanych wymagań technicznych zespołu i dużego zainteresowania publiczności.

Dir en Grey to sztandarowi przedstawiciele J-Rocka, czyli japońskiego rocka, który koresponduje z europejskimi i amerykańskimi nurtami muzyki rockowej, punkowej czy metalowej. Japońska interpretacja tych gatunków początkowo była traktowana jako ciekawostka, dopiero później zyskała uznanie oraz pokaźne grono wielbicieli w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Sam zespół Dir en Grey pod względem muzycznym przez tę niemal dekadę istnienia ewoluował, zaczynając od J-Rocka wzbogaconego punkowymi i metalowymi elementami. Dzisiaj stylistycznie grupa zaliczana jest do szeroko pojętego japońskiego metalowego nurtu, w którym odnaleźć można gotycki nastrój, death tempo, hardcorowy ciężar i melancholijne balladowe momenty.

Zespół Dir en Grey powstał w 1997 roku na zgliszczach zespołu La:Sadie`s, który przed rozpadem zdążył wydać płytę "Lu:Ciel". La:Sadie's zakończył swoją działalność po odejściu basisty, dokładnie 15 stycznia 1997 roku. Do składu grupy dołączył nowy basista Toshiya. Zespół zmienił nazwę - początkowo na Deathmask, aby ostatecznie rozpocząć karierę pod szyldem Dir en Grey. W 1997 roku muzycy wydali pierwszą EP-kę, zatytułowaną "Missa". Rok 1999 był dla zespołu przełomowy. Dir en Grey został zauważony przez Yoshikiego z nieistniejącego już wtedy X-JAPAN i od tamtej pory zaczął błyskawicznie robić karierę.

Wydał pierwszy pełny album - "Gauze". Kolejne krążki to: "Macabre" z 2000 roku, "-K-A-I" (remix-album, 2001), "Kisou" z roku 2002, "Six Ugry" (EP-ka z 2002 roku), "Vulgar" (LP z roku 2003), "Withering To Death" z roku 2005 i "The Marrow Of A Bone" wydany w 2007. Po zdobyciu fenomenalnej popularności w swoje ojczyźnie Dir en Grey rozpoczęli udany podbój rockowej i metalowej publiczności w USA i Europie.

Zespół występował na Rock am Ring, Rock im Park, jak również podczas festiwalu Loud Park Festival, u boku takich sław jak Megadeth, Slayer, czy Children of Bodom. Towarzyszył również gigantaowi sceny hardcorowej - grupie Korn podczas jej trasy Family Values.


Koncert odbędzie sie 24 czerwca w klubie "Stodoła" (ul. Batorego 10) o godz. 20:00. Bilety można kupować w sieci Eventim.

Fanom japońskiej muzyki przypomnamy o koncercie Kokii, który odbędzie się 17 czerwca w poznańskim klubie "Blue Note".

eventim.pl

Dir en Grey - Akura No Oka

Zobacz też:

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>TONY ALLEN</span> A Tribute to Art Blakey and the Jazz Messengers

TONY ALLEN A Tribute to Art Blakey and the Jazz Messengers

<span>GREGG ALLMAN</span> Southern Blood

GREGG ALLMAN Southern Blood

<span>CZESŁAW NIEMEN</span> Niemen vol. 1 vol. 2

CZESŁAW NIEMEN Niemen vol. 1 vol. 2

<span>STUART MCCALLUM & MIKE WALKER</span> The Space Between

STUART MCCALLUM & MIKE WALKER The Space Between

<span>MORTEN SCHANTZ</span> Godspeed

MORTEN SCHANTZ Godspeed

<span>VAN MORRISON</span> Roll With The Punches

VAN MORRISON Roll With The Punches

<span>VERNERI POHJOLA</span> Pekka

VERNERI POHJOLA Pekka

<span>KRZYSZTOF HERDZIN</span> Look Inward

KRZYSZTOF HERDZIN Look Inward

 

 

 
Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio