Papa Roach i UnSun w Warszawie

18 września 2009 Koncerty
W niedzielę 27 września w warszawskim klubie "Stodoła" wystąpi Papa Roach. Znamy także support zespołu. Będzie to zespół UnSun.

W niedzielę 27 września w warszawskim klubie "Stodoła" wystąpi Papa Roach. Znamy także support zespołu. Będzie to zespół UnSun.

PAPA ROACH:

Papa Roach to amerykańska grupa rockowa, założona w 1993 roku w Vacaville w Kaliforni przez Jacoby`ego Shaddixa i Davida Bucknera. Już ich pierwsza płyta, nagrana za 700 dolarów, przyczyniła się do wzrostu popularności zespołu. Początkowo największym sukcesem był koncert przed tysięczną publicznością.

Po pewnym czasie grupa zaczęła koncertowac u boku zespołów takich jak Incubus, Fear Factory, Everlast czy Sevendust. Prawdziwy rozgłos zyskała jednak dzięki singlowi "Last Resort", pochodzącemu z albumu "Infest" z roku 2000. Tym samym okres supportowania skończył się raz na zawsze.

Członkami grupy Papa Roach są Jacoby Shaddix, Jerry Horton oraz Tobin Esperance. Na początku 2008 roku zespół opuścił perkusista Dave Buckner, a do zespołu dołączył Tony Palermo, były perkusista grupy Unwritten Law.

Jak dotąd zespół sprzedał ponad 10 milionów płyt na całym świecie, niektóre z nich pokryły się platyną. Wokalista grupy - Jacoby Shaddix, miał okazję sprawdzić się także jako prowadzący popularny program w stacji MTV - "Scarred".

Warszawski koncert w Stodole będzie pierwszym i jedynym koncertem tej grupy w Polsce.

UNSUN:

unsun_minZespół UnSun powstał z inicjatywy jednego z czołowych polskich gitarzystów- Maurycego "Mausera" Stefanowicza (znanego doskonale z gry w Vader). Początkowo był to duet, który Mauser tworzył wraz z Ayą (prywatnie żoną gitarzysty) – jej wysoce melodyjne partie wokalne były doskonałym uzupełnieniem ciężkich gitarowych brzmień.

Połączeni dzięki pasji grania intensywnej muzyki - Aya i Mauser, od momentu ich pierwszej próby wiedzieli, że wspólne tworzenie muzyki jest ich przeznaczeniem. Gdy przekonali się o wielkości i mocy super nowej, jaką stał się UnSun, Mauser wiedział już, że nie będzie to jego kolejny poboczny projekt, ale nowa droga eksplorowania muzyki. Wkrótce do zespołu dołączył Vaaver (grający także w Indukti) jako perkusista i Heinrich (Vesania, Rootwater) jako basista, również doskonali muzycy, którzy propozycje grania w UnSun przyjęli z ogromnym entuzjazmem.

Na początku 2006 roku UnSun już z pełnym składem nagrał swoje pierwsze demo, które bardzo szybko zwróciło uwagę wielu liczących się wytworni Europy. W 2007 roku podpisał kontrakt z Mystic Production z Polski. Rok później, w StudioX, nagrał swoją pierwszą debiutancką płytę "The End Of Life", której światowa premiera odbyła się 22 września 2008 roku. Płyta została wydana przez CENTURY MEDIA RECORDS, nowego światowego partnera zespołu UnSun, z którym zespół podpisał wielopłytowy kontrakt gwarantujący, że muzyka Un Sun trafi do każdego zakątka na kuli ziemskiej.

materiały prasowe

Papa Roach - Last Resort

UuSun - Whispers

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu