Behemoth, Ill Niño i Acid Drinkers na Open Mind Festival

Koncerty

Klub Stodoła ma przyjemność ogłosić kolejne zespoły, po The Cult, które wystąpią podczas pierwszej edycji Open Mind Festival w Szczytnie w dniach 12-14 sierpnia. Swój udział w festiwalu potwierdzili: Behemoth, Ill  Niño i Acid Drinkers.
Dodano: 26 kwiecień 2010

Klub Stodoła ma przyjemność ogłosić kolejne zespoły, po The Cult, które wystąpią podczas pierwszej edycji Open Mind Festival w Szczytnie w dniach 12-14 sierpnia. Swój udział w festiwalu potwierdzili: Behemoth, Ill  Niño i Acid Drinkers.

Behemoth to jedna z najbardziej znanych na świecie polskich grup, deathmetalowych i zarazem jedyny polski zespół, któremu udało się trafić na listę "Billboardu", prestiżowego amerykańskiego magazynu muzycznego. Na swoim koncie mają jedenaście pełnowymiarowych albumów. Płytą, która jako pierwsza została wydana na całym świecie była, "Thelema 6" (2001), a każda kolejna potwierdzała ich klasę i zdobywała im międzynarodowe uznanie. Behemoth grał na najbardziej liczących się metalowych festiwalach, a ich muzykę mieli okazję poznać mieszkańcy m.in. Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Rosji, Portugalii i Norwegii. Pisały o nich renomowane zagraniczne magazyny, takie jak "New York Times", "Revolver", "Decibel" czy "Kerrang!". Zespół był nominowany do wielu nagród i zdobył m.in. Metal Hammer Golden Gods, Fryderyka, czy nagrody w plebiscytach magazynów Gitarzysta i Terrorizer.

Ill Niño to amerykańska grupa grająca połączenie nu metalu, metalu alternatywnego i metalcore. Zespół powstał jako El Niño w 1999 roku z inicjatywy Dave`a Chaverriego, muzyka znanego z występów w grupie Pro-Pain. W 2001 roku grupa wydała swój debiutancki krążek zatytułowany "Revolution/Revolucion", który sprzedał się w 350 tysiącach egzemplarzy. Kolejne dwa lata grupa spędziła w trasie koncertowej m.in. u boku P.O.D. czy Soulfly. Łącznie grupa ma na koncie cztery albumy studyjne. Późnym latem tego roku ukaże się kolejna płyta zespołu zatytułowana "Around the Horizon"

Polskiej sceny rockowo metalowej po roku 1989 nie da się postrzegać ani oceniać nie uwzględniając Acid Drinkers, grupy, która od zawsze rozdawała karty na krajowej scenie, dotarła do setek tysięcy fanów, zagrała ponad 500 koncertów i zainspirowała setki zespołów. W pierwszej połowie lat 90. trudno było znaleźć fana ciężkich dźwięków, który nie znałby "Kwasożłopów". Gdy dojrzeli i okrzepli zaserwowali fanom dwie bardzo ważne, jeśli nie najważniejsze pozycje w dyskografii - "Vile Vicious Vision" i "Infernal Connection". Ten drugi uważany jest do dziś za opus magnum Acid Drinkers i pomnik polskiego thrash metalu. Zespołu nie opuszczało poczucie humoru, ani rewelacyjna forma, której owocem były przyznane Acidom Fryderyki w latach 1998, 2000 i 2004 w kategorii ‘najlepszy zespół hard & heavy’. Po czterech latach od ukazania się "Rock Is Not Enough" zespół potwierdził, że rock to dla nich zbyt mało i wydał "Verses Of Steel" - najcięższy album wśród dotychczasowych dokonań.

Informujemy również, że ruszyła już oficjalna strona Festiwalu: www.omfestival.pl. Już niebawem pojawią się informacje o kolejnych gwiazdach OMF.

Karnety trzydniowe w cenach 190 zł - bez pola namiotowego  oraz 210 zł. - z polem namiotowym dostępne w wyłącznie w sieci Eventim.

Stodoła

Open Mind Festival Teaser i Behemoth - Ov Fire And The Void

|
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj