Behemoth, Ill Niño i Acid Drinkers na Open Mind Festival

26 kwietnia 2010 Koncerty
Klub Stodoła ma przyjemność ogłosić kolejne zespoły, po The Cult, które wystąpią podczas pierwszej edycji Open Mind Festival w Szczytnie w dniach 12-14 sierpnia. Swój udział w festiwalu potwierdzili: Behemoth, Ill  Niño i Acid Drinkers.

Klub Stodoła ma przyjemność ogłosić kolejne zespoły, po The Cult, które wystąpią podczas pierwszej edycji Open Mind Festival w Szczytnie w dniach 12-14 sierpnia. Swój udział w festiwalu potwierdzili: Behemoth, Ill  Niño i Acid Drinkers.

Behemoth to jedna z najbardziej znanych na świecie polskich grup, deathmetalowych i zarazem jedyny polski zespół, któremu udało się trafić na listę "Billboardu", prestiżowego amerykańskiego magazynu muzycznego. Na swoim koncie mają jedenaście pełnowymiarowych albumów. Płytą, która jako pierwsza została wydana na całym świecie była, "Thelema 6" (2001), a każda kolejna potwierdzała ich klasę i zdobywała im międzynarodowe uznanie. Behemoth grał na najbardziej liczących się metalowych festiwalach, a ich muzykę mieli okazję poznać mieszkańcy m.in. Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Rosji, Portugalii i Norwegii. Pisały o nich renomowane zagraniczne magazyny, takie jak "New York Times", "Revolver", "Decibel" czy "Kerrang!". Zespół był nominowany do wielu nagród i zdobył m.in. Metal Hammer Golden Gods, Fryderyka, czy nagrody w plebiscytach magazynów Gitarzysta i Terrorizer.

Ill Niño to amerykańska grupa grająca połączenie nu metalu, metalu alternatywnego i metalcore. Zespół powstał jako El Niño w 1999 roku z inicjatywy Dave`a Chaverriego, muzyka znanego z występów w grupie Pro-Pain. W 2001 roku grupa wydała swój debiutancki krążek zatytułowany "Revolution/Revolucion", który sprzedał się w 350 tysiącach egzemplarzy. Kolejne dwa lata grupa spędziła w trasie koncertowej m.in. u boku P.O.D. czy Soulfly. Łącznie grupa ma na koncie cztery albumy studyjne. Późnym latem tego roku ukaże się kolejna płyta zespołu zatytułowana "Around the Horizon"

Polskiej sceny rockowo metalowej po roku 1989 nie da się postrzegać ani oceniać nie uwzględniając Acid Drinkers, grupy, która od zawsze rozdawała karty na krajowej scenie, dotarła do setek tysięcy fanów, zagrała ponad 500 koncertów i zainspirowała setki zespołów. W pierwszej połowie lat 90. trudno było znaleźć fana ciężkich dźwięków, który nie znałby "Kwasożłopów". Gdy dojrzeli i okrzepli zaserwowali fanom dwie bardzo ważne, jeśli nie najważniejsze pozycje w dyskografii - "Vile Vicious Vision" i "Infernal Connection". Ten drugi uważany jest do dziś za opus magnum Acid Drinkers i pomnik polskiego thrash metalu. Zespołu nie opuszczało poczucie humoru, ani rewelacyjna forma, której owocem były przyznane Acidom Fryderyki w latach 1998, 2000 i 2004 w kategorii ‘najlepszy zespół hard & heavy’. Po czterech latach od ukazania się "Rock Is Not Enough" zespół potwierdził, że rock to dla nich zbyt mało i wydał "Verses Of Steel" - najcięższy album wśród dotychczasowych dokonań.

Informujemy również, że ruszyła już oficjalna strona Festiwalu: www.omfestival.pl. Już niebawem pojawią się informacje o kolejnych gwiazdach OMF.

Karnety trzydniowe w cenach 190 zł - bez pola namiotowego  oraz 210 zł. - z polem namiotowym dostępne w wyłącznie w sieci Eventim.

Stodoła

Open Mind Festival Teaser i Behemoth - Ov Fire And The Void

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu