Metal Hammer Festival 2010

12 sierpnia 2010 Koncerty
W piątek 27 sierpnia w katowickim Spodku odbędzie się piąta edycja Metal Hammer Festival. Gwiazdą imprezy będzie amerykańska formacja Korn. Na scenie pojawią się między innymi Katatonia, Opeth i Riverside.

Votum został założony w 2003 r. Trzy lata później grupa nagrała zawierający trzy utwory, polskojęzyczny singel "Jestem", który został następnie wydany z czasopismem Heavy Metal Pages. Po zmianach mających miejsce rok po wydaniu singla (wzbogacenie składu o nowego basistę, dojście klawiszowca) muzyka Votum oddaliła się od pierwotnej, heavymetalowej stylistyki i przybrała bardziej progresywny charakter. 23 listopada 2009 roku miała miejsce premiera drugiego, również koncepcyjnego, albumu zespołu: "Metafiction", natomiast premiera międzynarodowa albumu odbyła się 25.04.2010. Muzyka tworzona przez Votum jest połączeniem klasycznego heavy metalu oraz elementów zaczerpniętych z cięższych odmian tego rodzaju brzmień z rockiem progresywnym. Zespół nie stroni również od elementów akustycznych i ballad.

Jurojin powstał w 2008 r. W szeregach formacji znajduje się rockowy wokalista, jazzowy basista, metalowy gitarzysta oraz muzyk grający na indyjskich bębenkach. Na początku lipca ukazał się debiutancki krążek grupy "The Living Measure of Time", który już okrzyknięty został jednym z najlepszych tegorocznych debiutów nie tylko w Wielkie Brytanii, ale i na polskim rynku. W dokonaniach grupy elementy rockowo - metalowe mieszają się z alternatywą, muzyką progresywną, wschodnią egzotyką i  przyprawione są szczyptą jazzu, tworząc unikatowy i ekscytujący kolaż dźwięków.

Katatonia pojawi się w Polsce w ramach trasy promującej najnowszy album grupy - "Night Is The New Day", który swoją premierę miał na początku listopada, zeszłego roku. Grupa dała już dwa fenomenalne koncerty w naszym kraju w tym roku, na przełomie marca i kwietnia zespół wystąpił w krakowskiej Rotundzie i w warszawskiej Stodole, obydwa koncerty zostały wyprzedane.

Pain of Salvation to szwedzka grupa grająca metal progresywny. Powstała w 1984 r., kiedy to wokalista/gitarzysta Daniel Gildenlöw założył zespół Reality w wieku zaledwie 11 lat. Jesienią 1987 roku Pain of Salvation zakwalifikowali się do "Swedish Annual Music Contest "Rock-SM" jako najmłodsi uczestnicy konkursu w historii. Daniel Gildenlöw otrzymał również nagrodę w kategorii "najlepszy wokalista". W tym samym roku pojawił się pierwszy album grupy - "Entropia". I tak kariera grupy nabrała tempa. Powstają nowe płyty bardzo dobrze przyjmowane na całym świecie. W maju premierę miał ostatni album "Road Salt One", a na październik zapowiadana jest druga część tego wydawnictwa - "Road Salt Two". Projekt ten to najbardziej emocjonalne dzieło Szwedów, a muzycznie nawiązuje do rockowej stylistyki lat 70. Zespół pojawi się w Polsce na jedynym koncercie promującym to wydawnictwo.

Riverside będzie przedstawicielem polskiej sceny muzycznej na Festiwalu. Będzie to jeden z dwóch koncertów, jakie grupa da tego lata w Polsce.

Opeth zaprezentowali się nam podczas europejskiej trasy - 21 marca 2009 r. zespół wystąpił na wyprzedanym koncercie w warszawskiej Stodole, 30 września zagrał zś w bydgoskiej Hali Łuczniczka. Teraz czas na Metal Hammer Festival 2010.

Godziny koncertów:

13.30 - Votum
14.20 - Jurojin
15.10 - Katatonia
16.35 - Pain Of Salvation
17.45 - Riverside
19.00 - Opeth
21.00 - Korn
 
Bilety na Mateal Hammer Festival 2010 można kupować w sieci Eventim. Organizatorzy przypominają również o trwającej jeszcze promocji: przy zamówieniu min. 10 biletów, 1 bilet dodany zostanie gratisowo, 20 biletów 2 gratis, 30 biletów 3 gratis itd. Grupowe zamówienia biletów można realizować wyłącznie pod adresem: office1@metalmind.com.pl

Opeth - Porcelain Heart

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu