Jose Carreras w blasku zimnych ogni

09 lipca 2010 Koncerty
Dziesięć tysięcy zimnych ogni rozbłyśnie na toruńskiej Motoarenie podczas koncertu Jose Carrerasa. Wszystko w trakcie niezapomnianego przeboju z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie - "Amigos para siempre".  W ten sposób toruński koncert nawiąże klimatem do największych tego typu imprez muzycznych na świecie.

Dziesięć tysięcy zimnych ogni rozbłyśnie na toruńskiej Motoarenie podczas koncertu Jose Carrerasa. Wszystko w trakcie niezapomnianego przeboju z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie - "Amigos para siempre".  W ten sposób toruński koncert nawiąże klimatem do największych tego typu imprez muzycznych na świecie.

W trakcie koncertu, który odbędzie się 31 lipca, Jose Carreras wykona zarówno największe przeboje operowe, jak i utwory z popularnych musicali. Zaśpiewa też pieśni hiszpańskie, włoskie i neapolitańskie. Czymś wyjątkowym będzie wykonanie utworu "Amigos para siempre", który wielką popularność na całym świecie zyskał przy okazji Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

I właśnie przy okazji tego utworu organizatorzy koncertu szykują niespodziankę. - Uczestnicy koncertu otrzymają od nas zimne ognie. Po wejściu na stadion będzie je można odnaleźć na każdym siedzisku. I w tym momencie chcielibyśmy fanów muzyki poprosić o współpracę. Chodzi o to, by wszyscy wspólnie zapalili zimne ognie właśnie podczas utworu "Amigos para siempre". Wtedy na stadionie wytworzy się niepowtarzalny klimat. Coś co pozostanie w pamięci zarówno samego artysty jak i zgromadzonej publiczności - tłumaczy Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu.

- Aby efekt był jak najlepszy, ważne jest to, by wszyscy poczekali z zapaleniem zimnych ogni właśnie do tej piosenki.  Z tego co wiem, zostanie ona wykonana pod koniec koncertu. A myślę, że warto wykazać cierpliwość, bo efekt może zapierać dech w piersiach - dodaje Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM.

Wspólne akcje publiczności w trakcie koncertów w Polsce to nie nowość. Wystarczy przypomnieć chociażby ubiegłoroczny koncert grupy U2. Wówczas każdy, kto posiadał bilet na trybuny, zabierał ze sobą coś białego (chusty, kartki papieru lub ręczniki ), każdy kto miał bilet na płytę stadionu - coś czerwonego. Akcja rozpoczęła się wraz z pierwszym taktem - "New Year's Day" - utworu poświęconego Solidarności i Lechowi Wałęsie. Wówczas to chusty, koszulki, kartki i inne białe i czerwone akcesoria wzniesione nad głowami fanów sprawiły, że Stadion Śląski stał się olbrzymią polską flagą. Z kolei w trakcie koncertu grupy Scorpions w 2008 roku w Ostrowie Wielkopolskim fani muzyki zapalili zimne ognie podczas dwóch ballad śpiewanych przez niemiecką grupę - "Send me and Angel" oraz "Wind of Change".

- Raz jeszcze zachęcam wszystkich do współpracy. Jako organizatorzy robimy wszystko, by koncert na długo zapadł w pamięci publiczności, która pojawi się na Motoarenie. W tym przypadku jednak potrzebne jest współdziałanie ze strony widzów. Wierzę, że ta niecodzienna akcja zakończy się sukcesem - dodaje Michał Zaleski, prezydent Torunia.

Bilety na koncert Jose Carrerasa można kupować za pośrednictwem strony: Ticketpro.pl oraz w sieci salonów Empik i Media Markt na terenie całego kraju. Z kolei szczegóły dotyczące koncertu można odnaleźć na stronie: www.carreras.pl.

Amigos para Siempre

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu