Jose Carreras w blasku zimnych ogni

Jose Carreras w blasku zimnych ogni

Koncerty

Dodano: 9 lipiec 2010
Dziesięć tysięcy zimnych ogni rozbłyśnie na toruńskiej Motoarenie podczas koncertu Jose Carrerasa. Wszystko w trakcie niezapomnianego przeboju z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie - "Amigos para siempre".  W ten sposób toruński koncert nawiąże klimatem do największych tego typu imprez muzycznych na świecie.

Dziesięć tysięcy zimnych ogni rozbłyśnie na toruńskiej Motoarenie podczas koncertu Jose Carrerasa. Wszystko w trakcie niezapomnianego przeboju z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie - "Amigos para siempre".  W ten sposób toruński koncert nawiąże klimatem do największych tego typu imprez muzycznych na świecie.

W trakcie koncertu, który odbędzie się 31 lipca, Jose Carreras wykona zarówno największe przeboje operowe, jak i utwory z popularnych musicali. Zaśpiewa też pieśni hiszpańskie, włoskie i neapolitańskie. Czymś wyjątkowym będzie wykonanie utworu "Amigos para siempre", który wielką popularność na całym świecie zyskał przy okazji Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

I właśnie przy okazji tego utworu organizatorzy koncertu szykują niespodziankę. - Uczestnicy koncertu otrzymają od nas zimne ognie. Po wejściu na stadion będzie je można odnaleźć na każdym siedzisku. I w tym momencie chcielibyśmy fanów muzyki poprosić o współpracę. Chodzi o to, by wszyscy wspólnie zapalili zimne ognie właśnie podczas utworu "Amigos para siempre". Wtedy na stadionie wytworzy się niepowtarzalny klimat. Coś co pozostanie w pamięci zarówno samego artysty jak i zgromadzonej publiczności - tłumaczy Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu.

- Aby efekt był jak najlepszy, ważne jest to, by wszyscy poczekali z zapaleniem zimnych ogni właśnie do tej piosenki.  Z tego co wiem, zostanie ona wykonana pod koniec koncertu. A myślę, że warto wykazać cierpliwość, bo efekt może zapierać dech w piersiach - dodaje Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM.

Wspólne akcje publiczności w trakcie koncertów w Polsce to nie nowość. Wystarczy przypomnieć chociażby ubiegłoroczny koncert grupy U2. Wówczas każdy, kto posiadał bilet na trybuny, zabierał ze sobą coś białego (chusty, kartki papieru lub ręczniki ), każdy kto miał bilet na płytę stadionu - coś czerwonego. Akcja rozpoczęła się wraz z pierwszym taktem - "New Year's Day" - utworu poświęconego Solidarności i Lechowi Wałęsie. Wówczas to chusty, koszulki, kartki i inne białe i czerwone akcesoria wzniesione nad głowami fanów sprawiły, że Stadion Śląski stał się olbrzymią polską flagą. Z kolei w trakcie koncertu grupy Scorpions w 2008 roku w Ostrowie Wielkopolskim fani muzyki zapalili zimne ognie podczas dwóch ballad śpiewanych przez niemiecką grupę - "Send me and Angel" oraz "Wind of Change".

- Raz jeszcze zachęcam wszystkich do współpracy. Jako organizatorzy robimy wszystko, by koncert na długo zapadł w pamięci publiczności, która pojawi się na Motoarenie. W tym przypadku jednak potrzebne jest współdziałanie ze strony widzów. Wierzę, że ta niecodzienna akcja zakończy się sukcesem - dodaje Michał Zaleski, prezydent Torunia.

Bilety na koncert Jose Carrerasa można kupować za pośrednictwem strony: Ticketpro.pl oraz w sieci salonów Empik i Media Markt na terenie całego kraju. Z kolei szczegóły dotyczące koncertu można odnaleźć na stronie: www.carreras.pl.

Amigos para Siempre

Zobacz też:

Black Record Store
Audio Video Show 2017
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>LURA</span> Heranca

LURA Heranca

<span>TONY ALLEN</span> A Tribute to Art Blakey and the Jazz Messengers

TONY ALLEN A Tribute to Art Blakey and the Jazz Messengers

<span>GREGG ALLMAN</span> Southern Blood

GREGG ALLMAN Southern Blood

<span>CZESŁAW NIEMEN</span> Niemen vol. 1 vol. 2

CZESŁAW NIEMEN Niemen vol. 1 vol. 2

<span>STUART MCCALLUM & MIKE WALKER</span> The Space Between

STUART MCCALLUM & MIKE WALKER The Space Between

<span>MORTEN SCHANTZ</span> Godspeed

MORTEN SCHANTZ Godspeed

<span>VAN MORRISON</span> Roll With The Punches

VAN MORRISON Roll With The Punches

<span>VERNERI POHJOLA</span> Pekka

VERNERI POHJOLA Pekka

 

 

Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio