Open Mind Festival: Corruption przed The Cult

19 lipca 2010 Koncerty
12 sierpnia w warszawskim klubie Stodoła rozpoczyna się Open Mind Festival. Tego dnia w zagra zespół The Cult. Wiadomo, kto pojawi się przed nim - będzie to rodzima formacja Corruption.

Zespół Corruption został założony 1991 roku i składał się wtedy z czterech muzyków: P. Horne (wokal), Chicken (gitara), Anioł (bas), Melon (perkusja). Swoją działalność rozpoczął od licznych koncertów. W maju następnego roku nagrał pierwsze studyjne demo "The Ultra-Florescence", które wzbudziło zainteresowanie Carnage Records. Latem `93 Corruption wzięli udział w szóstej edycji festiwalu S'THRASH'YDŁO obok takich zespołów jak Asphyx (Holandia), Temperance (Szwecja), Proton Burst (Francja), Violent Dirge, Hazael, Geisha Goner. Promo "Dawn Of Sullen Oratory", sprawiło, że zespołem zainteresowała się wytwórnia Sick Records, efektem czego był kontrakt płytowy. W styczniu 1995 r. miała premierę debiutancka płyta zespołu pt. "Ecstasy". Na przełomie listopada i grudnia 1995 r. Corruption zarejestrowali w Spaart Studio nowy materiał zatytułowany "Bacchus Songs".

W czerwcu 1996 r. po dwuletnim oczekiwaniu "Ecstasy" ukazała się na CD w Polsce i na Zachodzie. W sierpniu tego samego roku zespół wziął udział w ósmej edycji festiwalu Shark Attaca, a w listopadzie nastąpiła premiera MC "Bacchus Songs". Wydawcą była niezależna wytwórnia Negative Records. Album otrzymał bardzo dobre recenzje w takich czasopismach jak: "Brum", "Tylko Rock", "Metal Hammer".

Na początku 2003 roku Corruption wystąpił jako gość specjalny na warszawskich koncertach grupy Soufly oraz Paula Di Anno, zagrał na Metalmanii (1995 i 2006) oraz Przystanku Woodstock. Energetyczny występ Corruption, rejestrowany przez telewizję, został świetnie przyjęty przed publikę. W tym samym roku zespół zagrał ponadto wiele koncertów promocyjnych, m. in. w katowickim Spodku przed Deep Purple.

Były to dobre prognozy przed ukazaniem się pierwszego w historii zespołu DVD: "Hellectrify Yourself". 17 marca 2007 zespół zwyciężył w polskiej edycji konkursu Wacken Metal Battle, co dało mu przepustkę do występu na największym festiwalu metalowym na świecie odbywającym się w niemieckiej miejscowości Wacken pod Hamburgiem. 2 czerwca 2007 na wyraźne życzenie kultowej brytyjskiej formacji Orange Goblin, Corruption wystąpili jako gość specjalny na ich koncercie we wrocławskim klubie Firlej. W lipcu natomiast miała miejsce telewizyjna (MTV) i internetowa premiera teledysku Corruption do utworu "Lucy Fair". 3 sierpnia 2007 Corruption zagrali na Wacken Opan Air, zajmując drugie miejsce w finale Wacken Metal Battle. Do zwycięstwa zabrakło im tylko jednego punktu.

Obecnie zespół przygotował nowy album zatytułowany "Bourbon River Bank". Następcę płyty "Virgins Milk" (2005) muzycy zarejestrowali i zmiksowali w opalenickim studio "Perlazza" pod czujnym okiem Przemka "Perły" Wejmanna. Nowym wydawcą zespołu została firma Mystic Production (Behemoth, Czesława Śpiewa, Gaba Kulka, Black River, Virgin Snatch, Coma). Polska premiera płyty miała miejsce 9 marca 2010 roku.

W marcu Corruption zagrali trasę koncertową, podczas której odwiedzili 12 miast w całej Polsce. Płytę promują dwa teledyski do utworów "Addicts, Lovers and Bullshitters" i "Devileiro". 17 maja album ukazał się w Europie, a 10 sierpnia płyta będzie mieć premierę w Stanach Zjednoczonych.

Skład zespołu:

Rufus - wokal
Anioł - bas
Erol - gitara
Opath - gitara
Melon - perkusja

materiały prasowe

Corruption - Lucy Fair

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu