Open Mind Festival: Corruption przed The Cult

Open Mind Festival: Corruption przed The Cult

Koncerty

Dodano: 19 lipiec 2010
12 sierpnia w warszawskim klubie Stodoła rozpoczyna się Open Mind Festival. Tego dnia w zagra zespół The Cult. Wiadomo, kto pojawi się przed nim - będzie to rodzima formacja Corruption.

Zespół Corruption został założony 1991 roku i składał się wtedy z czterech muzyków: P. Horne (wokal), Chicken (gitara), Anioł (bas), Melon (perkusja). Swoją działalność rozpoczął od licznych koncertów. W maju następnego roku nagrał pierwsze studyjne demo "The Ultra-Florescence", które wzbudziło zainteresowanie Carnage Records. Latem `93 Corruption wzięli udział w szóstej edycji festiwalu S'THRASH'YDŁO obok takich zespołów jak Asphyx (Holandia), Temperance (Szwecja), Proton Burst (Francja), Violent Dirge, Hazael, Geisha Goner. Promo "Dawn Of Sullen Oratory", sprawiło, że zespołem zainteresowała się wytwórnia Sick Records, efektem czego był kontrakt płytowy. W styczniu 1995 r. miała premierę debiutancka płyta zespołu pt. "Ecstasy". Na przełomie listopada i grudnia 1995 r. Corruption zarejestrowali w Spaart Studio nowy materiał zatytułowany "Bacchus Songs".

W czerwcu 1996 r. po dwuletnim oczekiwaniu "Ecstasy" ukazała się na CD w Polsce i na Zachodzie. W sierpniu tego samego roku zespół wziął udział w ósmej edycji festiwalu Shark Attaca, a w listopadzie nastąpiła premiera MC "Bacchus Songs". Wydawcą była niezależna wytwórnia Negative Records. Album otrzymał bardzo dobre recenzje w takich czasopismach jak: "Brum", "Tylko Rock", "Metal Hammer".

Na początku 2003 roku Corruption wystąpił jako gość specjalny na warszawskich koncertach grupy Soufly oraz Paula Di Anno, zagrał na Metalmanii (1995 i 2006) oraz Przystanku Woodstock. Energetyczny występ Corruption, rejestrowany przez telewizję, został świetnie przyjęty przed publikę. W tym samym roku zespół zagrał ponadto wiele koncertów promocyjnych, m. in. w katowickim Spodku przed Deep Purple.

Były to dobre prognozy przed ukazaniem się pierwszego w historii zespołu DVD: "Hellectrify Yourself". 17 marca 2007 zespół zwyciężył w polskiej edycji konkursu Wacken Metal Battle, co dało mu przepustkę do występu na największym festiwalu metalowym na świecie odbywającym się w niemieckiej miejscowości Wacken pod Hamburgiem. 2 czerwca 2007 na wyraźne życzenie kultowej brytyjskiej formacji Orange Goblin, Corruption wystąpili jako gość specjalny na ich koncercie we wrocławskim klubie Firlej. W lipcu natomiast miała miejsce telewizyjna (MTV) i internetowa premiera teledysku Corruption do utworu "Lucy Fair". 3 sierpnia 2007 Corruption zagrali na Wacken Opan Air, zajmując drugie miejsce w finale Wacken Metal Battle. Do zwycięstwa zabrakło im tylko jednego punktu.

Obecnie zespół przygotował nowy album zatytułowany "Bourbon River Bank". Następcę płyty "Virgins Milk" (2005) muzycy zarejestrowali i zmiksowali w opalenickim studio "Perlazza" pod czujnym okiem Przemka "Perły" Wejmanna. Nowym wydawcą zespołu została firma Mystic Production (Behemoth, Czesława Śpiewa, Gaba Kulka, Black River, Virgin Snatch, Coma). Polska premiera płyty miała miejsce 9 marca 2010 roku.

W marcu Corruption zagrali trasę koncertową, podczas której odwiedzili 12 miast w całej Polsce. Płytę promują dwa teledyski do utworów "Addicts, Lovers and Bullshitters" i "Devileiro". 17 maja album ukazał się w Europie, a 10 sierpnia płyta będzie mieć premierę w Stanach Zjednoczonych.

Skład zespołu:

Rufus - wokal
Anioł - bas
Erol - gitara
Opath - gitara
Melon - perkusja

materiały prasowe

Corruption - Lucy Fair

Zobacz też:

Black Record Store
Audio Video Show 2017
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>GARY PEACOCK TRIO</span> Tangents

GARY PEACOCK TRIO Tangents

<span>GARY BURTON</span> Live in Olympia, 1976

GARY BURTON Live in Olympia, 1976

<span>LURA</span> Heranca

LURA Heranca

<span>TONY ALLEN</span> A Tribute to Art Blakey and the Jazz Messengers

TONY ALLEN A Tribute to Art Blakey and the Jazz Messengers

<span>GREGG ALLMAN</span> Southern Blood

GREGG ALLMAN Southern Blood

<span>CZESŁAW NIEMEN</span> Niemen vol. 1 vol. 2

CZESŁAW NIEMEN Niemen vol. 1 vol. 2

<span>STUART MCCALLUM & MIKE WALKER</span> The Space Between

STUART MCCALLUM & MIKE WALKER The Space Between

<span>MORTEN SCHANTZ</span> Godspeed

MORTEN SCHANTZ Godspeed

 

 

Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio