Koncertowa Jesień w Poznaniu

12 sierpnia 2010 Koncerty
W środę 22 września rozpoczyna się Koncertowa Jesień w Poznaniu. Jako pierwszy na scenie pojawi się Earl Greyhound. Rockowe trio z Nowego Jorku wystąpi w klubie Dragon.

Love Amongst Ruin to druga formacja, która zaprezentuje się przed poznańską publicznością. Zespół, którego liderem jest Steve Hewitt - były perkusista legendarnego Placebo - zagra 28 września w Eskulapie. Grupa promować będzie swój krążek, który już teraz zyskał miano najbardziej wyczekiwanego debiutu roku.

5 października w Eskulapie zagrają legendy punk-rocka z Niemiec - Die Toten Hosen. Zespół kierowany przez charyzmatycznego wokalistę Campino wystąpi w Polsce tuż po premierze płyty "The Best Of" wydanej tylko dla polskich fanów.

Kilka dni później, 10 października, przed publicznością klubu "Pod Minogą" zaprezentują się krakowska pop-punkowa grupa CF98 i warszawiacy z The Black Tapes. CF98 wystąpi w ramach trasy promującej świetnie przyjęty nowy krążek "Nic Do Stracenia".

Kolejnymi artystami, którzy wystąpią podczas Koncertowej Jesieni będą fińscy wiolonczeliści z Apocalyptiki. Mistrzowie łączenia metalu i muzyki klasycznej zagrają 22 października w Eskulapie, promując swoje najświeższe wydawnictwo "7th Symphony".

Dzień później (23 października) w Arenie swój występ zapowiedział Kult – jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka. Twórcy legendarnych już płyt "Tata Kazika" i "Posłuchaj to do Ciebie" są uważani za najlepszy koncertowy zespół na polskiej scenie muzycznej.

Happysad to następny zespół, który pojawi się jesienią w Poznaniu. 5 listopada formacja da koncert w Eskulapie.
Kolejna grupa, która zaprezentuje się przed publicznością klubu Eskulap to Coma, ze swoim najnowszym wydawnictwem anglojęzycznym "Excess", które to ukaże się w całej Europie w październiku. Formacja stworzona i kierowana przez Piotra Roguckiego wystąpi 6 listopada.

10 listopada, również w Eskulapie, zagrają Muchy – najważniejsza formacja młodego pokolenia na rockowej scenie. Koncert będzie kontynuacją trasy promującej doskonale przyjęty album "Notoryczni debiutanci".

Na wyjątkowym koncercie w klubie SQ wystąpi gwiazda wytwórni Warp - Jamie Lidell. Artysta uważany za jednego z większych soulowych wykonawców na świecie pojawi się w Poznaniu 12 listopada z najnowszym albumem "Compass".

Następni artyści , których będziemy mogli usłyszeć jesienią to grupa Buldog - formacja założona przez Kazika Staszewskiego, którego zastąpił były wokalista grupy Akurat - Tomasz Kłaptocz. Zespół zagra 13 listopada w klubie Blue Note promując tegoroczny album "Chrystus Miasta".

Tego samego dnia (13 listopada) w Eskulapie wystąpi Shrinebuilder – wspólny projekt muzyków uważanych za gigantów na scenie metalowej. Formację tworzą Robert Scott "Wino" Weinrich, Scott Kelly (Neurosis), Al Cisneros (Sleep) oraz Dale Crover (Melvins). Debiutancki krążek grupy ukazał się latem 2009 roku.

Kolejna formacja, która zaprezentuje się jesienią to Acid Drinkers ze swoją nową płytą  "Fishdick Zwei - The Dick Is Rising Again". Album stanowi kontynuację wydanego w 1994 roku "Fishdick", na którym znalazły się covery utworów innych wykonawców.  Acid Drinkers zagrają 14 listopada w Eskulapie.

25 listopada przed publicznością klubu Eskulap wystąpi zespół Kim Nowak. Nowy projekt braci Waglewskich – Fisza i Emade zaprezentuje materiał z rockowego krążka.

Dzień później (26 listopada) na wyczekiwanym koncercie zaprezentują się poznańskie Strachy na Lachy. Zespół kierowany przez legendarnego  Grabaża zagra w Eskulapie. Ostatni album zespołu to zeszłoroczna "Dodekafonia" ciesząca się uznaniem prasy muzycznej i fanów.

Przed ostatnim artystą, który pojawi się w ramach Koncertowej Jesieni  będzie wirtuoz polskiej sceny hip-hopowej – O.S.T.R. 3 grudnia Ostrego będziemy mogli zobaczyć w klubie Eskulap.

Cykl występów zwieńczy koncert Ani Dąbrowskiej, który odbędzie się 5 grudnia w Eskulapie. Jedna z najbardziej uzdolnionych artystek młodego pokolenia będzie promować swoje najnowsze wydawnictwo "Ania Movie" czyli płytę, na której z sukcesem mierzy się z filmowymi piosenkami takimi jak "Sounds Of Silence" Simona & Garfunkela czy "Strawberry Fields Forever" z repertuaru The Beatles.

Do sprzedaży trafiły już bilety na koncerty Love Amongst Ruin, Die Toten Hosen i Apocalyptica . Można je kupować za pośrednictwem eventim.pl, ticketpro.pl, ticketonline.pl, ticketstore.pl oraz w poznańskich punktach : CIM, Rock Long Luck, Carton Shop, Gazeta Cafe, klub Eskulap.

Pełna lista koncertów przedstawia się następująco:

22.09 Earl Greyhound / Dragon
28.09 Love Amongst Ruin / Eskulap
05.10 Die Toten Hosen  / Eskulap
10.10 CF98 i The Black Tapes / Pod Minogą
22.10 Apocalyptica / Eskulap
23.10 Kult / Arena
05.11 Happysad / Eskulap
06.11 Coma / Eskulap
10.11 Muchy / Eskulap
12.11 Jamie Lidell / SQ
13.11 Buldog / Blue Note
13.11 Shrinebuilder / Eskulap
14.11 Acid Drinkers / Eskulap
25.11 Kim Nowak / Eskulap
26.11 Strachy na Lachy / Eskulap
03.12 O.S.T.R. / Eskulap
05.12 Ania Dąbrowska / Eskulap

Ania Dąbrowska - Bang Bang

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu