Jeremy Colson, Krzysztof Misiak i Filip Sojka na Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym

31 sierpnia 2010 Koncerty
Jeremy Colson, Krzysztof Misiak i Filip Sojka wystąpią w ramach 19. Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest. Koncerty odbędą się w Gliwicach i Opolu.

Koncerty:
23.10.2010 - Gliwice, Ruiny Teatru, godz. 19:00
24.10.2010 - Opolu, Filharmonia Opolska, godz. 19:00

Jeremy Colson jest nowoczesnym i bardzo utalentowanym muzykiem, który technicznie miesza mentalność rocka i punka. Swoją podróż muzyczną, która okazała się dla niego sposobem na życie, rozpoczął w wieku 13 lat. W 2001 roku został muzykiem w zespole Apartament 26 i swoją grą rozkołysał Ozzfest. Po krótkim czasie grał już z Michael Schenker Group - niemieckim zespołem rockowym, a później rozpoczął współpracę z Martim Friedmanen, z którym nagrał progresywny rockowy album. W 2002 r. Jeremy Colson spotkał się z Stevem Vaiem i po kilku wspólnych koncertach współpracował z nim w studio przy nowej płycie. Steve Vai sam opisuje go jako jednego ze swoich ulubionych muzyków, którzy to co robią - robią dobrze.

Krzysztof Misiak to gitarzysta, kompozytor, muzyk. Rozwija swoje własne projekty, których wspólnym mianownikiem jest wymyślony przez niego styl "Hate Jazz". Lider zespołu S.O.S. K. Laureat pierwszego miejsca w kategorii NAJLEPSZY GITARZYSTA ROCK w plebiscycie czytelników magazynu GITARA I BAS + BĘBNY w roku 2004 (Gitarowy Top '2004). Współpracował lub grał z artystyczną czołówką sceny rockowej, bluesowej i jazzowej w kraju (i nie tylko) do której należą m.in.: Natalia Kukulska, Wojtek Seweryn, Mietek Jurecki, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański, Wojciech Pilichowski, Piotr Żaczek, Gregg Bissonette, Krystyna Prońko, Siona Neale i wielu innych.

Na gitarze basowej zagra Filip Sojka, muzyk sesyjny, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Znany jest szczególnie ze swojej pracy jako sideman z wieloma polskimi i światowymi wykonawcami różnych gatunków muzycznych. Prowadzi warsztaty instrumentalne w ramach festiwalu Rockowe Ogródki w Płocku. W swoim dorobku artystycznym ma również albumy solowe utrzymane w konwencji fusion, na których często można usłyszeć jego bardziej złożone technicznie kompozycje oraz bardziej solistyczne podejście do gitary basowej (np. "Bad Lieutenant" z płyty Powrót do Gry. Współpracował m.in. z: Kayah, Ewą Bem, Goranem Bregovicem, Mietkiem Szcześniakiem, Markiem Bałatą, Kubą Barachem oraz Leszkiem Możdżerem.

Cena biletu w przedsprzedaży 30/40 zł.

Bilety są już dostępne w Salonach Muzycznych Ragtime i punktach sprzedaży Ticket Portal oraz przed koncertem.

Czytaj cały program Drum Fest 2010

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu