Killfest Tour 2011: Overkill, Heathen i Destruction w Warszawie

09 września 2010 Koncerty
13 marca 2011 w Stodole odbędzie się koncert gigantów thrash metalu, czyli zespołu Overkill. Obok nich na scenie pojawią się Destruction, Healthen i After All, a wszystko to w ramach trasy pod nazwą "Killfest Tour 2011".

Na światowej trasie Overkill będzie promował swój krążek "Irounbound", który miał premierę w styczniu 2010 roku.

Początki tej nowojorskiej formacji sięgają lat 80. Założycielami grupy byli wokalista Bobby "Blitz" Elisworth, basista D.D. Verni i perkusista Rat Skates. W 1982 roku do zespołu dołączył gitarzysta Bobby Gustafson. Po wydaniu płyt demo "Power In Black" i "Rotten To The Core" (1983 r.) zespół podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią Indie Azra, którego efektem była pierwsza wydana EP-ka. Minialbum "Overkill" spotkał się z pochlebną oceną branży jak i coraz bardziej rosnącej rzeszy fanów. Zainteresowanie zespołem dość szybko zwróciło uwagę Johna Zazula, właściciela wytwórni Megaforce Records. Efektem rozmów z Johnem było podpisanie kontraktu i wydanie w październiku 1985 r. debiutanckiej płyty "Feel The Fire"w barwach wytwórni.

Kolejny album Overkill - "Taking Over", ukazał się dwa lata później. Podczas europejskiej trasy promującej krążek grupa wystąpiła również w Polsce na drugiej edycji festiwalu Metalmania, obok zespołów Running Wild i Helloween. Trzecia duża płyta czyli "Under The Influence" ukazała się w 1988 r. i była muzycznie kontynuacją stylistyki podjętej na wcześniejszej płycie. Wydawnictwo zyskało status największego sukcesu komercyjnego grupy. Do dzisiaj sprzedało się przeszło 500,000 egzemplarzy tej płyty. Rok 1989 r. przyniósł czwarta płytę Overkill nazwaną "The Years Of Decay". Odniosła ona olbrzymi sukces, a przez wielu uważana jest za najlepszą w dorobku zespołu.

Po wyczerpującym światowym tourne w składzie grupy zaszły dość ważne zmiany. W zespole pojawili się dwaj nowi muzycy - Merritt Gant i Rob Cannavino, Z ich udziałem w 1991 roku wydana została płyta "Horrorscope". W 1993 roku Sida Falcka rannego w wypadku samochodowym zastąpił Tim Mallare. Efektem tej współpracy był kolejny piąty już album w dorobku zespołu, krążek "I Hear Black". Niespełna rok trzeba było czekać na kolejna płytę. "W.F.O." (Wide Fucking Open) był powrotem do klasycznego, trashowego grania. Był to pierwszy album w całości wyprodukowany przez sam zespół. Podczas trasy promocyjnej zarejestrowany został materiał na pierwszą koncertową płytę wydaną z okazji 10. urodzin formacji.

Przełom lat 90. wzbogacił zespół o jeszcze trzy albumy w ich dyskografii: "From The Underground And Below", "Necroshine" oraz "Bloodletting".

Ostatni album Overkill został wydany w styczniu 2010 roku i nosi tytuł "Ironbound". Zdaniem recenzentów płyta stanowi powrót formacji do jej muzycznych korzeni.

Heathen to metalowa kapela, której początki sięgają 1984 roku. Do swoich inspiracji grupa zalicza takie thrashowe legendy jak Metallica czy Exodus. Pierwszy krążek Heathen ukazał się w 1987 roku, jednak to supportowanie Sepultury kilka lat później przyniosło grupie prawdziwy rozgłos.

Heathen ma na koncie cztery doskonale przyjęte wydawnictwa. Do Polski grupa przyjedzie z promocją ostatniego z nich, które nosi tytuł "The Evolution of Cheos".

 

heathen_max_03

Destruction to kolejna grupa , która wystąpi w ramach trasy "Killfest Tour 2011". Thrashmetalowcy z Niemiec są uznawani obok grup Sodom i Kreator za jedną z niemieckich legend na tej scenie. Zespół w Polsce będzie promował krążek "Day Of Reckoning", którego premiera planowana jest na styczeń 2011 roku.

 

destruction_max_02

After All to pochodzący z Belgii zespół, który działa na rynku muzycznym od roku 1992. W przeciągu tych kilkunastu lat udało im się wydać sześć minialbumów oraz siedem albumów długogrających: "Mercury Rising", "Dead Loss", "Transcendent", "Wander", "The Vermin Breed", "This Violent Decline" oraz wydana w 2009 roku płyta "Cult Of Sin". Utwory After All to mieszanka heavy metalu, thrashu oraz odrobiny deathu. Słychać tu zarówno Megadeth i Slayera, jak i Iced Earth oraz Savatage.

Overkill - Bring Me The Night

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu