Rock In Arena 2011

25 listopada 2010 Koncerty

W sobotę 12 lutego 2011 r w Poznaniu odbędzie się kolejny koncert z cyklu Rock In Arena. W Arenie wystąpią najważniejsze formacje na polskiej rockowej scenie: Myslovitz, Coma, Strachy Na Lachy, Acid Drinkers, Happy Pills oraz Neony.

Rock In Arena 2011 to kontynuacja doskonale przyjętej, wyprzedanej do ostatniego miejsca ubiegłorocznej imprezy. Drugą edycję uświetni występ formacji Myslovitz, która aktualnie pod czujnym producenckim okiem Marcina Borsa pracuje nad nowym albumem, następcą "Happiness is easy" z 2006 roku. Myslovitz to jedna z najważniejszych grup lat dziewięćdziesiątych oraz obecnej dekady. Ich płyty "Z rozmyślań przy śniadaniu", "Miłość w czasach popkultury" czy "Korova Milky Bar" uważane są za szczytowe osiągnięcia polskiego rocka ostatnich lat.

W Arenie zagra także Coma. To bez wątpienia jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych XXI wieku. Wokalista formacji Piotr Rogucki uznawany jest ponadto za jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci na polskiej scenie rockowej. Zespół ma na koncie kilka świetnie przyjętych płyt: "Pierwsze Wyjście z Mroku", "Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii Świętych Znaków", "Hipertrofia" (ta przyniosła Comie trzy Fryderyki - w kategoriach Grupa Roku, Wokalista Roku oraz Album Roku / Rock) oraz wydane w 2010 "Live", "Symfonicznie" oraz "Excess".

Kierowana przez Grabaża Strachy Na Lachy to pierwszy z lokalnych akcentów Rock In Areny. Strachy opromienione otrzymaniem prestiżowej nagrody Mateusza Trójki nadal promują doskonały album "Dodekafonia" uważany za szczytowe osiągnięcie formacji.

Acid Drinkers to egendarna wielkopolska metalowa formacja. Niedawno wydała album "Fishdick zwei", świetnie przyjętą kontynuację płyty "Fishdick". Podobnie jak pierwsza część także "Dwójka" zawiera doskonałe covery piosenek pochodzących z najróżniejszych muzycznych bajek. Krążek promował singiel "Love Shack", przeróbka hitu B-52's, w którym gościnnie zaśpiewała Ania Brachaczek. Na płycie udziela się także Czesław Mozil.

Happy Pills to kolejny poznański zespół, jaki pojawi się w Arenie. To jedna z najciekawszych alternatywnych formacji lat dziewięćdziesiątych. Wydała wówczas świetne płyty "Soft" oraz "Lo-Fi". Współpracowała z legendarnym Schneiderem TM. Grupa rozwiązała się w 2001 krótko po wydaniu albumu "Smile". Wróciła na początku ubiegłego roku z nową wokalistką Natalią Fiedorczuk (Orchid, Pl.otki). Wiosną wydała nowy album "Retrosexual" z premierowym materiałem.

Na Rock In Arena wystąpi także grupa Neony. Wrocławska formacja to laureat nagrody jury tegorocznego Festiwalu w Jarocinie.

Bilety na Rock In Arena, w cenie 69 zł w przedsprzedaży oraz 79 w dniu koncertu, można kupować w punktach: CIM, Rock Long Luck, Gazeta Cafe, Carton Shop, bilety24.pl, ticketpro.pl oraz eventim.pl.

Go-Ahead

Coma - Czas globalnej niepogody

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu