Odjazdy w Katowicach

Odjazdy w Katowicach

Koncerty

Dodano: 30 listopad 2010

Impreza Odjazdy reaktywowana. Już 26 lutego 2011 roku w katowickim Spodku pierwsza po dziesięcioletniej przerwie edycja tego niezwykłego wydarzenia. Zagrają formacje: Myslovitz, Coma, Strachy Na Lachy, Happysad, Muchy oraz CF98.

Myslovitz to jedna z najważniejszych grup lat 90. oraz obecnej dekady. Ich płyty "Z rozmyślań przy śniadaniu", "Miłość w czasach popkultury" czy "Korova Milky Bar" uważane są za szczytowe osiągnięcia polskiego rocka ostatnich lat. Zespół kierowany przez Artura Rojka stworzył niezliczoną ilość przebojów, doskonale sprawdzających się podczas występów na żywo. Koncert w Spodku będzie doskonałą okazję do poznania nowych nagrań Myslovitz w przededniu wydania ich na nowym albumie. Grupa pracuje bowiem nad nowym krążkiem.

W Spodku zagra także Coma. To bez wątpienia jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych XXI wieku. Grupa ma na swoim koncie kilka świetnie przyjętych płyt, m .i n. "Pierwsze Wyjście z Mroku", "Hipertrofia" czy "Live". Ostatni album ukazał się niedawno. Płyta nosi tytuł "Symfonicznie" i jest zapisem koncertu, jaki w ubiegłym roku Coma dała w towarzystwie Orkiestry Symfoników Gdańskich.

Kierowana przez Grabaża Strachy Na Lachy to kolejna gwiazda Odjazdów. Strachy po otrzymaniu prestiżowej nagrody Mateusza Trójki nadal promują doskonały album "Dodekafonia" uważany za szczytowe osiągnięcie formacji.

Happysad to założona w 2001 roku grupa ze Skarżyska-Kamiennej. Muzyka Happysad to regresywny rock dopełniony charakterystycznymi tekstami. W październiku 2009 ukazał się czwarty krążek grupy zatytułowany "Mów Mi Dobrze".

Poznańskie Muchy uważane są za najważniejszą formację młodego pokolenia na rockowej scenie. W 2007 ukazał się ich debiutancki album "Terroromans", który przez branżowe media został uznany za jeden z debiutów dekady. W marcu bieżącego roku miała miejsce premiera drugiego albumu nagrywanego pod czujnym producenckim okiem Marcina Borsa. "Notoryczni debiutanci" powtórzyli sukces pierwszego krążka.

Nowy album pop-punkowej załogi CF98 "Nic Do Stracenia" ukazał się w kwietniu nakładem Anteny Krzyku. To pierwszy polskojęzyczny krążek tej grupy. Został zarejestrowany w studiu Perlazza w Opalenicy na przełomie czerwca i lipca 2009 roku przez Przemysława Wejmana, a zapowiadał ją utwór "Walka Królestw" - deklaracja siły życiowej, wielkiej pasji do muzyki oraz podążania własnymi drogami. Dotąd CF 98 mieli w swoim dorobku trzy płyty długogrające, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem, zarówno fanów, jaki i recenzentów.

Bilety na Odjazdy! kosztują 69/79 zł w przedsprzedaży oraz 79/89 zł w dniu koncertu Można je kupować na stronie ticketpro.pl oraz w punktach Ticketpro (sklepy Saturn, Media Markt oraz salony EMPiK).

Rozpiska koncertów:

14:00 otwarcie bram
15:30 CF98
16:10 Muchy
17:05 Happysad
18:35 Strachy Na Lachy
20:15 Coma
21:45 Myslovitz

Go-Ahead

Myslovitz - Długość dźwięku samotności

Zobacz też:

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
 A Tribute to Art Blakey and the Jazz Messengers

A Tribute to Art Blakey and the Jazz Messengers

<span>GREGG ALLMAN</span> Southern Blood

GREGG ALLMAN Southern Blood

<span>CZESŁAW NIEMEN</span> Niemen vol. 1 vol. 2

CZESŁAW NIEMEN Niemen vol. 1 vol. 2

<span>STUART MCCALLUM & MIKE WALKER</span> The Space Between

STUART MCCALLUM & MIKE WALKER The Space Between

<span>MORTEN SCHANTZ</span> Godspeed

MORTEN SCHANTZ Godspeed

<span>VAN MORRISON</span> Roll With The Punches

VAN MORRISON Roll With The Punches

<span>VERNERI POHJOLA</span> Pekka

VERNERI POHJOLA Pekka

<span>KRZYSZTOF HERDZIN</span> Look Inward

KRZYSZTOF HERDZIN Look Inward

 

 

 
Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio