Koncert KAT w klubie Stodoła

07 stycznia 2011 Koncerty

KAT - legenda sceny trash metalowej niebawem wystąpi w warszawskim klubie Stodoła. Koncert odbędzie się 27 stycznia.

Początek działalności kultowego, najważniejszego polskiego zespołu thrash metalowego datuje się na rok 1980. Do chwili wydania debiutanckiego singla "Ostatni tabor/ Noce Szatana", grupa zdobywała swe szlify podczas sesji nagraniowych dla PR Katowice (dzięki sesji zespół zaistniał na antenie stacji radiowych w kraju), jak również biorąc udział w wielu festiwalach rockowych. Ukoronowaniem tej pracy było zwycięstwo w plebiscycie publiczności na największym w latach 80. i 90. XX w Festiwalu Rockowym Muzyków Młodej Generacji Jarocin 81'.

Popularność singla w mediach zaowocowała dłuższą trasa koncertową u boku brytyjskiej grupy HANOI ROCKS. Zespół zyskuje wtedy znakomite recenzje i nagrywa debiutancki album "Metal and hell" dla belgijskiej firmy Ambush Records (maj 1986 r.) i jej polskiej wersji pt: "666" wydanej przez Klub Płytowy "Razem". Było to prekursorskie wydawnictwo dla polskiego thrash metalu.

KAT nawiązał współpracę z firmą Metal Mind Productions po czym bierze udział w festiwalu Metalmania ("Spodek"- Katowice), wraz z HELLOWEEN, OVERKILL, RUNNING WILD.

Występując jako gwiazda na festiwalu Jarocin 86', KAT zagościł w filmie dla telewizji BBC pt: "My blood, your blood", poświęconemu polskiemu rockowi. W lutym 1987 r. dwukrotnie wystąpił w katowickim Spodku z METALLICĄ. W tym samym roku ukazał się koncertowy album zespołu "38 minutes of life" zawierający zapisy utworów z Metalmanii i koncertów z METALLICĄ.

Kolejna płyta - "Oddech wymarłych światów" wydana w 1989 r. okazała się wyjątkową pozycją w dyskografii zespołu. Znajdują się tu utwory pełne nowatorskich rozwiązań muzycznych i brzmieniowych.

Różnice między muzykami spowodowały dwuletnią przerwę z działalności grupy, jednak w 1992 r. KAT powrócił z płytą "Bastard", dowodząc, że nadal jest prekursorem thrash metalu. Wiosną 1994 r. wydał album "Ballady", który ukazał jego spokojniejsze aczkolwiek niepozbawione zadzioru oblicze. W nagraniu tego materiału gościnnie bierze udział legenda polskiego rocka Józef Skrzek (SBB). Następnie zaś wiele koncertów , spośród których wartym odnotowania jest wspólny listopadowy koncert z MÖTORHEAD w Zabrzu.

1996 to rok, w którym wydany zostaje album monumentalny i podniosły w warstwie muzycznej i mocno osadzony w thrash metalu "Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach". W 1998 r. ukazuje się album "Szydercze zwierciadło" uwieńczony zostaje dużą trasą koncertową.

Ze względu na nagłą śmierć głównego gitarzysty Jacka Regulskiego w 2000 r. zespół zawiesił działalność, powracając w 2003 r. z olbrzymią i owianą sukcesem trasą koncertową zwaną "Kat on tour again". W 2005 r. na Mystic Festival, na którym gościem był IRON MAIDEN, grupa zarejestrowała płytę DVD pt.: "Somewhere in Poland".

Rekonstrukcja KATa okazała się być niezbyt fortunną. Pożądanym stało się przemianowanie zespołu na KAT & RK. Zmiana okazała się sukcesem.

W tym też czasie KAT & RK przygotowywał materiał na swoją nową płytę, poprzedzając ją wydawnictwem DVD "Życie po życiu" (rejestracji koncertu podsumowującej ostatni etap swojej działalności) w Mega Clubie-Katowice (14.04.07) i wieńcząc tym samym trasę koncertową luty – kwiecień 2007 r. Obecnie zespół kończy prace nad swoim nowym albumem, nie zaprzestając swej działalności koncertowej w kraju jak i za granicą.

KAT występuje w następującym składzie:

Roman Kostrzewski - wokal
Ireneusz Loth - perkusja
Piotr Radecki - gitara
Krzysztof Pistelok - gitara
Michal Laksa - bas

Ceny biletów: 37 zł (przedsprzedaż), 44 zł (w dniu koncertu)

Punkty sprzedaży biletów: Kasa klubu Stodoła (22 825 60 31, czynna: pn-pt 9:00-21:00, sob 9:00-14:00) oraz Sklepy Media Markt i Saturn, Bileterie Empik oraz punkty sprzedaży Ticketpro (ticketpro.pl ) i Eventim (eventim.pl) na terenie całego kraju.

Otwarcie drzwi o godz. 19:00.

Klub Stodoła
ul. Batorego 10

KAT - Ostatni Tabor

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu