Proletaryat już 12 lutego we Wrocławiu

Koncerty

Już w najbliższą sobotę 12 lutego w w wrocławskim Klubie Muzycznym Łykend wystąpi Proletaryat.
Dodano: 9 luty 2011

Proletaryat to klasyk polskiego rocka, jeden z najlepszych zespołów „drugiego pokolenia” rodzimej sceny rockowej. To kapela, która w oryginalny sposób połączyła punk rock z metalem tworząc nową, oryginalną muzyczną jakość. Dzięki zaangażowanym tekstom, o których ich autor i wokalista mówi: „Nasze utwory są jak lustra, w których odbija się nasza rzeczywistość”, grupa przez wielu uznawana jest za „głos pokolenia okresu przemian lat 80-tych i 90-tych”.

Proletaryat powstał pod koniec 1987 roku w Pabianicach. W rok później niezależna wytwórnia Kaszana Warsaw Factory wydała ich kasetę „Revolt”, którą przyciągnęli uwagę muzycznej branży. W 1989 roku wystąpili na festiwalu w Jarocinie, gdzie zgarnęli trzy główne nagrody – publiczności, dziennikarzy i organizatorów. W latach 1990-91 ukazały się dwa doskonale przyjęte przez wszystkich albumy: „Proletaryat” i „Proletaryat II”. Właśnie te materiały, zawarty na nich bezkompromisowy przekaz i dziesiątki energetycznych koncertów zapewniły grupie miejsce w ścisłej czołówce polskiej sceny rockowej. Kolejne płyty: „Czarne szeregi” (1993), „IV” (1994), „Zuum” (1996) oraz „Made in USA” (1999) prezentowały coraz to nowe artystyczne oblicza zespołu. Każdy z nich zawierał inną stylistycznie i brzmieniowo muzykę, co budziło kontrowersje wśród fanów, ale nie miało większego wpływu na ich pozycję i popularność. Dzisiaj, mimo że są już żywą legendą, nic nie stracili ze swej witalności, o czym świadczą ich dwa albumy koncertowe, kompilacja „The Best of Proletaryat” oraz ostatni jak do tej pory krążek „Recycling”.

Obecnie zespół intensywnie koncertuje i swoją nową płytę ”Prawda”, która ukazała się we wrześniu ubiegłego roku nakładem Universal Music Polska.

Skład kapeli:

Tomasz Olejnik (wokal)
Wiktor Daraszkiewicz (gitary)
Dariusz Kacprzak (bass)
Robert Hajduk (perkusja)

Jako suport zaprezentuje się zespół Zberny 3000

12.02.11
Klub Muzyczny Łykend
Podwale 37/38, Wrocław
godz.20.00

Ceny biletów:
•25 zł (przedsprzedaż),
•30 zł (w dniu koncertu)

Rezerwacje biletów: bilety@o2.pl

Proletaryat - Ból

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj