Killing Joke i Hunter na Sonisphere Festival 2011

Koncerty

Znamy kolejne gwiazdy Sonisphere Festival 2011. Są nimi Killing Joke i Hunter.
Dodano: 19 luty 2011

Killing Joke powstali w 1979 r. Zespół przeszedł wiele wewnętrznych konfliktów i zmian osobowych – jedynymi stałymi członkami są Jaz Coleman (wokal, klawisze, aranżacje) i Geordie Walker (gitara). W 2008 wszyscy członkowie-założyciele grupy ponownie zwarli jednak szyki.

Do spotkania na pogrzebie Paula Ravena, byłego basisty Killing Joke, Ministry i Prong, Jaz Coleman i Paul Ferguson (perkusja) nie rozmawiali przez blisko 20 lat. Ich pojednanie wyklarowało najbliższe plany zespołu – nowy album oraz światowa trasa koncertowa, która rozpoczęła się w Tokyo we wrześniu 2008 roku. Na wyprzedanych koncertach zespół dawał niesamowite show, które spotkały się z uznaniem krytyki, wiernych fanów i nowych sympatyków.

 

killingjoke_max_01

Silna pozycja Killing Joke w historii rocka została potwierdzona w 2005 roku, kiedy zespół otrzymał od magazynu Kerrang prestiżową nagrodę za całokształt twórczości. Killing Joke zawsze był i będzie czymś więcej niż tylko zespołem

Hunter

Zespół Hunter powstał w Szczytnie w 1985 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Pawła 'Draka' Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza 'Brooza' Sławińskiego. Nazwa grupy pochodzi od tytułu piosenki zespołu Def Leppard "Die Hard The Hunter". Hunter od początku istnienia aktywnie koncertował, również poza granicami kraju.

 

hunter_pl_max

Hunter ma koncie kilka płyt, m.in. "Live", "Medeis", "HellWood". Labirynt Fauna oraz Strasznik. W tej chwili kończy przygotowywać kolejne wydawnictwo DVD zawierające koncert z okazji XXV-lecia istnienia, który został zarejestrowany w warszawskiej „Stodole”. Premiera przewidziana jest na przełomie marca i kwietnia. W planach tego i następnego roku jest również wydawnictwo Unplugged oraz nowy materiał studyjny.

10 czerwca na warszawskim lotnisku Bemowo wystąpią także Iron Maiden, Motörhead i Mastodon.

Ceny biletów:

198 zł – płyta
250 zł – płyta Early Entrance
400 zł – Golden Circle i trybuny
450 zł – Golden Circle Early Entrance
880 zł – VIP

Killing Joke - Eighties i Hunter - Strasznik

|
Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio