Cavalera Conspiracy + Lostbone w Warszawie

13 czerwca 2011 Koncerty

We wtorek 14 czerwca w warszawskim klubie Stodoła odbędzie się koncert Cavalera Conspiracy. Jako support pojawi się grupa Lostbone.

Cavalera Conspiracy powstał po trwającej dekadę ciszy pomiędzy Maxem i Iggorem - braćmi, którzy jako nastolatki w 1984 roku założyli legendarną, pionierską heavy metalową grupę Sepultura. W grudniu 1996 roku (rok wydania krążka "Roots") Max opuścił zespół i stworzył Soulfly, którego siedem albumów zyskało światowy sukces i uznanie. Jego brat pozostał w Sepulturze, z którą wydał jeszcze kilka krążków, zanim odszedł z zespołu w styczniu 2006 roku. Kilka miesięcy później Max i Iggor znów połączyli siły i niespełna dwa lata później świat metalu stanął na głowie za sprawą debiutanckiego album Cavalera Conspiracy.

Podczas pracy nad płytą Cavalera Conspiracy do pełnych talentu i energii braci dołączyli Rizzo oraz związany z grupą Gojira Joe Duplantier, którego napięty harmonogram nie pozwolił na jego udział w trasie. Obecnie - z Chow ("pełnoetatowym" następcą Duplantier) i producentem Loganem Mader (byłym gitarzystą Soulfly) "Blunt Force Trauma" podnosi poprzeczkę po imponującym "Inflikted".

Nie można odmówić grupie Cavalera Conspiracy potęgi i majestatu oraz magii, która nieuchronnie wytwarza się, gdy Max i Iggor wspólpracują.

"Nieustająco piszę riffy i szczerze mówiąc - gdy piszę, nie wiem, czy będą wykorzystane przez Soulfly czy przez Cavalera. Po prostu je tworzę i zapisuję na CD" – mówi Max. "Ale później odsłuchuję demo i rozdzielam piosenki na zespoły, bo rozpoznaję, które będą właściwe dla Iggora. Po prostu czuję, która będzie lepsza dla Soulfly, a która dla Iggora. Bardzo zależało mi na ty, aby Cavalera Conspiracy kontynuowało działalność, bo ten zespół odzwierciedla mój sposób postrzegania Iggora. To doskonały czas dla nas. Wspólnie dajemy sobie świetnie radę - to naprawdę niesamowite. Występ na festiwalu w Brazylii, na którym zagraliśmy dla około 100.000 osób, był najlepszym koncertem w całej mojej karierze. Uwielbiam grać z Iggorem" - dodaje.

Supportem tego wieczoru będzie Lostbone.

Lostbone powstał pod koniec 2005 roku w Warszawie. Pełny skład ustabilizował się jednak dopiero na początku 2007. W tym samym roku ukazała się pierwsza EPka "Time To Rise", z której dwa numery znalazły się również na kompilacji "Hardcore Attack 2007". W styczniu 2008 zespół wydał pierwszy album zatytułowany po prostu "Lostbone". W Polsce dystrybucję przejęło Spook Records, natomiast kilka miesięcy później album ukazał się w formie elektronicznej na całym świecie poprzez Defend Music/IODA. Utwór "Sick Of It" z debiutanckiej płyty został również wydany przez francuską wytwórnię United Winds Records na kompilacji "Moshing Attitude Part I".

 

lost_max

W połowie 2008 roku powstał obecny skład Lostbone: miejsce basisty objął Michał Kowalczyk, a za mikrofonem stanął Bartek "Barton" Szarek. Na przełomie sierpnia i września 2008 zespół zarejestrował 3 nowe utwory na split EP z zespołem Terrordome "Split It Out". Dwa utwory ze "Split It Out" znalazły się również na kompilacji DIY "Blood Hardcore" oraz płycie Magazynu Gitarzysta.

W grudniu 2009 Lostbone zakończył prace nad drugim albumem - zatytułowanym "Severance", którego premiera miała miejsce 13 lutego 2010 roku, nakładem niezależnej wytwórni Altart Music. Realizacją płyty zajął się Paweł Grabowski w Progresja Studio w Warszawie, a za miks i mastering odpowiedzialny jest Szymon Czech i jego Elephant Studio w Olsztynie. Na albumie znalazło się 12 utworów, ukazujących jeszcze mocniejsze i zarazem bardziej różnorodne oblicze muzyki Lostbone. Płyta spotkała się z pozytywnym odbiorem zarówno słuchaczy, jak i dziennikarzy. W marcu ‘10 zespół zagrał trasę liczącą 11 koncertów u boku Corruption i Carnal. 1 czerwca 2010 miała miejsce światowa premiera "Severance" w formie elektronicznej poprzez firmę Distrophonix!!!

Lostbone zagrał również dziesiątki koncertów, dzieląc scenę między innymi z takimi zespołami jak Proletaryat, Frontside, Schizma, Corruption, Hedfirst, Totem, 1125, Testor, Carnal, KAT & Roman Kostrzewski, L’esprit du Clan (Francja), Beatallica (USA), Punishable Act (Niemcy), Insurrection Down (Brazylia), Vermin (Holandia) czy When We Fall (Szwecja).

Cavalera Conspiracy - Sanctuary

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu