Wiemy, kto w tym roku wystąpi w Jarocinie

29 marca 2011 Koncerty

Znane są już pierwsze zespoły jakie zagrają w tym roku podczas Festiwalu w Jarocinie (15-17 lipca). Kolejną edycję imprezy uświetnią występy amerykańskiej legendarnej grupy Bad Religion oraz polskich zespołów Myslovitz, Moskwa, Deriglasoff oraz Acid Drinkers. Bilety można kupować w sieciach Ticketpro i Eventim.

Bad Religion - Bad Religion istnieje od 1980 roku. W 1981 r. grupa wydała swoje debiutanckie EP “Bad Religion” w wytwórni Epitaph Records (założonej przez Bretta Gurewitza, gitarzystę formacji). Rok później światło dzienne ujrzał ich pierwszy longplay “How Could Hell Be Any Worse?”, który przysporzył zespołowi wielu fanów i sprzedał się w 30 tys. egz. Kolejne lata to przerwa w graniu, zamiany w składzie, który wreszcie ukonstytuował się na dobre: Greg Graffin, Brett Gurewitz, Brian Baker, Greg Hetson, Jay Bentley, Brooks Wackerman. Ostatnim krążkiem Amerykanów jest wydany w ubiegłym roku album "The Dissent Of Man".

 

bad_religion_max_02

Myslovitz to bez wątpienia jedna z najważniejszych rockowych formacji w Polsce. W Jarocinie promować będzie nowy wyprodukowany przez Marcina Borsa album "Nieważne jak wysoko jesteśmy..."., którego premiera planowana jest na 31 maja. Płyta ukaże się w dwóch formatach - CD i LP.

 

myslovitz1_max_01

Zespół Moskwa powstał w 1983 roku w Łodzi, założony przez wokalistę i gitarzystę Pawła "Gumę" Gumolę (eks - TNT), basistę i wokalistę Piotra "Rogoza" Rogozińskiego (eks - Latające Żyrafy) i perkusistę Tomka "Pałkera" Gronia (eks - Logos, Rezerwowa Armia Pracy, Parlament). Od samego początku szczególnie ważny był Guma - który stał się symbolem polskiej sceny niezależnej lat 80, przede wszystkim punkowej, ale nie tylko, co symbolizowały choćby jego nietypowe, bo długie blond włosy. Występ Moskwy w Jarocinie 1984 roku odbił się szerokim echem, potwierdzeniem pozycji kapeli były koncerty na Rock Arenie w Poznaniu (1985) oraz ponownie w Jarocinie (1986). Debiut Moskwy ukazał się w 1988 roku, mimo że nagrany został dwa lata wcześniej. Kolejny album "Życie Niezwykłe" ukazał się w 1990 roku, był świadectwem bardziej heavymetalowego okresu w działalności zespołu. W połowie 1991 roku Moskwa zawiesiła działalność. Wznowiła ją w 2001, koncertując odtąd z przerwami. Występ na tegorocznym Festiwalu będzie koncertem specjalnym, wraz z Gumą pojawią się na scenie specjalni goście, ważne postaci polskiego rocka.

 

moskwa

Olaf Deriglasoff to muzyk, kompozytor, autor tekstów oraz producent muzyczny. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął na początku lat 80., zakładając zespół o nazwie „Dzieci Kpt. Klossa”. Po jego rozpadzie przeniósł się do Berlina, gdzie grał w wielu formacjach. W 1994 roku wrócił do kraju, by przyłączyć się do grupy Apteka. Dwa lata później sprzymierzył swoje siły z Maćkiem Maleńczukiem, czego owocem była współpraca przy projektach Homo Twist oraz Pudelsi. Pod koniec lat 90 wspólnie z Tymonem Tymańskim wziął udział przy komponowaniu i tworzeniu płyty zespołu Kury pt. „Polowirus”. Kolejnym etapem w życiu Olafa był projekt o nazwie Yugoton. W 2001 roku zaczął współpracę z zespołem Kazik Na Żywo. Obecnie Olaf gra w zespole Deriglasoff, którego jest założycielem, producentem oraz kompozytorem utworów. Zespół ma na koncie 2 płyty - "Produkt" oraz "Noże".

 

deriglasoff_max

Acid Drinkers to legendarna wielkopolska metalowa formacja, która wydała niedawno album "Fishdick zwei", świetnie przyjętą kontynuację płyty "Fishdick". Podobnie jak pierwsza część także "Dwójka" zawiera doskonałe covery piosenek pochodzących z najróżniejszych muzycznych bajek. Krążek promował singiel "Love Shack", przeróbka hitu B-52's, w którym gościnnie zaśpiewała Ania Brachaczek. Na płycie udziela się także Czesław Mozil.

 

acid_drinkers_max_01

Go-Ahead

Acid Drinkers feat. Ania Brachaczek - Love Shack

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu