The Subways, Happysad, R.U.T.A. i Piotr Rogucki w Jarocinie

Koncerty

Podczas tegorocznego Festiwalu w Jarocinie zagrają The Subways, Happysad, R.U.T.A. oraz Piotr Rogucki. Wystąpią także laureaci nagrody publiczności ubiegłorocznego konkursu młodych zespołów: grupa Grin Piss.
Dodano: 4 kwiecień 2011

The Subways to brytyjskie trio powszechnie uznawane przez branżowe media za nadzieję młodej gitarowej sceny indie. Zespół ma na swoim koncie dwa krążki - wydany w 2005 album "Young For Eternity" oraz płytę "All Or Nothing" z 2008 roku. Oba wydawnictwa spotkały się ze znakomitym przyjęciem angielskiej prasy muzycznej. Dziennikarze podkreślali znakomity wokal lidera Billy`ego Lunna oraz przebojowość melodyjnych kawałków zawartych na obu  płytach.  Do największych przebojów grupy należą takie piosenki jak "Rock & Roll Queen", "Oh Yeah" czy "Girls & Boys". W 2009 The Subways towarzyszyli na scenie grupie AC/DC podczas wielkiego koncertu na stadionie Wembley. W tym roku, jeszcze przed Festiwalem w Jarocinie, ukaże się trzeci, ich trzeci, bardzo wyczekiwany album.

 

subways_max

The Subways byli gwiazdą Festiwalu w Jarocinie w 2008 roku - niezwykle entuzjastycznie przyjęty koncert przez wielu został uznany za najważniejszy moment Festiwalu.

Happysad to jeden z najważniejszych zespołów na polskiej rockowej scenie. Formacja została założona w 2001 roku grupa ze Skarżyska-Kamiennej. Muzyka Happysad to regresywny rock. W październiku 2009 ukazał się czwarty krążek zespołu zatytułowany "Mów Mi Dobrze". Został wydany przez wytwórnię płytową Mystic Production i znalazło się na nim 12 utworów. Realizatorem dźwięku i producentem płyty jest Leszek Kamiński. Koncert w Jarocinie będzie specjalnym występem urodzinowym, który uświetnią wyjątkowi goście zaproszeni przez Happysad.

 

happysad_max_01

Projekt R.U.T.A. powstał z inicjatywy Maćka Szajkowskiego - założyciela i muzyka Kapeli ze Wsi Warszawa. Opiera się na archaicznych tekstach piosenek buntu chłopów przeciw feudalnemu systemowi wyzysku. Do ich wykonania zaproszona została czołówka wokalistów polskiego zaangażowanego rocka: Paweł "Guma" Gumola (Moskwa), Robert "Robal" Matera (Dezerter), Nika (Post Regiment) oraz Hubert "Spięty" Dobaczewski (Lao Che).

 

r.u.t.a_max

Muzyka wykonywana jest na instrumentach akustycznych: lirze korbowej, fidelach płockich, suce biłgorajskiej, sazach, tradycyjnych barabanach, bębnach obręczowych, kontrabasie i pile przez plejadę osobistości muzyki folk. R.U.T.A. - Ruch Utopii, Transcendencji, Anarchii / Reakcyjna Unia Terrorystyczno Artystowska. Radykalny klan muzyczny. Heretycka koalicja banitów, renegatów, kulturowych infamisów. Krzyk buntu z czeluści świata feudalnego, który przeminął, zmienił oblicze, ale się nie skończył. Sprzeciw wobec kasty panów i społeczeństwa niewolników.

Piotr Rogucki - wokalista tekściarz i frontman łódzkiego zespołu rockowego Coma, aktor, studiował w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Karierę sceniczną rozpoczął, śpiewając piosenki swojego autorstwa na przeglądach i festiwalach. Wygrał Oranżerię (2000), Wrzosowisko (2000), Piostur (2002) oraz Spotkania Zamkowe w Olsztynie (2004). W 2001 roku zdobył II nagrodę na 37. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2004 roku wraz z zespołem Coma otrzymał Grand Prix, nagrodę im. Agnieszki Osieckiej i wyróżnienie dziennikarzy na 25. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za interpretację piosenki "Underground" Toma Waitsa i "100 tysięcy jednakowych miast" własnego autorstwa. Jest też laureatem Toruńskiej nagrody im. G. Ciechowskiego.

 

piotr_rogucki_max_01

Wraz z zespołem Coma otrzymał w 2007 nagrodę "Złotego Bączka" na XIII Przystanku Woodstock, został uhonorowany trzema Fryderykami za najlepszy album rockowy 2004, 2006, 2008 i kolejnym jako wokalista roku 2008.

Z Comą wydał płyty "Pierwsze wyjście z mroku" w 2004, "Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków" w 2006, "Hipertrofia" w 2008 oraz "Live", "Excess", "Symfonicznie" w 2010, autor słów i współautor muzyki. Występował w TR Warszawa (dawniej Teatr Rozmaitości). Autor solowego albumu pt "Loki - wizja dźwięku", którego premiera miała miejsce 21 marca tego roku.

Bilety oraz karnety na Festiwal (15-17 lipca) do nabycia na ticketpro.pl oraz eventim.pl.

Go-Ahead

The Subways - Rock & Roll Queen

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj