Kasia Kowalska przed Bryanem Adamsem

05 maja 2011 Koncerty
Polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka i aktorka Kasia Kowalska wystąpi przed koncertem Bryana Adamsa w Rybniku.

Organizatorzy koncertu Bryana Adamsa od wielu tygodni zastanawiali się, kto powinien wystąpić na Stadionie Miejskim w Rybniku przed gwiazdą wieczoru. Ostatecznie wybór padł na Kasię Kowalską. - Na polskiej scenie muzycznej to doskonale znana postać. Jej płyty sprzedają się w naszym kraju znakomicie. Chcieliśmy, żeby przed koncertem Bryana Adamsa wystąpił artysta godny tak wielkiego wydarzenia. Uważamy, że Kasia Kowalska stanowi taką gwarancję - mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która wraz Programem 3 Polskiego Radia i przy wsparciu władz Rybnika jest organizatorem czerwcowego koncertu Bryana Adamsa w Polsce.

Kasia Kowalska swoją muzyczną przygodę rozpoczynała w zespole Evergreen. Jej debiutancka płyta "Gemini" ukazała się w 1994 roku. Producentem tego albumu był nieżyjący już lider zespołu Republika Grzegorz Ciechowski, który był także muzycznym wzorem wokalistki w trakcie jej kariery. Później artystka ruszyła w trasę koncertową wraz z Edytą Bartosiewicz. Kolejne single z jej debiutanckiego albumu bardzo szybko zyskały dużą popularność. W rezultacie płyta szybko pokryła się podwójną platyną. Później jej albumy sprzedawały się równie dobrze. "Czekając na…" zyskała miano platynowej płyty już przed oficjalną premierą. Podobny sukces odniósł album "Pełna obaw". W 2000 roku status złotej płyty osiągnęła "5". Sukcesem był również album "Antidotum", który trafił do sklepów w 2002 roku.

Kasia Kowalska bardzo często zyskiwała również uznanie publiczności. Artystka reprezentowała Polskę podczas konkursu Eurowizji w Oslo w 1996 roku. W 2001 roku na festiwalu w Opolu otrzymała Superjedynkę za najlepszą rockową płytę (podobnie było w 2005 roku). Niewiele później przypadłą jej nagroda MTV Europe Music Awards w kategorii najlepszy polski artysta. Wystąpiła również w filmie "Nocne graffiti" w roli narkomanki Moniki, nagrała piosenkę do ścieżki dźwiękowej animowanego filmu "Dzwonnik z Notre-Dame". Dwukrotnie wystąpiła jako support przed koncertami Boba Dylana w Polsce.

Występ Kasi Kowalskiej przed koncertem Bryana Adamsa potrwa niecałą godzinę. Bramy stadionu będą otwarte od godziny 18:30. Kasia Kowalska zacznie śpiewać o godzinie 19:00.

Przypomnijmy, że bilety na koncert Bryana Adamsa, który odbędzie się 13 czerwca na Stadionie Miejskim w Rybniku, można kupować za pośrednictwem strony www.ticketpro.pl a także w sklepach MEDIA MARKT, SATURN i EMPIK na terenie całego kraju. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie koncertu Bryanadams.com.pl

fot. Jarosław Kozłowski

Kasia Kowalska - Spowiedź

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu