PIN przed Rodem Stewartem

06 czerwca 2011 Koncerty

Zespół PIN wystąpi przed koncertem Roda Stewarta, który odbędzie się 11 czerwca na toruńskiej Motoarenie. Grupa z wokalistą Andrzejem Lampertem na czele będzie śpiewać dla publiczności przez około 40 minut.

Organizatorom koncertu Roda Stewarta w Toruniu zależało, żeby przed gwiazdą wieczoru fani muzyki byli świadkami występu, który wprowadzi ich w klimat tego, co będzie działo się na Motoarenie później. - Przyznam szczerze, że dość długo analizowaliśmy, kto powinien poprzedzić występ Roda Stewarta na Motoarenie. Braliśmy pod uwagę kilka opcji. Uznaliśmy, że grupa PIN będzie w stanie dobrze wywiązać się z tej roli. Jesteśmy przekonani, że bardzo melodyjny pop-rock z charakterystycznym i nietuzinkowym głosem wokalisty, który z wykształcenia jest… śpiewakiem operowym przypadnie publiczności w Toruniu do gustu i umili oczekiwanie na występ gwiazdy wieczoru - powiedział Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wraz z Urzędem Miasta w Toruniu organizuje koncert Roda Stewarta na Motoarenie.

W 2005 r. ukazał się pierwszy album grupy PIN zatytułowany "0001". Jego niezwykle ciepłe przyjęcie, zarówno przez krytyków muzycznych, jak i przez słuchaczy, pozwoliło PIN’owi zdobyć i umocnić pozycję jednego z najciekawszych młodych zespołów na rynku. To z tej płyty pochodzi pierwszy przebój grupy - "Bo to co dla mnie". W sierpniu 2008 r. ukazał się drugi album zatytułowany "Muzykoplastyka", z którego to pochodzą. utwory "Wino i śpiew", "Pójdę pod wiatr, jak najdalej", "Wina mocny smak" i bodaj największy jak dotąd przebój zespołu - "Niekochanie", przez wiele miesięcy goszczący na listach przebojów we wszystkich najważniejszych stacjach radiowych w Polsce.

Rosnąca z miesiąca na miesiąc popularność grupy PIN znalazła również odzwierciedlenie w nominacjach do prestiżowych nagród branży muzycznej. Najważniejsze z nich to nominacja i zwycięstwo teledysku do utworu "Niekochanie" w kategorii Teledysk Roku podczas imprezy Eska Music Awards 2009 oraz nominacje zespołu w kategorii Zespół Roku i płyty "Muzykoplastyka" w kategorii Płyta Roku w plebiscycie Superjedynki, w ramach Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2009. Podczas tego festiwalu, w trakcie koncertu Premier, grupa zaprezentowała swoją najnowszą - przygotowaną specjalnie na Opole - kompozycję zatytułowaną "Konstelacje", która natychmiast okazała się jednym z największych przebojów lata. To dzięki tej piosence PIN został również laureatem Nagrody Publiczności podczas Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn w Szwecji, na który zespół został zaproszony w charakterze artysty reprezentującego Polskę.

Występ zespołu PIN przed koncertem Roda Stewarta rozpocznie się o godzinie 20:00. - Bramy stadionu zostaną otwarte już o godzinie 18:30. Zachęcamy wszystkich, żeby pojawili się już na tym występie. Zapowiada się niezwykle interesujący koncert, który będzie też idealnym przedsmakiem tego, co zobaczą i usłyszą fani w wykonaniu Roda Stewarta - zaprasza Aleksandra Iżycka, rzecznik prasowy prezydenta miasta Torunia. - Poza tym, warto być na Motoarenie wcześnej, ponieważ znacznie usprawni to komunikację. W tak wyjątkowym dniu nie powinno pojawiać się na stadionie "za pięć dwunasta" - dodaje.

Przypomnijmy, że bilety na koncert Roda Stewarta, który odbędzie się 11 czerwca na Motoarenie w Toruniu, można kupować za pośrednictwem strony Ticketpro.pl a także w sklepach MEDIA MARKT, SATURN i EMPIK na terenie całego kraju. Więcej szczegółów na Rodstewart.com.pl.

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu