Punky Reggae Live 2011 we Wrocławiu

09 lipca 2011 Koncerty
Ostatniego dnia września i pierwszego dnia października we Wrocławiu odbędzie się impreza Punky Reggae Live 2011. Zagrają najciekawsze zespoły grające reggae, punk rocka i gatunki pokrewne.

Pierwszy dzień festiwalu zdominowany będzie przez muzykę reggae. Na scenie hali IASE, naprzeciwko Wytwórni Filmów Fabularnych, wystąpi nadzieja wrocławskiego reggae - formacja Betel. Ich utwory to nie zawsze pozytywne teksty, jednak zawsze z pozytywnym przesłaniem, o czym wrocławianie mogli przekonać się niejednokrotnie podczas występów grupy.

W reprezentacji reggae nie może zabraknąć gwizdy ostatniego sezonu muzycznego: Kamil Bednarek z zespołem StarGuardMuffin pojawi się we Wrocławiu i z pewnością zagrzeje publiczność do tańca w rytmie dancehall. Zespól niedawno wrócił z podróży na Jamajkę, gdzie nagrał kilka kawałków w studiu legendarnego Boba Marleya.

Warto zachować trochę energii na zespół Pajujo. Ich granie to maksimum pozytywnych wibracji, mnóstwo żywiołowego ska i trochę spokojniejsze rocksteady. Zaczynali przygodę z muzyką jako prawie dzieci, jednak do dziś granie reggae sprawia im po prostu frajdę.

Nietypowe połączenie gatunków muzycznych zaprezentuje koszalińska Raggafaya. Ich muzyka to połączenie hip hopu z reggae, a więc mieszanka iście zabawowa.

Kolejną gwiazdą festiwalu jest Maleo Reggae Rockers, czyli zespół Darka "Maleo” Malejonka, który z projektu dla przyjemności uczynił prężnie działająca kapelę odnoszącą sukcesy na polu reggae i folku. Grupa zagrałą już kilkaset koncertów, współpracowali z uznanymi muzykami, jak Joszko Broda, Pablopavo, czy Vienio i Pele.

Drugi dzień festiwalu Punky Reggae Live 2011 wypełni muzyka punkowa, na czele z zespołem Farben Lehre. Panowie grają od 1986 roku, a na koncertach przedział wiekowy zaczyna się od słuchaczy z ich rocznika, po współczesną młodzież. Nic z resztą dziwnego - teksty kapeli są ponadczasowe, bunt wobec tego, co zastane pojawia się w każdym pokoleniu. Dyskografia Farben Lehre niebezpiecznie zbliża się do 20 wydawnictw i nic nie zapowiada żeby mieli na tym poprzestać.

Obok weteranów polskiej sceny punk rockowej w hali IASE wystąpi najnowsze odkrycie muzyczne, polsko - ukraiński kolektyw grający szeroko rozumiany rock z elementami ska, folk i reggae. Enej, mimo, że znani szerszej publiczności dopiero od niedawna, mają na swoim koncie dwie płyty, obie bardzo ciepło przyjęte przez fanów, obie pełne pozytywnej energii, opowieści o sprawach codziennych, ujętych z humorem, przez pryzmat dwóch kultur. Rozbudowana sekcja dęta, sprawia, że zespół brzmi bardziej bogato niż inne tego typu kapele.

Sporą dawkę klasycznego punk rocka zaprezentują również The Analogs - polska grupa grająca odłam punka zwany Oi!. Zespół uważany jest za prekursorów muzyki street punk w Polsce i do dzisiaj plasuje się w czołówce sceny. Celne teksty gitarzysty zespołu - Pawła Czekały stworzyły ogromną grupę entuzjastów ich twórczości.

Również Leniwiec gra melodyjnego punk-rocka wzbogaconego dźwiękami akordeonu i puzonu. Podobnie jak u The Analogs - mocną stroną są teksty piosenek: zazwyczaj zaangażowane politycznie, zawsze pełne humoru i satyry. Zespól wydał właśnie kolejną, piątą już w dorobku, płytę "Drogah".

Obok punkrockowych buntowników, we Wrocławiu wystąpi też ze swoim zespołem Michał Jelonek - skrzypek, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, współpracujący z muzykami rockowymi, jak Hunter, Wilki, Perfect, czy De Press. Jego twórczość solowa oscyluje między klasyką a rockiem, można się w niej też doszukać folku, popu czy metalu. Słowem - człowiek, który w każdym stylu czuje się dobrze, i potrafi się cieszyć swoją pasją.

Hala IASE
ul. Wystawowa 1 ( naprzeciwko Wytwórni Filmów Fabularnych)

30.09.11 godz.17.30
STARGUARDMUFFIN
MALEO REGGAE ROCKERS
PAJUJO
RAGGAFAYA
BETHEL

1.10.11 godz.17.30
FARBEN LEHRE
JELONEK
ANALOGS
ENEJ
LENIWIEC

Bilety jednodniowe: 35 zł – pierwsze 300 szt., 40 zł – przedsprzedaż, 45 zł - w dniu koncertu

Karnety dwudniowe: 55 zł – pierwsze 300 szt., 60 zł – przedsprzedaż, 65 zł - w dniu koncertu
Karnety wymieniane będą na opaski upoważniające do wielokrotnego wstępu na teren imprezy

Rezerwacje: bilety@o2.pl

WrockFest

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu