GACKT na koncercie w warszawskiej Stodole

03 sierpnia 2011 Koncerty

GACKT, jedna z największych postaci japońskiego światka rozrywkowego, już 6 sierpnia przyjeżdża do Polski na swój pierwszy koncert w naszym kraju - w klubie Stodoła.

Bilety w cenie 120 zł wciąż są dostępne w następujących punktach sprzedaży:

Bilety kolekcjonerskie:

WARSZAWA:
- kasa klubu
- Ticketstore, ul. Bracka 25 (Traffic Club, poziom -1) / Ticketstore.pl
- Shortcut (klub Powiększenie) ul. Nowy Świat 27 (w podwórku) / Shortcut.pl

KRAKÓW:
- Sklep "Metal Shop" ul. Długa 17A

KATOWICE:
- Sklep "All" ul. Mickiewicza 14

Bilety są również dostępne w sieci Ticketpro na terenie całej Polski oraz w sieci Ticketportal na terenie Czech oraz Słowacji.

W dniu koncertu bilety będą kosztować 140 zł.

Start o godz. 20:00, otwarcie drzwi 19:00.

GACKT (wym. gakto, ur. 1973), japoński piosenkarz i aktor, wyrazista osobowość japońskiej sceny pop-rockowej, zyskał popularność już w latach 90. jako wokalista kultowego zespołu nurtu visual kei – Malice Mizer. W 1999 r. rozpoczął karierę solową, wydając minialbun "Mizerable", a następnie w 2000 r. płytę "Mars", promowaną singlem z piosenką "Vanilla" – krążki wspięły się na szczyty japońskich list, a zaprojektowana z rozmachem trasa koncertowa wyniosła go do pozycji supergwiazdy.

Artysta ma na swoim koncie 38 singli (39. singiel ukaże się 13 lipca tego roku), 17 albumów (w tym 7 studyjnych, kilka kompilujących utwory z wydanych singli, płytę unplugged i album koncertowy dokumentujący ubiegłoroczną trasę koncertową).

GACKT z powodzeniem od lat występuje jako aktor, począwszy od roli wampira w filmie "Moon Child" (2003), przez rolę samuraja w serialu "Fuurin Kazan" (2007), po udział w eksperymentalnej produkcji filmowej "Bunraku" (2010), w której obsadzie znalazły się również takie gwiazdy, jak Demi Moore i Josh Hartnett. GACKT występuje również na deskach japońskich teatrów – w ubiegłym i na początku tego roku zagrał w ponad sto razy wystawionej sztuce "Nemuri Kyoshiro" opowiadającej o wyjętym spod prawa samuraju. Muzykę do tego spektaklu napisał Sugizo – muzyk z kultowej, odbywającej również w tym roku w Europie japońskiej grupy X-Japan.

Współpraca z wydawcą gier komputerowych Square Enix zaowocowała w 2007 r. stworzeniem, na podstawie wyglądu artysty, głównej postaci Final Fantasy VII: Crisis Core – Genesisa. Bohater otrzymał nie tylko rysy twarzy, ale i głos piosenkarza. GACKT jest również "pierwowzorem" bohatera gry Bujingai, użyczał głosu m.in. postaciom w takich grach, jak Mobile Suit Gundam i Dragon Nest. Pracuje jako seiyu (aktor dubbingowy) – można go usłyszeć w serialach anime ("Shiki", "Supernatural: The Animation"), jak również w japońskiej wersji "Artura i zemsty Maltazara". Na podstawie jego głosu w 2008 r. stworzono pierwszy śpiewający głosem znanego piosenkarza vocaloid (czyli program komputerowy do tworzenia piosenek).

GACKT angażuje się również w działalność charytatywną i pomocową – po trzęsieniu ziemi i tsunami z 11 marca, które pozbawiło tysiące ludzi dachów nad głową, założył fundację SHOW YOUR HEART, z której funduszy następnie organizował transporty z żywnością i niezbędnymi rzeczami dla osób ewakuowanych ze zniszczonych terenów.

Jest to artysta ceniony w Japonii, mający również rzeszę fanów poza granicami kraju, angażujący się w najróżniejsze projekty nie tylko muzyczne, współpracujący z najbardziej cenionymi muzykami (w 2007 r. razem z Miyavim, a także Sugizo i Yoshikim z X-Japan jako supergrupa S.K.I.N. dali koncert w USA), w 2010 r. debiutował w Europie, a bilety na europejską trasę koncertową wyprzedały się w ciągu zaledwie pół godziny – dla Polaków ciekawe może być to, że przed występem artysty w klubach rozbrzmiewa muzyka... Chopina, którego GACKT bardzo ceni.

Miriel

materiały prasowe

GACKT - Episode.0

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu