Candy Dulfer wystąpi we Wrocławiu

Candy Dulfer wystąpi we Wrocławiu

Koncerty

Dodano: 3 styczeń 2012

Niekwestionowana królowa smooth jazzowego saksofonu przyjedzie do Wrocławia na zaproszenie Ethno Jazz Festivalu. Koncert odbędzie się 9 marca 2012 r. w hali Orbita, znanej melomanom z występów Pata Metheny`ego, Bobby’ego McFerrina czy Diany Krall.

Candy Dulfer, saksofonistka altowa, pochodzi z Holandii. Urodziła się w 1969 roku w Amsterdamie i jest córką legendarnego holenderskiego jazzmana, również saksofonisty - Hansa Dulfera. Candy zawsze lubiła jazz, ale nikt nie spodziewał się, że odniesie tak spektakularny sukces.

Jej przygoda z saksofonem rozpoczęła się w wieku 6 lat. Ojciec szybko odkrył talent u córki i umieścił ją w lokalnej orkiestrze dętej, gdzie Candy zetknęła się ze swym ulubionym saksofonem altowym. Również dzięki ojcu poznała twórczość sławnych wirtuozów saksofonu jak Sonny Rollins, Coleman Hawkins czy Dexter Gordon. Jednak jej największym mistrzem pozostaje, obok ojca, Miles Davis - za zdolność do kreowania nowych stylów i samodoskonalenia przez tak wiele lat - wyjaśnia swą miłość do króla jazzu pierwsza dama saksofonu.

Kiedy Candy Dulfer miała 12 lat założyła swój pierwszy zespół - Funky Stuff. Grupa bardzo szybko zdobywała popularność, szturmując radio i telewizję. Wkrótce Funky Stuff było na ustach wszystkich - towarzyszył między innymi Madonnie w czasie jej europejskiej trasy. Jednak w świat poznał Candy dzięki Prince`owi, który zaprosił ją do współpracy przy piosence "Partyman".

Wtedy to Dave Stewart - gitarzysta i producent grupy Eurythmics, zaproponował jej nagranie partii saksofonu w utworze "Lilly Was Here", który okazał się największym jak do tej pory przebojem Candy. W 1990 roku kompozycja dostała się na 6. miejsce zestawienia w Wielkiej Brytanii, a równocześnie okupowała pierwsze miejsce w Holandii.

Zanim Candy Dulfer wydała debiutancki album współpracowała jeszcze z Van Morrisonem, Arethą Franklin i Pink Floyd. Płyta "Saxuality" ukazała się w1991 roku i odniosła sukces zarówno w Europie, jak i za oceanem. Album zyskał status złotej płyty i był nominowany do Nagrody Grammy.

Dwa lata później ukazał się następny longplay Candy "Sax-a-Go-Go", zawierający między innymi utwór Prince'a "Sunday Afternoon". W roku 1994 Candy wydała płytę "Big Boy", a w następnym roku "Big Girl". Po trzech latach ukazał się kolejny solowy krążek artystki "For The Love of You". W roku 1998 na rynku pojawiło się z kolei pierwsze wydawnictwo typu the best of - "The best of Candy Dulfer".

Rok 2002 to płyta nagrana z ojcem - "Dulfer Dulfer", 2003 jej solowy album "Right In My Soul". W Candy Dulfer międzyczasie nagrywała między innymi z Prince'em, Total Touch, Blondie i Maceo Parkerem.

Hala Orbita
ul. Wejherowska 34

Bilety:

• 150 zł - I miejsca,
• 120 zł - II miejsca,
• 90 zł - III miejsca,
• 70 zł - IV miejsca,
• 50 zł - wejściówki (studenci i uczniowie)

Rezerwacje: bilety@o2.pl

WrockFest

David A. Stewart & Candy Dulfer - Lily Was Here

Zobacz też:

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>TONY ALLEN</span> A Tribute to Art Blakey and the Jazz Messengers

TONY ALLEN A Tribute to Art Blakey and the Jazz Messengers

<span>GREGG ALLMAN</span> Southern Blood

GREGG ALLMAN Southern Blood

<span>CZESŁAW NIEMEN</span> Niemen vol. 1 vol. 2

CZESŁAW NIEMEN Niemen vol. 1 vol. 2

<span>STUART MCCALLUM & MIKE WALKER</span> The Space Between

STUART MCCALLUM & MIKE WALKER The Space Between

<span>MORTEN SCHANTZ</span> Godspeed

MORTEN SCHANTZ Godspeed

<span>VAN MORRISON</span> Roll With The Punches

VAN MORRISON Roll With The Punches

<span>VERNERI POHJOLA</span> Pekka

VERNERI POHJOLA Pekka

<span>KRZYSZTOF HERDZIN</span> Look Inward

KRZYSZTOF HERDZIN Look Inward

 

 

 
Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio