Candy Dulfer wystąpi we Wrocławiu

Koncerty

Niekwestionowana królowa smooth jazzowego saksofonu przyjedzie do Wrocławia na zaproszenie Ethno Jazz Festivalu. Koncert odbędzie się 9 marca 2012 r. w hali Orbita, znanej melomanom z występów Pata Metheny`ego, Bobby’ego McFerrina czy Diany Krall.

Dodano: 3 styczeń 2012

Candy Dulfer, saksofonistka altowa, pochodzi z Holandii. Urodziła się w 1969 roku w Amsterdamie i jest córką legendarnego holenderskiego jazzmana, również saksofonisty - Hansa Dulfera. Candy zawsze lubiła jazz, ale nikt nie spodziewał się, że odniesie tak spektakularny sukces.

Jej przygoda z saksofonem rozpoczęła się w wieku 6 lat. Ojciec szybko odkrył talent u córki i umieścił ją w lokalnej orkiestrze dętej, gdzie Candy zetknęła się ze swym ulubionym saksofonem altowym. Również dzięki ojcu poznała twórczość sławnych wirtuozów saksofonu jak Sonny Rollins, Coleman Hawkins czy Dexter Gordon. Jednak jej największym mistrzem pozostaje, obok ojca, Miles Davis - za zdolność do kreowania nowych stylów i samodoskonalenia przez tak wiele lat - wyjaśnia swą miłość do króla jazzu pierwsza dama saksofonu.

Kiedy Candy Dulfer miała 12 lat założyła swój pierwszy zespół - Funky Stuff. Grupa bardzo szybko zdobywała popularność, szturmując radio i telewizję. Wkrótce Funky Stuff było na ustach wszystkich - towarzyszył między innymi Madonnie w czasie jej europejskiej trasy. Jednak w świat poznał Candy dzięki Prince`owi, który zaprosił ją do współpracy przy piosence "Partyman".

Wtedy to Dave Stewart - gitarzysta i producent grupy Eurythmics, zaproponował jej nagranie partii saksofonu w utworze "Lilly Was Here", który okazał się największym jak do tej pory przebojem Candy. W 1990 roku kompozycja dostała się na 6. miejsce zestawienia w Wielkiej Brytanii, a równocześnie okupowała pierwsze miejsce w Holandii.

Zanim Candy Dulfer wydała debiutancki album współpracowała jeszcze z Van Morrisonem, Arethą Franklin i Pink Floyd. Płyta "Saxuality" ukazała się w1991 roku i odniosła sukces zarówno w Europie, jak i za oceanem. Album zyskał status złotej płyty i był nominowany do Nagrody Grammy.

Dwa lata później ukazał się następny longplay Candy "Sax-a-Go-Go", zawierający między innymi utwór Prince'a "Sunday Afternoon". W roku 1994 Candy wydała płytę "Big Boy", a w następnym roku "Big Girl". Po trzech latach ukazał się kolejny solowy krążek artystki "For The Love of You". W roku 1998 na rynku pojawiło się z kolei pierwsze wydawnictwo typu the best of - "The best of Candy Dulfer".

Rok 2002 to płyta nagrana z ojcem - "Dulfer Dulfer", 2003 jej solowy album "Right In My Soul". W Candy Dulfer międzyczasie nagrywała między innymi z Prince'em, Total Touch, Blondie i Maceo Parkerem.

Hala Orbita
ul. Wejherowska 34

Bilety:

• 150 zł - I miejsca,
• 120 zł - II miejsca,
• 90 zł - III miejsca,
• 70 zł - IV miejsca,
• 50 zł - wejściówki (studenci i uczniowie)

Rezerwacje: bilety@o2.pl

WrockFest

David A. Stewart & Candy Dulfer - Lily Was Here

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj