Candy Dulfer wystąpi we Wrocławiu

03 stycznia 2012 Koncerty

Niekwestionowana królowa smooth jazzowego saksofonu przyjedzie do Wrocławia na zaproszenie Ethno Jazz Festivalu. Koncert odbędzie się 9 marca 2012 r. w hali Orbita, znanej melomanom z występów Pata Metheny`ego, Bobby’ego McFerrina czy Diany Krall.

Candy Dulfer, saksofonistka altowa, pochodzi z Holandii. Urodziła się w 1969 roku w Amsterdamie i jest córką legendarnego holenderskiego jazzmana, również saksofonisty - Hansa Dulfera. Candy zawsze lubiła jazz, ale nikt nie spodziewał się, że odniesie tak spektakularny sukces.

Jej przygoda z saksofonem rozpoczęła się w wieku 6 lat. Ojciec szybko odkrył talent u córki i umieścił ją w lokalnej orkiestrze dętej, gdzie Candy zetknęła się ze swym ulubionym saksofonem altowym. Również dzięki ojcu poznała twórczość sławnych wirtuozów saksofonu jak Sonny Rollins, Coleman Hawkins czy Dexter Gordon. Jednak jej największym mistrzem pozostaje, obok ojca, Miles Davis - za zdolność do kreowania nowych stylów i samodoskonalenia przez tak wiele lat - wyjaśnia swą miłość do króla jazzu pierwsza dama saksofonu.

Kiedy Candy Dulfer miała 12 lat założyła swój pierwszy zespół - Funky Stuff. Grupa bardzo szybko zdobywała popularność, szturmując radio i telewizję. Wkrótce Funky Stuff było na ustach wszystkich - towarzyszył między innymi Madonnie w czasie jej europejskiej trasy. Jednak w świat poznał Candy dzięki Prince`owi, który zaprosił ją do współpracy przy piosence "Partyman".

Wtedy to Dave Stewart - gitarzysta i producent grupy Eurythmics, zaproponował jej nagranie partii saksofonu w utworze "Lilly Was Here", który okazał się największym jak do tej pory przebojem Candy. W 1990 roku kompozycja dostała się na 6. miejsce zestawienia w Wielkiej Brytanii, a równocześnie okupowała pierwsze miejsce w Holandii.

Zanim Candy Dulfer wydała debiutancki album współpracowała jeszcze z Van Morrisonem, Arethą Franklin i Pink Floyd. Płyta "Saxuality" ukazała się w1991 roku i odniosła sukces zarówno w Europie, jak i za oceanem. Album zyskał status złotej płyty i był nominowany do Nagrody Grammy.

Dwa lata później ukazał się następny longplay Candy "Sax-a-Go-Go", zawierający między innymi utwór Prince'a "Sunday Afternoon". W roku 1994 Candy wydała płytę "Big Boy", a w następnym roku "Big Girl". Po trzech latach ukazał się kolejny solowy krążek artystki "For The Love of You". W roku 1998 na rynku pojawiło się z kolei pierwsze wydawnictwo typu the best of - "The best of Candy Dulfer".

Rok 2002 to płyta nagrana z ojcem - "Dulfer Dulfer", 2003 jej solowy album "Right In My Soul". W Candy Dulfer międzyczasie nagrywała między innymi z Prince'em, Total Touch, Blondie i Maceo Parkerem.

Hala Orbita
ul. Wejherowska 34

Bilety:

• 150 zł - I miejsca,
• 120 zł - II miejsca,
• 90 zł - III miejsca,
• 70 zł - IV miejsca,
• 50 zł - wejściówki (studenci i uczniowie)

Rezerwacje: bilety@o2.pl

WrockFest

David A. Stewart & Candy Dulfer - Lily Was Here

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu