Squarepusher, James Blake i Digitalism na Electronic Beats Festival

Koncerty

28 kwietnia w Centrum Stocznia Gdańska odbędzie się festiwal Electronic Beats. Wystąpią m.in. jeden z najważniejszych przedstawicieli brytyjskiej sceny elektronicznej Squarepusher, zwany również "Stanisławem Lemem elektroniki", ponadto James Blake i klubowa sensacja - Digitalism.

Dodano: 5 marzec 2012

Tom Jenkinson, bo tak naprawdę nazywa się Squarepusher, uznawany jest za jednego z najbardziej kreatywnych i wpływowych artystów muzyki elektronicznej. Tworzył breakbeat i drum`n`bass, zaskakiwał połączeniem brzmień acid techno z jazzem i funkiem wciąż poszukując nowych środków wyrazu.

 

squarepusher_max

Już od 2009 roku szeptało się, że londyńczyk James Blake szykuje rewolucję. Inspirowany w równym stopniu Steviem Wonderem co Burialem, soulem co dubstepem, stanął na czele nowej rewolucji w miejskiej muzyce. Jego kruche, intymne kompozycje mają przebojowy potencjał, a jego wydany przed rokiem debiutancki album zatytułowany po prostu "James Blake" – w pełni zasłużył na czołowe pozycje w niemal wszystkich podsumowaniach roku.

 

jamesblake_max

"Tak brzmiałby Daft Punk gdyby w składzie miał jeszcze perkusistę" - mówiło się o Digitalism tuż po premierze ich pierwszych singli i koncertów. Jens "Jence" Moelle i İsmail "Isi" Tüfekçi postanowili założyć zespół bazujący na dwójce didżejów, ale którego nie można pomylić z żadnym innym duetem na klubowej scenie. Grać jak prawdziwa kapela – to ich odwieczna dewiza, którą starali się wprowadzać nie tylko na żywo, ale i w studiu. Na pierwszej z płyt zadzierali nosa brudnym, syntezatorowym brzmieniem, na drugiej - wydanej nie tak dawno, bo w maju 2011 roku - nieco złagodnieli, ale wciąż trudno przy ich kawałkach ustać w miejscu. Wie coś na ten temat Julian Casablancas z The Strokes, który gościnnie zaśpiewał w utworze duetu "Forrest Gump".

 

digitalism_max

Obok wspomnianych gwiazd wystąpią również polscy artyści, którzy walczą o miejsce na festiwalu w konkursie "Zrób Głośniej na Electronic Beats!". Konkurs otwarty jest dla wszystkich , bez względu na staż i dorobek. Warunki niezbędne to własny repertuar, poruszanie się w stylistyce bliskiej idei Electronic Beats (od tanecznej elektroniki po alternatywne, rockowe brzmienia) i osobowość sceniczna. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są tylko do 9 marca.

Podczas Electronic Beats Festival wystąpią także Jazzanowa feat. Paul Randolph oraz Dillon.

Bilety na tegoroczną edycję festiwalu można kupować w sieci Tickeptro oraz wybranych punktach sprzedaży - sieci Empik oraz sklepach Saturn i Media Markt -  w cenach: do 31 marca - 50 zł; od 1 do 27 kwietnia - 60 zł; w dniu koncertu, 28 kwietnia - 70 zł.

T-Mobile przygotował specjalnie dla swoich klientów bilety rabatowe w promocyjnej cenie 45 zł. Aby je otrzymać, wystarczy wysłać bezpłatnego SMSa o treści "eb2" na numer 80557. Na podstawie otrzymanego kodu można kupić 2 bilety w promocyjnej cenie. Bilety z rabatem są dostępne od 2 marca tylko przy zakupie przez sklep internetowy Ticketpro, a kody będą realizowane do 22.04 lub do wyczerpania puli zapasów.

materiały prasowe

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj