Jazzanova feat. Paul Randolph oraz Dillon na Electronic Beats Festival

09 marca 2012 Koncerty

Weterani i debiutantka, czyli Jazzanova feat. Paul Randolph oraz Dillon, uzupełniają program festiwalu Electronic Beats, który odbędzie się już 28 kwietnia w Centrum Stocznia Gdańska.

Jazzanova feat. Paul Randolph

Ich produkcje, remiksy, kompilacje, didżejskie sety i autorskie kompozycje bawią nas i zachwycają już od ponad 15 lat. Nie sposób sobie wyobrazić sceny, która powstała po połączeniu środowiska jazzowego z wyznawcami muzyki klubowej bez twórczego wkładu tego kolektywu. Nad Wisłą uwielbiamy ich szczególnie za przypomnienie nam i światu o świetności polskiego jazzu, za sprawą znakomitych kompilacji "Polish Jazz" i "Vocal Jazz from Poland 1965-1975".

 

jazz_max

W Gdańsku Jazzanova (fot. Rian Heller) pochwali się na pewno koncertowymi wersjami numerów, które trafiły na ich najnowszy album "The Funkhaus Studio Sessions", zawierający wybrane, sprawdzone na żywo kompozycje z całej dotychczasowej kariery formacji, przedstawione w nowych aranżacjach, ale także ich najnowszy hit "I Human".

Współautorem tego ostatniego i wokalistą jest Paul Randolph, weteran sceny Detroit, który oprócz własnych produkcji ma na koncie współpracę z Carlem Craigiem, Moodyman czy Amp Fiddler. Paula również zobaczymy w składzie Jazzanova na scenie Centrum Stocznia Gdańska.

Dillon

Od dobrych kilku lat szeptało się w klubach Hamburga, Berlina i Kolonii o tym, że następną dużą rzeczą w muzyce niezależnej z Niemiec będzie Dillon (fot. materiały promocyjne) – jeśli tylko hipnotyzujące występy na żywo przekuje w płytę. I wreszcie pojawił się album "This Silence Kills". Jest to zestaw ascetycznych, ale pełnych głębi pieśni, które mogą się kojarzyć ze sceną skandynawską, Lykke Li czy produkcjami z Islandii, ale mają w sobie też coś niedzisiejszego, wyraźne nawiązania do emocjonalnych wynurzeń Billie Holiday czy Jeffa Buckleya.

 

paul_max

Niecodzienną aurę "This Silence Kills" zawdzięcza również oryginalnej produkcji, której podjęli się Thies Mynther i Tamer Fahri Özgönenc. Ten pierwszy to połowa tajemniczego duetu Phantom/Ghost, drugi z nich natomiast współtworzy post-krautrockowy kolektyw MIT.

Druga polska edycja kultowego festiwalu Electronic Beats odbędzie się 28 kwietnia w Gdańsku, w Centrum Stocznia Gdańska. Wystąpią, m.in., James Blake, Digitalism, Squarepusher, Jazzanova feat. Paul Randolph i Dillon.

Bilety można kupować w sieci Ticketpro oraz wybranych punktach sprzedaży - sieć Empik oraz sklepy Saturn i Media Markt -  w cenie 50 zł (do 31 marca) i 60 zł (do 27 kwietnia). W dniu koncertu: 70 złotych. Dla klientów T-Mobile specjalna cena promocyjna.

materiały prasowe

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu