Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
IRA zarga na urodzinach Hard Rock Cafe Warsaw

IRA zarga na urodzinach Hard Rock Cafe Warsaw

Koncerty

Dodano: 19 marzec 2012

We wtorek 27 marca Hard Rock Cafe Warsaw obchodzić będzie piąte urodziny. Atrakcją wieczoru będzie koncert w ramach trasy z okazji 25-lecia zespołu IRA.

IRA powstała w 1987 roku. Największe sukcesy w jej dotychczasowej karierze przypadły na pierwszą połowę lat 90. Płyty: "Mój dom", a następnie "1993" i koncertowy "Live", odniosły niebywały sukces.

W drugiej połowie lat 90 tych, zespół zmienił swe oblicze sięgając na krążku "Znamię" do nieco cięższych brzmień. Po wydaniu płyty "Ogrody" od grupy odszedł gitarzysta Kuba Płucisz. Kilka miesięcy później zespół zawiesił działalność.

IRA wróciła po siedmiu latach przerwy, wydając w 2002 roku album "Tu i teraz". Muzycy postanowili promować to wydawnictwo i przypomnieć o swym istnieniu, przede wszystkim grając koncerty w całym kraju. Od premiery "Tu i Teraz" IRA zanotowała ponad 300 występów.

W 2003 roku zespół obchodził 15-lecie istnienia. Na zorganizowanym z tej okazji koncercie w radomskim amfiteatrze pojawiło się blisko 7000 fanów.

29 marca 2004 roku ukazała się nowa studyjna płyta "Ogień", która jest wyraźnym zwrotem w stronę mocnego gitarowego brzmienia i powrotem do muzycznych korzeni zespołu. Przeważają dynamiczne, a zarazem niezwykle melodyjne utwory oparte na gitarowych riffach, nie zabrakło także miejsca dla klasycznych rockowych ballad, z których IRA zasłynęła w pierwszej połowie lat 90.

W marcu 2005 roku IRA wydała kolejnego singla z tej płyty "Parę chwil" - utwór stał się piosenką przewodnią nowego serialu TVP2 pt. "Egzamin z życia".

W listopadzie 2004 ukazała się najnowsza koncertowa płyta zespołu "15 lecie IRA LIVE" - digipack zawiera dwie płyty CD oraz DVD z koncertu jubileuszowego w Radomiu. Wydawnictwo promowane jest koncertowym teledyskiem "Venus".

W 2005 roku IRA zagrała ponad 80 koncertów - plenerowych i klubowych w całej Polsce. Zespół opuścili współpracujący z zespołem gitarzyści: Sebastian Piekarek i Maciek Gładysz - zastąpił ich na stałe 25 letni Piotr Konca - który wcześniej współpracował z zespołami Spotlight i Magdą Famme.

W styczniu 2006 zespół po dłuższej przerwie spowodowanej operacją Artura powrócił znów na koncertową scenę. Czerwiec 2007 to premiera singla i teledysku zespołu "Trochę wolniej". 31 sierpnia miała miejsce premiera albumu pt. "Londyn 08:15".

Rok 2009 to praca nad nową płytą planowaną na maj, z której pierwszy singiel "Dobry Czas" wziął udział w preselekcjach do Eurowizji. Na przełomie marca i kwietnia zespół wyruszył w ogólnopolską trasę koncertową pod szyldem "Ira Unplugged" prezentującą jego największe przeboje w wersji akustycznej.

Przełom 2009/2010 przyniósł artystom sukces płyty "9", z której na antenach rozgłośni radiowych mogliśmy usłyszeć pieć singli z megahitem "Nie daj mi odejść" włącznie.

Zespół IRA tworzą: Artur Gadowski – wokal, Wojtek Owczarek – bębny, Piotrek Sujka – bas, Marcin Bracichowicz - gitara elektryczna oraz Piotr Konca - gitara elektryczna.

Bilety: 30 / 35 zł

materiały prasowe

Zobacz też:

Black Record Store
Audio Video Show 2017
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>KARI SÁL</span> Betesda

KARI SÁL Betesda

<span>PAULINA PRZYBYSZ</span> Chodź tu

PAULINA PRZYBYSZ Chodź tu

<span>THE WAR ON DRUGS</span> A Deeper Understanding

THE WAR ON DRUGS A Deeper Understanding

<span>DAVID GILMOUR</span> Live at Pompeii

DAVID GILMOUR Live at Pompeii

 Elevate

Elevate

<span>POGODNO</span> Sokiści chcą miłości

POGODNO Sokiści chcą miłości

<span>ROBERT PLANT</span> Carry Fire

ROBERT PLANT Carry Fire

<span>DAVID KOLLAR</span> Notes from the Underground

DAVID KOLLAR Notes from the Underground

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio