Full Drive 3 czyli Henryk Miśkiewicz i przyjaciele w Krakowie

Koncerty

Po znakomicie przyjętych Full Drive i Full Drive 2 czas na kolejną odsłonę porywającego projektu łączącego jazz, funky, swing i blues w wykonaniu czołówki polskich jazzmanów. Koncert odbędzie się 17 maja w Krakowie. Zagrają Henryk Miśkiwicz, Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Michał Miśkiewicz oraz Michael "Patches" Stewart.

Dodano: 29 marzec 2012

Ten ostatni to gość specjalny Henryka Miśkiewicza - znakomity, urodzony w Nowym Orleanie trębacz, który w wieku zaledwie 16 lat zadebiutował w zespole Patti LaBelle. Artystka ma na swoim koncie współpracę z największymi postaciami jazzu i muzyki rozrywkowej: Quincy Jonesem, Davidem Sanbornem, Georgem Dukiem, Whitney Houston czy Earth, Wind and Fire. Przez osiem lat należał do zespołu Ala Jarreau, przez prawie piętnaście lat stał u boku Marcusa Millera. Nagrał trzy solowe płyty ("Blue Patches", "Penetration" i "Blow").

Henryk Miśkiewicz

Od lat  zwycięzca plebiscytu Jazz Top magazynu Jazz Forum w kategoriach Saksofon altowy, Klarnet. Zdobywca dwóch Fryderyków ("Lyrics" - płyta roku 2002 oraz muzyk roku 2004). Wszystkie jego płyty nominowane były do Fryderyków, on sam został nagrodzony za całokształt pracy muzycznej prestiżowymi nagrodami Mateusza (nagroda III Programu Polskiego Radia) oraz Oskarem Jazzowym (nagroda Stowarzyszenia Łódzkich Melomanów). Koncertował na wielu festiwalach w Europie. Grał z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi. Koncertował również z Joe Lovano, Orkiestrą Paula Kuhna. W ramach projektu Anny Marii Jopek współpracował z Patem Methenym.

Marek Napiórkowski

Współpraca Marka Napiórkowskiego z Henrykiem Miśkiewiczem trwa od ich spotkania na scenie w zespole Anny Marii Jopek. Marek jest czołowym polskim gitarzystą, a brzmienie jego gitary można usłyszeć na ponad 100 płytach. Grał i nagrywał m.in. z Patem Metheny,, Mino Cinelu, Richardem Boną, Gregoirem Maretem, Sugar Blue, Marcusem Millerem, Angélique Kidjo, Tomaszem Stańko. Prowadzi własne zespoły (kwartet, trio), jest współliderem zespołu Funky Groove. Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z Anną Marią Jopek, Krzysztofem Ścierańskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Dorotą Miśkiewicz, Funky Groove i z własnymi projektami.

Robert Kubiszyn

W swojej dyskografii ma ponad 70 płyt z różnymi wykonawcami. Na stałe koncertuje i nagrywa z Anną Marią Jopek, Grzegorzem Turnauem, Cezary Konrad Group, Dorotą Miśkiewicz. Wśród muzyków, z którymi współpracuje bądź współpracował są m.in.: Gregoire Maret, Zbigniew Namysłowski, Dean Brown, Jon Herrington,  Maria Schneider, Gary Husband, Ewa Bem, Urszula Dudziak. W roku 2010 ukazał się jego pierwszy solowy album zatytuowany "Before Sunrise" nagrodzony Nagrodą Polskiej Akademii Fonograficznej "Fryderyk" za najlepszy płytowy debiut roku.

Michał Miśkiewicz

Wieloletni członek kwartetu Tomasza Stańko, od najmłodszych lat zapraszany do formacji  artystów jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak. Obecnie na stałe gra z "Marcin Wasilewski Trio" (dawniej Simple Acoustic Trio) oraz nagrywa dla prestiżowej wytwórni ECM. Występował na wielu światowych festiwalach jazzowych.

Początek koncertu o godz. 21:00.

MILE STONE JAZZ CLUB
ul. Nadwiślańska 6 (budynek Qubus Hotel)

Rezerwacje, bilety:
697 966 664 / milestone@qubushotel.com
605 764 522 / k.janowska@grami-art.pl

materiały prasowe

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj