Ian Paice na 21 Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym

04 września 2012 Koncerty

W niedzielę 30 września w Filharmonii Opolskiej, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego, wystąpi Ian Paice & Moonstone Project.

Ian Paice to wybitny brytyjski perkusista, założyciel i jedyny członek Deep Purple, który brał udział w nagraniach wszystkich płyt zespołu. Miał 15 lat, gdy dostał swój pierwszy zestaw perkusyjny.

Profesjonalną karierę rozpoczął pod koniec lat 50 XX w. w zespole swojego ojca. W 1968 r. wziął udział w przesłuchaniu do Roundabout, która wkrótce zmieniła nazwę na Deep Purple. Wraz z Richiem Blackmoor`em, Rodem Evansem, Jonem Lordem i Nickiem Simperem stworzyli niezapomniany skład, który nagrał w 1968 r. albumy "Shades of Deep Purple" i "Book of Taliesyn".

Po wydaniu "In Rock" (1970), "Fireball" (1971), "Machine Head" i "Made in Japan" (1972) oraz "Who Do You Think We Are" (1973), do Deep Purple - w miejsce Evansa i Simpera dołączyli Ian Gillian i Roger Glover. Deep Purple stał się wtedy jednym z najbardziej znanych zespołów rockowych na świecie.

Wyczerpujący harmonogram tras koncertowych oraz tarcia wewnątrz grupy doprowadziły do odejścia Gilliana i Glovera. W latach 1974 - 1976 skład Deep Purple znowu uległ zmianie, a jedynymi pierwotnymi członkami grupy zostali Ian Paice i Jon Lord.

Kolejne cztery albumy wydane w tym burzliwym okresie to "Burn" i "Stormbringer" w (1974), "Come Taste the Band" (1975). oraz "Made in Europe" w 1976 r., zanim grupa oficjalnie zawiesiła działalność.

W trakcie swojej kadencji z Deep Purple Ian Paice udzielał się jako muzyk sesyjny, grając m.in. z Velvet Underground. Podczas zawieszenia działań muzycznych Deep Purple, pod koniec lat 70 i na początku lat 80 XX w., brał udział w nagraniach u takich artystów jak Maggie Bell, Kirby, Bernie Marsden oraz Ken Hensley.

Pozytywnie odpowiedział na kilka zaproszeń, by zagrać też w zespołach Trio Paice, Ashton & Lord, Whitesnake, a także u Gary`ego Moore`a. W 1989 r. wziął udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej do "Lethal Weapon II", następnie powrócił do reaktywowanego Deep Purple.

Początek koncertu o godz. 19:00.

materiały prasowe

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu